Kripto Para Haberleri

MoneyGram, Ripple’dan 11 Milyon Dolar Daha Aldı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yapılan yasal düzenlemelere göre ödeme şirketi Ripple, son 6 ay içinde MoneyGram’a 11 milyon doların üzerinde para verdi.

Ripple, 2019’un 3. Çeyreğinde 2,4 milyon dolar ve 4. Çeyreğinde 8,9 milyon dolar olmak üzere 6 ay içinde Moneygram’a toplamda 11,3 milyon dolar verdi. MoneyGram 4. Çeyrekte 323,7 milyon dolar olarak bildirildiği “finansal fayda” toplam tutarına 2019 4. Çeyrek karı eklenmemişti. MoneyGram bunun yerine, Ripple desteğini SEC’in tavsiyesi üzerine işletme giderleri olarak kaydetti. Bu, MoneyGram’ın gelirini 2,4 milyon dolara düşürmesini gerektirdi, ancak işletme maliyetleri de aynı miktarda düşürerek şirketin kazancı değişmedi.

“MoneyGram, blockchain yeteneklerinin kullanımını ölçeklendiren para transferi şirketi Ripple ile stratejik ortaklığını genişletmeye devam etti.”

Daha önce, MoneyGram, XRP üzerinde çalışan İsteğe Bağlı Likidite ürünü de dahil olmak üzere çeşitli Ripple ürünlerini kullandığını açıkladı. 2018’de Ripple’ın kripto parası XRP’yi denemeye başlamıştı.

Yeni belgelere göre, Ripple’ın şirkete verdiği 11 milyon dolarının ne için olduğu belli değil. Ancak, MoneyGram’ın üç ay önceki 2019 3. çeyrek belgelerinde, Ripple “MoneyGram’ın Ripple’ın İsteğe bağlı Likidite blockchain ürününü (eski adıyla xRapid) ve XRP ile sınır ötesi tasfiyeleri kolaylaştırmak için kullanmasına izin verdiği” geçiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Winklevoss ikizleri: Bitcoin kışına alışkınız!

2019 3. Çeyrek belgelerine göre:

“Şirket Ripple tarafından telafi edilen yabancı döviz piyasalarına likidite getirmek ve likiditeyi geliştirmek için Ripple’ın blockchaini ile kolaylaştırılan ve güvenilir bir döviz ticareti sunacaktır. Şirket bu ortaklığın büyüyerek sermaye ihtiyaçlarını azaltmasını, ek kazançlar ve nakit akışları yaratmasını bekliyor.

Ripple, MoneyGram ile yakın finansal bağlara sahip. XRP’nin arkasındaki şirket, 50 milyon dolara varan yatırımı ile MoneyGram hisselerinin %10’undan fazlasına sahip.

Ripple, XRP’nin 5 Şaşırtıcı Faydası!

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu