Mode Platformu İşletmelere Kripto Para Kredi İmkanı Sunuyor

2 Dakikada Okunabilir


İngiltere’de bu ay kullanıma girecek Mode platformu sayesinde artık işletmeler sahip oldukları Bitcoin ya da Ethereum üzerinden kredi çekebilecekler. Mode platformu kredi puan kontrolüne gerek olmadan tüm işletmelere kendi kripto para yatırımlardan kredi çekme imkanı sunuyor.

Şimdilik bu servis sadece Bitcoin ve Ethereum gibi çok popüler olan kripto paralar üzerinden yapılıyor. Zaman içinde şirket bu servise daha fazla kripto para ekleyebilir ve ilerleyen zamanlarda platform kripto para temelli kişisel kredi imkanları da sunabilir. Mode İngiltere’nin ilk tamamen yasal dijital mal varlığı bankası olmayı hedefliyor.

Kredilerin Detayları

Mode en yüksek sınır olmadan en az 1.000 Euro değerine kripto para sahibi işletmelere başvuru tarihinden itibaren 24 saat içinde verilecek kripto para destekli kredi sunuyor.

Krediler Bitcoin değerinin %60’ı ve Ethereum değerinin %50’si alınarak hesaplanıyor. Kredi borcu tamamen ödenene kadar Mode kripto parayı kendi elinde tutuyor.

Şirket 90 günlük kredi imkanı sunuyor fakat bu süre günlük olarak birleşen ve %12 yıllık yüzde oranı ile uzatılabiliyor. Vazgeçme tazminatı olmayan erken ödeme de Mode’un sunduğu bir diğer kredi imkanı.

Bitcoin Kredisi

Daha şimdiden bir çok kripto para destekli kredi imkanı var. Fakat Mode markette işletmeleri hedefleyen servislere ait eksiklik olduğuna inanıyor.  Bu yüzden geleneksel finans sistemleri arasına yeni ve modern çözümlerle girmeyi hedefliyor.

Hem dijital hem de geleneksel mal varlıklarını kullanan kişiler hem eski hem de yeni finansı destekleyecek bir çözüme ihtiyaç duyuyor. İşte bu noktada Mode devreye girerek çözüm sunuyor.

Mode CEO’su Alex Ryvkin’e göre Mode herkes için daha güvenilir bir ortam kurarak kredileri ve yatırımları genel olarak daha güvenli bir hale getirmeyi hedefliyor.

Markette bulunan kripto para destekli bir çok kredi çözümü hedef bireysel müşteri bulunduktan sonra oluşturuluyor. Fakat Mode, eko sistemde bulunan şirketlerin ihtiyaçlarını giderecek bir ürün tasarlamaya karar verdi. Buna ek olarak işletmelere büyümelerinde ve dijital ekonomiye geçiş yapmalarında yardımcı olacak sermayeye eşit erişim imkanı sunuyor.

Mode geleneksel ve tokene dönüştürülmüş finansın olumlu yönlerini birleştirmek için tasarlandı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
201
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
201
Şaşkın
Lol Lol
322
Lol
Harika Harika
201
Harika
Korkunç Korkunç
161
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!