Anasayfa Sektörel Nansen, Hack'i Duyurdu: E-Posta ve Kripto Adresleri Sızdırıldı!

Nansen, Hack'i Duyurdu: E-Posta ve Kripto Adresleri Sızdırıldı!

Sektörel

Nansen'in üçüncü taraf sağlayıcısı hack'lendi. E-posta ve kripto adreslerinin sızdırıldığına dair uyarıda bulunuldu.

Nansen, Hack'i Duyurdu: E-Posta ve Kripto Adresleri Sızdırıldı!

Blockchain analitik platformu olan Nansen'in CEO'su Alex Svanevik, 20 Eylül'de üçüncü taraf sağlayıcısı tarafından bildirilen bir siber güvenlik olayına bazı müşterilerinin maruz kalmış olabileceğini açıkladı.

"Birçok Fortune 500 şirketine" hizmet veren adı açıklanmayan sağlayıcı, saldırıya uğrayarak kötü niyetli bir aktöre müşteri platformuna erişim için kullanılan bir hesapta yönetici hakları verdi.

Svanevik, ön incelemelere dayanarak müşterilerinin yaklaşık yüzde 6,8'inin etkilenmiş olabileceğini söyledi ancak kesin sayıyı açıklamadı. Nansen'in önemli müşterileri arasında Polychain ve Defiance Capital bulunmaktadır.

Svanevik, şu ifadeleri kullandı:

Bu kullanıcıların e-posta adresleri ifşa oldu. Daha küçük bir kısmının şifre hash'leri de ifşa oldu. En küçük grubun ise blockchain adresleri de ifşa oldu.

Nansen, Hack'i Duyurdu: E-Posta ve Kripto Adresleri Sızdırıldı!

Kullanıcılardan Şifrelerini Değiştirmeleri İstendi

Analitik platformu, etkilenen kullanıcılara ulaşarak şifrelerini değiştirmelerini ve kimlik avı e-postalarına karşı dikkatli olmalarını tavsiye etti.

2020 yılında kurulan Nansen; a16z, Accel, Old Fashion Research ve L1 Digital dâhil olmak üzere 44 yatırımcıdan 88,2 milyon dolar sağladı.

Aralık 2021'deki son finansman turunda Nansen, 75 milyon dolar toplayarak şirkete 675 milyon dolar değer biçti. Mayıs 2023'te Nansen, kripto para piyasasındaki gerileme nedeniyle operasyonları düzene sokmak ve maliyetleri düşürmek için iş gücünü yüzde 30 azalttı.

Svanevik, başlangıçtaki hızlı genişlemenin temel stratejiden farklılaşmaya yol açtığını ve o yılki zorlu kripto piyasası koşullarının küçülmeye yol açtığını söyledi.

Nansen, Hack'i Duyurdu: E-Posta ve Kripto Adresleri Sızdırıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik