NASSCOM’dan Hindistan açıklaması

1 Dakikada Okunabilir


Ulusal Yazılım ve Hizmetler Şirketleri Birliği (NASSCOM) liderliğinde Hindistan teknoloji endüstrisinden lobi yapanlar ve yeni başlayanlar, Hindistan’daki bankacılık düzenleyicisinden, kripto para biriminin ve ilgili varlıkların, finansal teknoloji için önerilen yasal düzenleme çerçevesine dahil edilmesini sağlamalarını isteyen çok özel bir karara imza attı.

Hindistan Rezerv Bankası (RBI), geçtiğimiz ay Düzenleyici Sandbox İçin Taslak Hazırlama Çerçevesi Taslağını yayınladı, ancak kripto para birimleri, ICO’lar, kredi sicilini ve diğer ilgili sektörleri hariç tuttu. Düzenleyici, 8 Mayıs 2019 tarihli olarak, paydaşların bu taslak için yorum yapmalarına izin verdi ve yorumların yapılmasını istediklerini açıkladı.

Hindistan bilişim firmaları ticaret sendikası NASSCOM, India Times tarafından bildirildiği üzere bir bildiri yayınladı:

KRİPTO PARA BİRİMLERİ VE BLOK ZİNCİRİ TEKNOLOJİSİNİN ÖNEMLİ BİR BİLEŞENİ OLDUĞUNDAN, TASLAK DÜZENLEMELER, AKILLI SÖZLEŞMELERİN VE DİĞER ONAYLANMIŞ BLOK ZİNCİRİ TEKNOLOJİSİNİN SANDBOX ALTINDA TEST EDİLMESİNİ ENGELLİYOR GİBİ GÖRÜNÜYOR… DÜZENLEYİCİ SANAL ALANI KONUSUNDA HALA NET DEĞİL.

Önerilen çerçeve aslında dağıtılmış defter gibi blok zincir teknolojisinin üzerinde yeni testler yapılmasına izin vermese de gelecekte bazı testlerin olması normal. Bitcoin ve kripto para birimlerinin gelecekte Hindistan’da daha fazla test edilmesi ve daha fazla yeni taslak bazı düzenlemeler uygulanması son derece mümkün olabilir. Ülke, henüz kripto para birimleri hakkında yeterli bilgiye sahip değil ve sadece bazı çalışmalar düzenlemekte. Normal şartlarda Hindistan’da kripto paralar yasak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!