Anasayfa Sektörel Mücadele Bitti: İki Madenci 45 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Mücadele Bitti: İki Madenci 45 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Sektörel

Core Scientific ve Celsius Mining, madencilik tesisi tartışmalarının ardından 45 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Mücadele Bitti: İki Madenci 45 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Dijital varlık madencileri Core Scientific ve Celsius Mining, aylar süren davaların ardından Cedarvale madencilik sahası için 45 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı.

Mahkeme dosyasına göre, her iki şirket de tüm madencilik ekosistemi için faydalı olarak tanımladıkları bir anlaşmayla tüm anlaşmazlıkları çözmeye karar verdiler.

Anlaşmaya göre; Celsius, 14 milyon doları nakit olarak ödeyecek. Geri kalanı ise düzeltilmiş alacaklar yoluyla ödenecek. Anlaşma, Celsius'un Core'a karşı elinde tuttuğu dönüştürülebilir senetleri kapsamıyor.

Celcius, iflas işlemlerinin ortasında, uzun vadede alacaklılarının yararına madencilik kapasitesini artırmak amacıyla Teksas madencilik tesisini satın almayı kabul etti.

Ortaya çıkmadan önce Celsius mülküne daha fazla değer katmaya kararlıyız ve Cedarvale varlıklarının geliştirilmesine öncülük etmeye hevesliyiz.

Her iki şirket de iflas işlemlerinin ortasında olduğundan, şu ana kadar varılan tüm anlaşmalar mahkeme tarafından onaylanana kadar geçicidir.

Celsius ve Core Scientific, çeşitli iddialar nedeniyle birden fazla ücret başvurusu da dâhil olmak üzere sözleşmeden doğan yükümlülükler konusunda aylarca yasal bir savaşa girdiler.

Core'un Ocak ayında enerji faturalarını ödeyemediği gerekçesiyle madencilik kulelerini kapatmasının ardından Celsius, diğer taleplerinin yanı sıra 312 milyon dolar talep etti.

Core ise elektrik faturalarının ödenmemesinin tüm sözleşmeleri geçersiz kıldığını ve bunun da firmanın iflasını ilan etmesinde önemli bir etken olan anlaşmanın temeline indiğini iddia ediyor.

Mahkeme dosyalarına göre; Core, Celsius madencilik kulelerine ev sahipliği yaptığı sahadan her ay yaklaşık 2 milyon dolar gelir elde etmeyi umuyordu.

Mücadele Bitti: İki Madenci 45 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı!

Celsius ve Core Parlak Bir Geleceğe Doğru İlerliyor

Aylardır devam eden kripto kışı, birçok analiste göre Bitcoin rezervlerini satmaları, önemli varlıklarını satmaları, yeniden yapılanmaları ya da yeni bir modele geçmeleri ve en kötü senaryoda piyasadan çıkmalarıyla sonuçlandığı için en çok madencileri vurdu.

Her iki şirket de iflas davalarının ortasında genişleme planlarını açıkladı. Core Scientific CEO'su Adam Sullivan, şirketin Celsius Mining ile olan tüm davaları çözüme kavuşturmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Sullivan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sarsılmaz bir odaklanmayla, organizasyonun operasyonel mükemmelliğini artırma ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeniden yapılandırma sürecimizden daha da güçlü bir şekilde çıkma taahhüdümüzü yerine getirmeye devam ediyoruz."

Ayrıca, şirketin Kuzey Amerika'daki en büyük Bitcoin madencisi olarak kalmak için iki Teksas veri merkezini genişletmeyi içeren üç yıllık büyüme planının da altını çizdi.

Celsius'un geçici CEO'su Chris Ferraro, firmanın Cedarvale tesisinin kapasitesini artırmayı ve portföyünü 300 megawatt'a çıkarmayı umduğunu belirtti.

Merkez, şu anda 215 megavat gücün yanı sıra ekipmana sahip ve Celsius'un iflas anlaşmaları uyarınca yeni şirketin sermaye ve yönetim ekibini devralacak olan Fahrenheit LLC ile anlaşmalarını kolaylaştıracak.

Ferraro, "Bu sonuç, işlemin yapılandırılması ve yürütülmesinde kilit bir destekleyici rol oynayan Celsius ve US Bitcoin Corp'un iş birliği sayesinde mümkün oldu. Mevcut tüm davaları çözüme kavuşturmaktan memnuniyet duyuyoruz ve Cedarvale'in kapasitesini genişletmeye ve tesisi tamamlamaya odaklanmayı dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cryptonews

Mücadele Bitti: İki Madenci 45 Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar