Moody’s Blockchain hakkında yeni rapor yayınladı

1 Dakikada Okunabilir


ABD merkezli kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investor Service, daha önce bilinmeyen özel Blockchain tehlikelerini ortaya çıkaran yeni bir çalışmanın sonuçlarını kamu risklerine karşı kıyasla yayınladı.

Rapor, mevcut piyasa eğilimleri arasındaki kritik farklılıklarla çelişiyor; bu da tipik olarak tek tüzel kişiler ve şirketler tarafından kontrol edilen özel blokajların yükselişini görüyor; Bitcoin ve selefi özel altcoinlerin öncülleri gibi açık ve halka açık olan Blockchain projelerinin önceki trendinden uzaklaşıyor.

Raporda, şirketlerin özel blokajların kullanımındaki risklerin ve olumsuzlukların farkında olmalarını umarak kurumsal blokajların yapısal finans sistemi üzerindeki potansiyel etkileri vurgulandı.

Moody’s’e göre, özel blokajlarda ortak olan bu özellikler doğal riskler doğuruyor ve aynı zamanda “sistem tasarımı ve yönetimi bir veya birkaç tarafla iletişime devam ettiği için” dolandırıcılık riskine daha fazla maruz kalmaları anlamına geliyor.

Moody’s dünyada tanınmış bir kurum olmasından dolayı ilgi çekiyor ve aynı zamanda yaptığı bu ve buna benzer çalışmalar ile adından söz ettiriyor. Henüz dünyada bu teknolojiye bakış açısı da tam anlamı ile doğru değil gibi görünüyor.

Öte yandan, özel blok zinciri üzerindeki daha yüksek kontrol seviyeleri de bazı iyi imkanlar veriyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Kraliçe Mary Üniversitesi tarafından yayımlanan araştırmada, Londra’da, özel blokajların Avrupa Birliği (AB) gizlilik yasalarına, özellikle de 2018’de kabul edilen Genel Veri Koruma Yönetmeliğine (GDPR) uyumlu olabileceğini iddia ediyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!