Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Son dakika! MIT blok zincirlerde çifte harcama saldırılarını önlemek için çözüm buldu!

Massachusetts Institute of Technology (MIT) dijital para girişimi araştırmacıları blok zincirlerde %51 saldırılarını önlemek için yeni bir çözüm buldu.

Blok zincirlerde en yaygın olan %51 saldırısı ya da çifte harcama saldırısı, bir madencinin ağın %51 hash gücünü ele geçirilmesi ile kripto paralarını 2 kez harcadığı bir saldırıdır.

MIT’den yeni blok zincir güvenlik çözümü geldi

MIT araştırmacıları “Pool Detective” adlı yeni bir çözüm ile çifte harcama saldırılarının önlenebileceğini iddia ediyor. Yeni çözümde server 32 farklı havuza bağlanarak bu havuzların verilerini topluyor. Bu süreç sırasında uzmanlarda farklı davranışları tespit edebiliyor. Örneğin bir blok zincire farklı bir blok eklenirse bu tespit edilebiliyor. Pool Detective çözümünü bireysel madencilerde kullanabiliyor.

Blockchain

https://tr.wikipedia.org/wiki/Blok_zinciri

MIT’e göre blok zincire bir saldırı düzenlenmeden Pool Detective bu saldırıyı tespit edebiliyor. Nu yeni güvenlik çözümü ayrıca hash kiralama hizmetleri veren madencilik odaklı işletmelerde uygulanabiliyor. Araştırmacıları ilerleyen zamanlarda madencilik havuzlarını daha fazla incelemeyi, blokları ve eşler arası ağ mesajlarını incelemeye hedefliyor.

“Yeni çift tepe modeli yüzünden Ripple (XRP) sert düşebilir!” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/yeni-cift-tepe-modeli-yuzunden-ripple-xrp-sert-dusebilir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu