Mozilla, Coil isimli platformu test ediyor

1 Dakikada Okunabilir


Mozilla’nın kıdemli web geliştiricisi David Walsh, Ripple’nin XRP isimli kripto parası etrafında merkez edinecek olan Coil adlı yeni bir teşvik edici para kazanma platformunun yakın zamanda Mozilla yöneticilerince test edildiğini ve mühendislerin bu konu üzerinde çalışmaya devam ettiklerini açıkladı.

Bobin, eski Ripple Teknik Şefi ve Interledger Protocol’ün (ILP) Stefan Thomas’ın yaratıcısı tarafından geliştirildi ve kripto para piyasalarında olan kripto para yatırımcıları tarafından adı pek fazla bilinmemekte.

Üst düzey web geliştiricisi olarak bilinen Walsh ve üst düzey yazılım mühendisleri, Coil’de bir hesap oluşturdu ve platformu test etmek için üç gönderi yayınlayarak ilk başarılı testlerini başarı ile tamamladıklarını ve rapor verdiklerini açıkladılar.

Walsh, internette web geliştiricileri için öğretici olarak biliniyor. Geliştiricileri MooTools hakkında eğitiyor ve yüzlerce ‘Nasıl Yapılır’ adı altında internet üzerinden blog yazısı yayınlaması ile biliniyor.

David, içerik oluşturma ve bir yazılım geliştirici olarak tecrübe konusundaki bilgi sayesinde yeni Mozilla platformunda başarının üst düzeyde elde edilmesinde aktif rolü olacağa benzeyen bir isim gibi görünüyor.

Henüz yakın zamanda kazanç odaklı olarak ortaya çıkacak olduğu açıklanan Mozilla Coil platformunun nasıl olacağı, neler sunacak olduğu bilinmiyor olsa da kripto para yatırımcılarının bu konuda neler yapacak oldukları ve Mozilla gücünü arkasına alacak olan yeni platformdan nasıl beklenti içerisinde olacaklarını yakın zamanda çıkacak gelişmeler ile öğrenmek mümkün olabilir.


error: Kopyalama Engellendi!