Anasayfa Sektörel Mt. Gox Alacaklıları için Flaş Gelişme! 10 Yıl Sonra Başladı

Mt. Gox Alacaklıları için Flaş Gelişme! 10 Yıl Sonra Başladı

Sektörel

Mt. Gox alacaklıları, 10 yıl sonra tazminat ödemelerini PayPal aracılığıyla Japon yeni olarak almaya başladılar.

Mt. Gox Alacaklıları için Flaş Gelişme! 10 Yıl Sonra Başladı

Feshedilmiş kripto para borsası Mt. Gox'un alacaklıları, sosyal medya platformu Reddit üzerinden paylaştıkları gönderilerde "sıkışıp kalan Bitcoin'leri için itibari para geri ödemelerini aldıklarını" bildirdiler. 

Reddit'in r/mtgoxinsolvency sayfasındaki son gönderilere göre; Mt. Gox, PayPal aracılığıyla kullanıcılara Japon yeni cinsinden geri ödemeleri göndermeye başladı.

Bu raporlar henüz doğrulanmamış olsa da birçok Reddit kullanıcısı ödeme aldığını iddia etti. Geri ödemeler, fonların Şubat 2014'ten bu yana borsada kilitli kalmasından kaynaklanıyor.

Free-end254 adlı bir Reddit kullanıcısı, PayPal makbuzunu içeren bir e-postanın ekran görüntüsünü "Az önce ödeme aldım." şeklinde paylaştı.

Başka bir kullanıcı, e-postanın kimlik avı dolandırıcılığı olduğuna inanarak başlangıçta şüphelerini dile getirdi ancak daha sonra ödemenin gerçekten PayPal hesabına ulaştığını doğruladı.

Mt. Gox Alacaklıları için Flaş Gelişme! 10 Yıl Sonra Başladı

Mt. Gox Geri Ödemeleri 21 Aralık'ta Başladı

Bu yeni Mt. Gox geri ödemelerinin ilk örneği; 21 Aralık'ta X üzerinden paylaşımda bulunan bir Japon kullanıcının, tazminat ödemelerini Japon yeni cinsinden bir banka havalesi yoluyla aldığını duyurmasıyla bildirildi.

Bu gelişme, Mt. Gox mütevellisi Nobuaki Kobayashi'nin 21 Kasım'da geri ödemelerin başlamasıyla ilgili olarak alacaklılara e-posta göndermeye başlamasından sadece bir ay sonra gerçekleşti.

Kobayashi, e-postasında alacaklılar için ilk nakit geri ödemelerin 2023'te başlayacağını ve sürecin 2024'te devam etmesi beklentisiyle bilgi verdi. 

Geri ödeme süreci, yaklaşık 10 yıldır fonlarını geri almak için bekleyen Mt. Gox alacaklıları için ileriye doğru atılmış önemli bir adıma işaret ediyor.

Borsanın 2014'teki çöküşü, yaklaşık 850.000 Bitcoin'in kaybına neden oldu. Bu da onu kripto para tarihindeki en büyük hack'lerden biri haline getirdi.

Son raporlar, etkilenen kullanıcılara tazminat ödenmesinde ilerleme kaydedildiğini gösterse de geri ödeme sürecinin ne kadar sorunsuz bir şekilde ilerleyeceği ve tüm alacaklılara tam olarak geri ödeme yapılmasının ne kadar süreceği henüz bilinmiyor.

Kaynak: Cryptonews

Mt. Gox Alacaklıları için Flaş Gelişme! 10 Yıl Sonra Başladı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar