Mozilla’dan madencilik saldırılarını engelleyecek güncelleme

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para madenciliği korsanlarını engellemek için dünyanın en büyük internet devleri arasındaki Mozilla harekete geçti. JavaScript kullanarak sitelere sızan ve kripto para madenciliği yapılmasında büyük rol oynayan kripto para madenciliği yapan siber saldırganları engellemek için harekete geçildi.

Kripto para saldırganları son yıllarda çok ciddi saldırı mekanizmaları geliştirdi. Siber saldırıların oranı sürekli olarak artış gösterdi ve yatırımcılar kripto paralardan siber saldırılar nedeniyle çok büyük bir zarar etti. Bunu engellemek için birçok farklı çalışma yapıldı ve kripto para madencileri bu konuda en başı çeken isimler oldu. Kripto paraların siber saldırılara maruz kalmasını borsalar bile engelleyemedi.

Mozilla 2016 yılından sonraki güncellemelerde kripto para madenciliği gibi siber saldırıları engellemek isteyen bazı değişimleri imzasını attı.

Coinhive ve CryptoLoot ismli kötü amaçlı madencilik yazılımları yeni güncellemeler ile Mozilla tarayıcısından engellenen kötü amaçlı yazılımlar oldu ve siber saldırılardan kaçınmak için bunlar son derece önemli güncellemeler. Sitelerin büyük oranda etkilendiği siber saldırıları engellemek için çalışmalar son derece etkisini gösteriyor.

Kripto para saldırılarını Mozilla engelleyebilecek bir yazılıma sahip olmasa da kripto para madenciliği konusunda birçok alternatifi kendi eli ile yaratabilir. Madencilik yazılımları son derece akıllı çalıştıklarından dolayı birçok insanın internet sitesinden para kazanabilir ve bu da daha büyük oranda problemlere sebep olabilmekte. Bitcoin madenciliği ile ilgili bazı sitelerde de gizli madencilik uygulanıyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!