Anasayfa Sektörel Mt. Gox Geri Ödemelerinde Şimdiden Sorun Çıktı! Neler Oluyor?

Mt. Gox Geri Ödemelerinde Şimdiden Sorun Çıktı! Neler Oluyor?

Sektörel

Mt. Gox geri ödemelerinde bir sistem sorunu ortaya çıktığı ve bazı alacaklılara çift iade yapıldığı bildirildi.

Mt. Gox Geri Ödemelerinde Şimdiden Sorun Çıktı! Neler Oluyor?

2014'te çöküş yaşayan kripto para borsası Mt. Gox, alacaklılarına geri ödeme yapma çabalarında yeni bir engelle karşılaştı. Reddit kullanıcıları, devam eden sivil rehabilitasyon işlemleri sırasında borsanın "sistem sorunu" olarak tanımladığı durumdan kaynaklanan bir ödeme hatası bildiriyor.

26 Aralık'ta bir Reddit kullanıcısı, alacaklıların geri ödemelerini denetleyen Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti'nden gelen bir e-postayı paylaştı. E-postaya göre, Mt. Gox için sivil rehabilitasyon sürecinin ilk adımı olarak fonlar PayPal aracılığıyla aktarıldı.

Yanlışlıkla İki Kez Para Transferi Yapıldığı Bildirildi

Günün ilerleyen saatlerinde Mt. Gox, fon dağıtım sürecinde önemli bir sorunla karşılaştı. E-postada, şöyle deniyordu:

Bir sistem sorunu nedeniyle para transferi yanlışlıkla iki kez yapılmıştır.

Borsa, iki kez para transferi yaparak bir işlem hatası yaptığını kabul etti. Resmî mesaj, alıcıları ilgili tutarları doğrulamak için derhal PayPal hesaplarını kontrol etmeye çağırırken ikinci transferin kasıtsız bir hata olduğunu, ilk transferin ise meşru geri ödemeyi oluşturduğunu vurguladı.

Mt. Gox Geri Ödemelerinde Şimdiden Sorun Çıktı! Neler Oluyor?

Alıcılar, ikinci transferden gelen fonları tutmaya yetkili olmadıkları ve yasal olarak bu tutarı Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti'ne iade etmekle yükümlü oldukları konusunda açıkça bilgilendirilmiştir. İletişimde ilgili tutarlar hakkında spesifik ayrıntılar verilerek hata hakkında şeffaflık sağlanmıştır.

Etkilenen kullanıcılardan PayPal'ın "Para İadesi" özelliğini kullanarak iade sürecini başlatmaları istenmiştir. Bu özelliğin kullanılamadığı durumlarda tutarın doğrudan Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti'nin PayPal hesabına manuel transfer yoluyla iade edilmesini talep eden alternatif bir çözüm önerilmektedir.

Son olay, Mt. Gox'un ödenmemiş borçlarını kapatma çabalarına yeni bir karmaşıklık katmanı ekliyor ve feshedilmiş bir kripto para borsasının yeniden canlandırılmasıyla ilgili zorlukların altını çiziyor. Topluluk, Mt. Gox ve Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti'nin alacaklılara geri ödeme sürecindeki bu beklenmedik aksaklıkla nasıl başa çıkacağını yakından takip ediyor. 

Kaynak: Cryptonews

Mt. Gox Geri Ödemelerinde Şimdiden Sorun Çıktı! Neler Oluyor? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik