Coin Fiyatı

Monero (XMR) Fiyatı ve Grafiği – 1 Monero Kaç TL Kaç Dolar?

1 Monero (XMR) Kaç TL? Monero (XMR) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Kripto para sektörünün uğradığı gelişim ile beraber, bu gelişimi sağlayan altcoinlerin sayısı da önemli miktarda artış gösteriyor. Türlü yenilikler getirmeyi amaçlayan ve mevcut eksiklikleri gideren bu altcoinlerin en çok konuşulanlarından birisi de Monero olarak gösteriliyor. Bu yazımızda, Monero hakkındaki detaylara ve güncel fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz…

1 Monero (XMR) Kaç TL
1 Monero (XMR) Kaç Dolar
1 Monero (XMR) Kaç Euro
Monero (XMR) 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Monero (XMR) 24 Saatlik En Düşük TL
Monero (XMR) 24 Saatlik En Yüksek TL
Monero (XMR) 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Monero (XMR) Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Monero (XMR) Miktarı

 

 

Monero (XMR) Nedir?

Monero, hızın yanı sıra gizlilik ve güvenlik konularına da büyük önem vererek geliştirilen bir kripto para birimidir. CryptoNote adlı protokol ile altyapısı oluşturulan Monero, 2014 senesinden beri piyasalarda yer alıyor ve bu sektörün en eski üyelerinden birisi olarak biliniyor. Şu sıralarda piyasa sıralamasında ilk 15 içerisinde yer almayı başaran Monero, halen en çok tercih edilen kripto paralardan biri olarak görülüyor.

Monero (XMR) Nedir, Nasıl Alınır? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Monero (XMR) Ne İşe Yarar?

Monero, gizliliğe verdiği önem doğrultusunda, kullanıcılarının cüzdan hesaplarını gizli tutabilmelerine imkan veriyor. Diğer kullanıcılar tarafından bakiye veya işlem bilgilerine ulaşılamadığı için birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda Monero’nun Blockchain’i üzerinde gerçekleşen işlemler, hiçbir gerçek kimlik ile veya kullanıcı ile bağdaştırılmıyor ve gizli tutuluyor.

Monero (XMR) Nasıl Alınır?

Monero, piyasanın en eski üyelerinden olması ve halen birçok kişi tarafından tercih edilmesi nedeniyle, çok sayıda borsada işlem gören bir kripto para olarak görülüyor. Başta kripto para borsalarının lideri olan Binance olmak üzere HitBTC, Huobi Global, OKEx, Poloniex ve daha birçok kripto para borsasından Monero alımı yapılabiliyor. Binance üzerinden Monero almak için, kendinize ait bir hesabınızın olması yeterli oluyor. Türkçe dil desteği bulunan ve oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan Binance ile Monero almak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Hesabınıza giriş yapmalı ve ardından üst menüde bulunan ‘Kripto Para Satın Al’ seçeneğine imlecinizi götürmelisiniz.
  • Bu seçeneğin altında çıkan ödeme türleri arasından, oldukça kolay işlem yapılabilmesi nedeniyle ‘Kredi/Banka Kartı’ seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Karşınıza gelen formun içerisine alım yapmak istediğiniz miktarı girdikten sonra, coin türünüzü Monero, yani XMR olarak belirlemelisiniz.
  • Doldurduğunuz bilgilerde yanlışlık olmadığından emin olmanızdan sonra, alttaki ‘Al XMR’ butonu ile işleminizi sonlandırabilirsiniz.

1 Monero (XMR) Coin Kaç TL Yapar?

1 Monero (XMR), şu sıralarda Türk Lirasından işlem görüyor.

1 Monero (XMR) Coin Kaç Dolar Yapar?

Monero’nun Amerikan Doları karşısındaki değerinin ise USD olduğunu görüyoruz.

1 Monero (XMR) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

1 Monero Bitcoin cinsinden değeri de BTC olarak karşımıza çıkıyor.

Monero (XMR) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Monero madenciliği yapılabilen bir kripto para olsa da zaman içerisinde uğradığı değişiklikler dolayısıyla, bu işlem oldukça zor bir hal almış olarak görülüyor. Bireysel madencilik yapılamayan Monero’da, bir havuza katılmak gerekiyor. Bu havuzlar içerisinde toplanan madenciler, hash güçlerini birleştirerek, blokları çözmeye çalışıyorlar. Bu çözüm esnasında katkısı bulunan madenciler belirleniyor ve bu madencilere, hash güçleri göz önünde bulundurularak ödüller dağıtılıyor.

Monero (XMR) Coin Neye Göre Düşer?

Monero, toplam arzına olan talebin az olduğu dönemlerde düşüş yaşayabileceği gibi madencilerin dönem içerisindeki verimlerinin az olmasına bağlı olarak da düşüş yaşayabilir. Bunlara ek olarak, Monero’ya dair, güvenilir kaynakların olumsuz içerikli yorum veya haberleri de fiyat düşüşüne neden olabilen faktörlerdendir.

Monero (XMR) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Monero (XMR) Coin Fiyatı

Monero güncel fiyatı, Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Monero’nun fiyatını, Amerikan Doları olarak da söyleyebiliriz.

Monero (XMR) Coin Grafiği

Monero, 21 Mayıs 2014’te piyasalara giriş yapmış olarak görülse de grafiğine baktığımızda, 2 seneden uzun bir süre boyunca çok büyük hareketlenmeler yaşamadığını görüyoruz. 2016 senesinin sonlarında hareketlenmeye başlayan Monero’nun, 2017 senesinin sonu ve 2018 senesinin başı ile beraber rekor seviyelerine ulaştığını görüyoruz. Bu dönemlerin ardından tekrar bir azalma yaşayan Monero, günümüzde ise ufak yükselişler göstererek piyasalarda işlem görmeye devam ediyor.

Monero (XMR) Coin Piyasa Değeri

Monero piyasa değeri şu sıralarda, TL olduğunu görüyoruz. Piyasa değerinin Amerikan Doları bazında karşılığını ise USD olarak belirtebiliriz.

Monero (XMR) Coin Analizleri

Monero, sahip olduğu özellikler ve sağladığı güvenlik sayesinde, birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Fiyatının ne denli yüksek olduğu da bunu kanıtlar nitelikte. Günümüzde birçok kullanıcının en temel önceliği, kendi güvenliğini sağlamak olduğu gibi aynı zamanda gizlilik konusu da en dikkat çekilenlerden birisi. Monero bu konuda da kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başarıyor. Yapılan işlemlerde gönderici ve alıcıya dair herhangi bir bilginin yer almamasına imkan veren Monero, cüzdan hesaplarının da tamamen gizli kalabilmesini sağlıyor.

Monero (XMR) Coin Yükselir mi?

Monero, birçok kişinin transfer işlemlerinde en önde gelen tercihlerinden birisi olarak biliniyor. Gizlilik ve güvenlik konusunda sağladığı hizmetler ile öne çıkan Monero, fiyat artışı yaşama konusunda da en uygun kripto paralardan birisi olarak gösteriliyor. Uzun bir süredir büyük bir yükseliş trendi gösteremese de son günlerde yaşadığı ufak artışlar bunu gösteriyor.

Monero (XMR) Coin Nasıl Çalışır?

Monero, gizliliğe vermiş olduğu yüksek önem doğrultusunda, yapılan her işlemin çıkış ve varış noktaları ile miktarını gizleyebilmek için türlü yöntemlere başvurur. Bu yöntemler ise halka imzalar, gizli halka işlemler ve gizli adresler olarak belirtiliyor. Halka imzalar, anahtar sahibi olan bütün kullanıcıların atmasının mümkün olduğu bir dijital imza olarak tanımlanıyor.

Anahtar sahibi olan her kullanıcının imza atma yetkisi bulunuyor olsa da imzayı atan kişinin kimliği gizli kalıyor. Sıfırdan geliştirilmiş bir koda sahip olan Monero’ya, şu zamana dek tam 240 geliştirici katkı sağlamış durumda. Monero’nun halka açık olan Blockchain’i üzerinde cüzdanların görüntülenemiyor olması, yapılan işlemlerin diğer kullanıcılar tarafından takip edilememesini sağlıyor.

Monero (XMR) Nereden Alınır?

Monero, en büyük borsa olarak bilinen Binance başta olmak üzere Huobi Global, HitBTC, Poloniex ve daha birçok kripto para borsasından kolaylıkla alınabilir.

Monero (XMR) Coin Güvenilir mi?

Monero, kuruluş amacında da olduğu gibi en önem verdiği konuların başına güvenliği koyuyor. Yapılan her işlemin gizli kalabilmesi ve takip edilememesi sayesinde kullanıcıların hem gizliliğini hem de güvenliği sağlamayı başaran Monero, belki de kripto para birimleri arasında en güvenilir olanı olarak gösterilebilir.

Monero (XMR) Coin Neye Göre Artar?

Monero, birçok kripto paranın ana yükseliş sebebi olan talep artışı sayesinde aratabilirken, madencilerin dönem içerisindeki verimli çalışmaları sonucunda da artış gösterebilir. Bunun yanı sıra Monero’yu destekleyici yorumların ve haberlerin yapılması da fiyatının artmasına neden olabilir.

Monero (XMR) Coin Haberleri

Monero hakkındaki haberlerin bazılarını şu şekilde sıraladık:

Weiss Ratings’ten Monero Uyarısı

En ünlü kripto para derecelendirme firmaları arasında yer alan Weiss Ratings, son açıklaması ile Monero’nun tahtını kaybedebileceğini belirtti. Weiss Ratings analistleri, gizlilik odaklı olan kripto para birimleri arasında lider olan Monero’nun, yeni oluşan gizlilik odaklı bir kripto paraya yerini bırakabileceğini söyledi. Analistler, gizliliğine önem veren kullanıcıların Zcash öğrenmeye başlamasını dayanak göstererek, yakın bir süre içerisinde büyük değişim yaşanabileceğini söylüyorlar. Zcash’in en son çıkarmış olduğu Heartwood adındaki güncelleme de sağladığı yenilikler ile büyük ses getirmiş durumda. Bu güncellemenin sağladığı gizliliğin daha gelişmiş olduğunu belirten analistler, Monero’nun kısa bir süre içerisinde yerini Zcash’e bırakabileceğini belirttiler.

HTC’den Monero Müjdesi Geldi

Alanında en önemli isimlerden olan HTC, son açıklaması ile kullanıcılarına müjde verdi. Yaptığı duyuruda Midas Labs ile işbirliği yapmaya hazırlandığını belirten HTC, kullanıcılarının Monero madenciliği yapabileceklerinin müjdesini verdi. ASIC cihazları geliştirmesiyle tanınan Midas Labs ile yapılan işbirliği kapsamında DeMiner adındaki yeni bir uygulamanın tasarlanacağı açıklandı. Mobil madencilik yapılmasına imkan verecek olan bu uygulamanın, özellikle HTC’ye ait Exodus model telefon kullanıcılarının işine yarayacağı belirtildi. Uygulama hakkında çok fazla detaya yer verilmemiş olsa da madencilik işleminin maliyetini oldukça aşağıya çekeceği ve kolaylaştıracağı belirtiliyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 4 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün