Anasayfa Sektörel Mt.Gox Yeni Bir Açıklama Yaptı: Geri Ödemeler Başlıyor mu?

Mt.Gox Yeni Bir Açıklama Yaptı: Geri Ödemeler Başlıyor mu?

Sektörel

Mt.Gox alacaklılarının, 2023 yılı içerisinde nakit geri ödemelerini alacakları ifade edildi.

Mt.Gox Yeni Bir Açıklama Yaptı: Geri Ödemeler Başlıyor mu?

Uzun süredir faal olmayan Bitcoin borsası Mt.Gox'un alacaklıları için önemli bir gelişme yaşandı. İflas mütevelli heyeti, 2023 takvim yılı içerisinde nakit geri ödemelerini başlatma planlarını doğruladı. Alacaklılara e-posta yoluyla iletilen bu karar, platformun 2014'teki çöküşünden bu yana devam eden kurtarma çabalarında önemli bir adıma işaret ediyor.

Geri Ödeme Planının Ayrıntıları

Geri ödeme sürecini denetleyen Mt.Gox Mütevellisi Nobuaki Kobayashi, geri ödemelerin kısa bir süre içerisinde başlayacağını vurguladı. Bununla birlikte çok sayıda alacaklının dâhil olması nedeniyle geri ödeme girişiminin 2024 yılına kadar uzaması bekleniyor.

Kobayashi, bireysel geri ödemelere ilişkin spesifik zamanlamanın henüz belirlenmediğini ve alacaklılara tazminatlarının kesin zamanlaması konusunda önceden bildirimde bulunulmayacağını açıkladı. Bunun yerine alacaklıların, bu amaçla kurulan talep dosyalama sistemi aracılığıyla geri ödeme durumunu takip etmeleri teşvik edilmektedir.

Mt.Gox Yeni Bir Açıklama Yaptı: Geri Ödemeler Başlıyor mu?

Mt.Gox Çöküşünün Arka Planı

2010'da kurulan Tokyo merkezli Mt.Gox, hızla Bitcoin borsası alanında önemli bir oyuncu olarak ortaya çıktı. 2013 yılına gelindiğinde ise küresel çapta tüm Bitcoin işlemlerinin yüzde 70'ini gerçekleştirir hale geldi. Fakat bu başarı kısa sürdü çünkü 2014'ün başlarında borsa; tüm para çekme işlemlerini durdurdu, ticareti askıya aldı ve 800.000'den fazla Bitcoin'in kaybedilmesi üzerine iflas koruma başvurusunda bulundu.

Operasyonların bu şekilde aniden durdurulması, kripto para topluluğunda şok etkisi yarattı ve kripto para borsalarının güvenliği ve güvenilirliği konusunda ciddi endişelere yol açtı.

Kaynak: CoinGape

Mt.Gox Yeni Bir Açıklama Yaptı: Geri Ödemeler Başlıyor mu? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar