Anasayfa Altcoin MoneyGram, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Kripto Cüzdanı Geliyor!

MoneyGram, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Kripto Cüzdanı Geliyor!

Altcoin

MoneyGram, Stellar ile ortaklığı kapsamında gözetim dışı bir kripto para cüzdanı piyasaya sürecek.

MoneyGram, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Kripto Cüzdanı Geliyor!

Sınır ötesi eşler arası ödeme sağlayıcısı MoneyGram, Stellar ile ortaklık kurarak gözetim dışı bir kripto para cüzdanı piyasaya sürme planlarını açıkladı ve böylece dijital varlık alanına stratejik bir geçiş sinyali verdi. 

Girişim, geleneksel itibari para birimleri ile Circle tarafından başlatılan önemli bir stablecoin olan USD Coin (USDC) arasındaki değişimi hedefliyor.

MoneyGram CEO'su Alex Holmes, firmanın son yarım on yıldaki yörüngesine dikkat çekerek, firmanın yerini nakit paraya dayanmayan ürünlerin alacağı yönündeki yanlış kanılara karşı koymaya çalışırken, dijital evrim konusunda kararlı bir çaba gösterdiğini belirtti.

Gözetim dışı kripto para cüzdanı, kullanıcıların stablecoin satın almalarına ve tutmalarına imkân tanıyacak bir ortaklıkla Stellar ile iş birliği içerisinde geliştirildi. Holmes'a göre; kripto para ekosistemine girmek, MoneyGram'ın blockchain'in potansiyellerinden yararlanma konusundaki devam eden kararlılığını temsil ediyor.

MoneyGram, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Kripto Cüzdanı Geliyor!

Cüzdan Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Cüzdan, sıkı KYC (Müşterinizi Tanıyın) şartlarıyla birlikte geliyor. Söz konusu cüzdan, yalnızca diğer MoneyGram cüzdanlarıyla uyumlu olacak. Firmanın duyurusuna göre; cüzdan ile kullanıcılar, "dijital varlıklarını nakde çevirmek için katılımcı herhangi bir MoneyGram lokasyonunu ziyaret ederek varlıklarının faydasını artırabilecekler. "

Cüzdanın önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği ve MoneyGram'ın yeteneklerini genişleteceği, "uygulama içerisinde uluslararası para transferleri ve blockchain ödemeleri dünyaları arasında daha fazla köprü kurmaya yardımcı olacak yeni özellikler sunacağı" belirtiliyor.

MoneyGram'ın, eski bir Ripple ortağı olması dikkat çekiyor. Her iki firma arasındaki ortaklık, 2021 yılında sona erdi ancak anlaşmayı sona erdirme kararının arkasındaki neden açıklanmadı. Anlaşma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Ripple ve iki yöneticisine XRP şeklinde kayıt dışı menkul kıymetler sattıkları iddiasıyla dava açmasının ardından sona erdi.

Ortaklık, 2019 yılında Ripple'ın MoneyGram'dan 30 milyon dolarlık bir hisse satın almasıyla başladı. Anlaşma, MoneyGram'ın Ripple'ın sınır ötesi ödeme ve döviz mutabakat ürünlerini kullanmasına olanak sağladı.

MoneyGram, Bu Altcoin ile Ortak Oldu: Kripto Cüzdanı Geliyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan