Mobil Blockchain teknolojisi için yeni çalışmalar

1 Dakikada Okunabilir


Mobil cihazlar ve mobil teknolojiler yıllar içerisinde çok büyüdü. Şirketlerin sayısı arttı, mobil cihaz üreten şirketlerin sayısının büyük oranda artması sonucunda insanlar her türlü bilgi, belge ve veriye daha kolay ulaşma durumunu elde ettiler. Blockchain teknolojisi ise yeni bir teknoloji olarak mobil teknolojilerin yapamadığını yapmaya izin verebilecek bir güç olarak doğmuş olabilir.

İki teknoloji eğer birleştirilir ise muazzam olabilir.

Mobil Blockchain

Blockchain ana ağlarında özel mobil uygulamalar geliştirmek için son kullanıcılar için bazı zorluklar yaşanıyor ve bunlar yaşanmaya devam edebilir. İşte tam olarak GRABITY bu sorunları çözmek için yola çıktı. Projenin ilk amacı, herhangi bir tür iş kullanım durumu için mobil blok zinciri uygulamalarını yürütme zorluğunu ortadan kaldıracak bir platform sağlamaktı.

Amacın stok takibini yapabilmek veya perakende ve e-ticaretteki bir üretim sürecini takip edip edemeyeceği, blok zincir teknolojisini mobilde kullanabilmek, blok zincir teknolojisinin çok yönlülüğü ile daha erişilebilir bir kolaylık sunmayı hedefleyen yeni bir yapı yaratabilmekti. Birçok şirketin iş modellerine yardımcı olacak olan bu oluşum henüz bu konuda tam başarı elde edebilmiş değil.

Blockchain teknolojisi mobil teknolojiyi kolaylaştırabilir

Şirket gelecekte mobil Blockchain ile beraber yapılamayacakları yapmaya, yeni teknolojileri sunmaya devam edebilir. Kısa zamanda bu olmasa da uzun vadede bunu başarmak mümkün olabilir. Blockchain teknolojisinin bu konuda başarılı bir teknoloji olması için engelleri aşması gerekse de bu engelleri yakın zamanda aşmak mümkün olabilir.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!