Anasayfa Altcoin Milyarder Yatırımcının Desteği, Bu Altcoin'e Devasa Artış Getirdi!

Milyarder Yatırımcının Desteği, Bu Altcoin'e Devasa Artış Getirdi!

Altcoin

Stacks (STX) fiyatı, milyarder yatırımcı Tim Draper'ın desteği ile yüzde 25 artış gösterdi.

Milyarder Yatırımcının Desteği, Bu Altcoin'e Devasa Artış Getirdi!

Bitcoin Layer-2 çözümü Stacks Network'ün yerel tokenı Stacks (STX), ünlü yatırımcı Tim Draper'ın olumlu açıklamalarının ardından Çarşamba günü yüzde 25 oranında artış gösterdi.

Tokenın fiyatındaki artış, Draper'ın popüler YouTube kanalı CoinBureau'ya verdiği son röportajda Stacks ile ilgili heyecanını dile getirmesi ve Bitcoin'e "önemli uygulamalar" getirmeyi amaçlayan projelere olan ilgisini belirtmesiyle gerçekleşti.

Draper, Bitcoin'e daha fazla merkeziyetsiz uygulama (dApps) getirme çabaları hakkında "Bunun gerçekten ilginç bir trend olduğunu düşünüyorum ve Microsoft'un yaptığı gibi gideceğini düşünüyoruz." dedi.

Stacks, geleneksel olarak Ethereum ve Solana gibi platformlarda kullanılan akıllı sözleşmeleri Bitcoin'e getirmek için özel olarak tasarlanmış bir Layer-2 ağıdır.

Lightning ve Liquid gibi diğer Bitcoin Layer-2 ağlarının ve yan zincirlerin aksine Stacks Network'ün kendi yerel tokenı vardır ve bu hareket, bazı Bitcoin maksimalistlerinin eleştirilerine neden olmuştur.

Tanınmış bir Amerikalı risk sermayedarı olan Draper, daha önce Bitcoin'in 2025 yılına kadar 250.000 dolara ulaşacağını öngörmüştü. Bu nedenle Draper'ın Stacks'e yönelik olumlu duyguları, Bitcoin'in potansiyeline ilişkin daha geniş bakış açısıyla uyumlu görünüyor.

Stacks, Bu Yıl Önemli Bir İlerleme Kaydetti

Milyarder Yatırımcının Desteği, Bu Altcoin'e Devasa Artış Getirdi!

Stacks, özellikle Bitcoin blockchain'inde bir NFT biçimi olan Ordinals'ın ortaya çıkmasıyla birlikte yıl boyunca kayda değer bir yükseliş yaşadı.

DefiLlama verilerine göre; Stacks platformunda kilitli olan toplam sermaye, 2023'ün başında sadece 7 milyon dolar iken şu anda 57 milyon doların üzerine çıkmış durumdadır.  Bu arada ağın yerel STX tokenının fiyatı da önemli ölçüde arttı.

CoinGecko'nun verilerine göre; yıla 0,21 dolardan başlayan STX fiyatı, şu anda 1,49 dolardan işlem görüyor. STX fiyatı, Mart 2022'den bu yana kaydettiği en yüksek seviyeye ulaştı.

Kaynak: Cryptonews

Milyarder Yatırımcının Desteği, Bu Altcoin'e Devasa Artış Getirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar