Kripto Para Haberleri

Finans Devi Morningstar, Kripto Paraları Derecelendirecek

Morningstar Credit Ratings, gelişmekte olan mal varlığı çeşidinin güvenilirliğini artırmak için, bir blockchainde mal varlığı borcu olarak belirtilen tokenler hakkında yeni bir puanlama sistemi yapmayı planlıyor.

Yeni derecelendirme hizmetleri, Morningstar Credit Ratings işletme görevlisi Michael Brawer’a göre; saklama kuruluşlarının ve güvenilir kişilerin denetlediği menkul kıymetler endüstrisinin 117 trilyon dolarlık borcu merkezi olmayan bir finansal ağa geçişine olanak sağlayabilir.

Brawer, yeni derecelendirme hizmetlerinin yeni varlık sınıfını daha güvenilir hale getirebileceği için milyarlarca dolar değerinde yatırım kripto para dünyasına gireceğini söyledi.

Morningstar’ın derecelendirme kolu, kripto varlıklarına ait puanları bir ile beş yıldız arasında olarak halka açıklayacak. Bir müşterinin bu yatırımları değerlendirmesine yardımcı olmak için kendi iç modellemesini kullanan birinci sınıf özel hizmet sunacak.

Rapora göre, Morningstar’ın derecelendirme senet sistemi doğrudan Ethereum blockchainin üst katmanında olacak. İlerleyen zamanlarda Oracle teknolojisi kullanılarak diğer blockchainlere de , eklenmesi hedefleniyor.

Halka açık derecelendirme bu yılın sonlarına doğru kullanıma açılacak fakat, özel hizmet 2020’nin sonunda kullanıma açıklanacak.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Güvenlik nedenlerinden dolayı Bitcoin almamakta ısrar edenlerin sayısı arttı

Michael Brawer:

“Aynı zaman da kredi seçeneklerin neler olabileceğini araştırıyoruz, kredi notu ya da başka türlü kredi verileri olabilir. Servislerimizi blokchainde sunmayı hedefliyoruz.”

“Morningstar, kripto alanındaki derecelendirme hizmetlerine ait artan talebin ne kadar önemli olduğunu, mal varlığı borcu bildiren ya da teminatı veren çeşitli yatırımcılar tarafından gelen istek ile anlamıştır.”

Rapor, şirketin derecelendirme hizmetleri hem devlet hem de kurumsal senetleri kapsarken, blockchain ürünlerinin yapılandırılmış borçlanma araçlarıyla sınırlı kaldığını belirtti.

Güvenlik ve kolaylığın yanı sıra, yatırımcılar borç verenler ve borçlu kişiler doğrudan bir ilişki içinde olacak böylece saklama kuruluşlarının ve güvenilir kişiler aradan çıkartılarak ticari işlem ücretlerinden tasarruf sağlayabilecek.

Morningstar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun blockchain yöntemini “geliştirmelerini” isteyip istemediğinden hala emin değil.

Brawer raporunda “Dodd-Frank yasalarına ve SEC düzenlemelerine dayanan çok karmaşık bir yönetim süreci var” dedi.

Açılışı yapılacak ürün hakkında Morningstar ile ortaklık kurabilecek, Fintech şirketi Figure, alternatif yatırım şirketi Cadence ve DeFi platformu Polymath gibi birkaç önemli aday var.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu