Anasayfa Altcoin Musk'ın Sohbet Botu ile Aynı Adı Taşıyan Coin Yüzde 650 Arttı!

Musk'ın Sohbet Botu ile Aynı Adı Taşıyan Coin Yüzde 650 Arttı!

Altcoin

Elon Musk'ın yapay zekâ sohbet botu Grok'un adını taşıyan kripto para birimi GROK, fiyat bakımından yüzde 650 artış gösterdi.

Musk'ın Sohbet Botu ile Aynı Adı Taşıyan Coin Yüzde 650 Arttı!

Elon Musk'ın yapay zekâ sohbet botu Grok'un adını taşıyan kripto para birimi GROK, yalnızca 24 saatlik bir zaman diliminde yüzde 650'lik bir artış göstererek kayda değer bir yükselişe tanıklık etti. Kripto para biriminin fiyatındaki bu dramatik artış, sohbet botu Grok'un yakın zamanda piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geliyor.

Hafta sonu Grok'un piyasaya sürülmesinin ardından anonim kripto geliştiricileri, belirli miktarlarda GROK tokenini halka arz etti. Bu tokenler, hızlı bir şekilde milyonlarca dolarlık bir piyasa değerine ulaştı ve onları daha düşük fiyatlardan satın alan ilk yatırımcılar için önemli getiriler sağladı.

Bir rapor; Musk'ın yapay zekâ sohbet botu Grok'a, klasik bilim kurgu dizisi "Otostopçunun Galaksi Rehberi"nde arsız tavırlarıyla bilinen bir karakterin adını verdiğini öne sürdü.

Musk, Şirketlerinin Asla Kripto Para Yaratmayacağını Söyledi

Musk'ın Sohbet Botu ile Aynı Adı Taşıyan Coin Yüzde 650 Arttı!

GROK tokenin, Musk ya da şirketlerinden herhangi biriyle hiçbir bağlantısı olmadığını belirtmekte fayda var. Yakın zamanda yaptığı bir açıklamada teknoloji milyarderi, şirketlerinin asla bir kripto para birimi yaratmayacağını kesin bir dille ifade etti. Açıklama, "XAI" adlı bir meme coin'in ortaya çıkmasının ardından geldi.

XAI meme coin'in ortaya çıkışı, Musk'ın Grok sisteminin beta versiyonunun arkasındaki şirket olan yeni yapay zekâ girişimi xAI'yi duyurmasıyla aynı zamana denk geldi. Gelişen olaylara ve yatırımcılar arasındaki potansiyel kafa karışıklığına yanıt olarak Musk şunları söyledi: "Çok açık olmak gerekirse şirketlerimin hiçbiri asla bir kripto token yaratmayacak."

Öte yandan, Twitter'ın X olarak yeniden markalaşmasının ardından aynı adı taşıyan "X" adlı bir meme coin de ortaya çıkmıştı. Bu meme coin, piyasaya sürüldükten sonraki ilk 24 saat içinde yüzde 10.000'in üzerinde şaşırtıcı bir artış yaşamıştı.

Musk'ın Sohbet Botu ile Aynı Adı Taşıyan Coin Yüzde 650 Arttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Sanat ve Teknolojinin Eşsiz Birlikteliği: Render (RNDR) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Piyasasının Yeni Harikası: Wall Street Memes Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Dogecoin Fiyat Hikayesi: İlk Günlerden Bugüne DOGE Değişimi
Rehber Dilara Avcıoğlu
ChatGPT'nin Yaratıcısı Gururla Sunar: Worldcoin (WLD) Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Dogecoin ve Topluluk: Gelişimi ve Destekleyenler
Rehber Dilara Avcıoğlu