Anasayfa Kimdir Nate Chastain Kimdir?

Nate Chastain Kimdir?

Yöneticiler

Nate Chastain Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve OpenSea hakkında bilinmesi gerekenler...

Nate Chastain Kimdir?
Hızlı İçerik

Nate Chastain, OpenSea'nin eski ürün müdürüdür.

Hayatı

OpenSea'nin eski ürün müdürü olan Nate Chastain, NFT ticareti yapmak için pazar yerinin ana sayfasında hangi varlıkların yer alacağına dair içeriden edindiği bilgileri kullandığı gerekçesiyle dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından hüküm giymiştir. Chastain, OpenSea web sitesinde listelenmelerinden hemen önce NFT'leri satın almak ve kısa bir süre sonra satarak 50.000 doların üstünde yasa dışı kâr elde etmek ile suçlanmıştır. Manhattan'daki federal savcılar, bunu "dijital varlıklarla ilgili ilk içeriden bilgi ticareti" davası olarak tanımlamışlardır.

Eğitimi

Nate Chastain, Phillips Exeter Academy'den mezun olduktan sonra Harvard Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine lisans eğitimi almıştır.

Kariyeri

Nate Chastain, Token Foundry'de ürün müdürü olarak görev yürütmüştür. Bir ConsenSys oluşumu olan Token Foundry, yeni token ekonomileri başlatmak ve güvenli bir şekilde token ihraç etmek için kullanılan bir platformdur.

Chastain, ConsenSys'in Daisy Payments adlı ürününü hayata geçirmiştir. Daisy Payments, işletmelerin satın alımlar, abonelikler, kullanım ücretleri ve diğer ödemeler için kripto para birimini kabul etmelerini sağlayan bir yazılım çözümü olarak ön plana çıkmıştır.

Söz konusu isim, daha sonra kullanıcıların merkeziyetsiz uygulamalardan oluşan Web3 ekosistemine erişmelerini sağlayan MetaMask adlı kripto para cüzdanının ürün lideri olarak görev yürütmüştür. Chastain, son olarak önde gelen NFT platformu OpenSea'da ürün müdürü olarak çalışmış ve NFT'ler ile ilgili içeriden bilgi ticareti davasında suçlu bulunmuştur.

OpenSea

OpenSea, kullanıcılara NFT'leri oluşturma, alıp satma ve takas etme imkânı sunan bir NFT pazar yeridir. OpenSea, kendisini "dünyanın ilk ve en büyük NFT pazar yeri" olarak nitelendirmektedir.

2017 yılında New York'ta OpenSea'yi kuran Alex Atallah ve Devin Finzer, kısa bir süre sonra şirketi ünlü Y Combinator startup hızlandırma programına sokmuş ve hemen 2,7 milyon dolarlık bir destek almışlardır.

Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş ilk merkeziyetsiz NFT pazar yeri olarak ön plana çıkan OpenSea, başlangıçta söz konusu blockchain'deki ilk merkeziyetsiz uygulamalar arasında yer alan CryptoKitties için bir pazar olarak kullanılmıştır. OpenSea, zamanla sanat, domain'ler (alan adları), oyun öğeleri ve müzik dâhil olmak üzere NFT'ler için bir pazar yerine dönüşmüştür.

Platform, birkaç defa hack'lenmiş ve bu sırada binlerce dolar değerinde NFT çalınmıştır. Bununla birlikte OpenSea, NFT basımı ve ticareti için en güvenilir platform olmaya devam etmektedir. Ethereum blockchain'ine dayandığından OpenSea ile etkileşime girebilmek ve onu kullanabilmek için bir Ethereum cüzdanına ihtiyaç vardır. Desteklenen cüzdanlar arasında MetaMask, Coinbase, Trust Wallet, MyEtherWallet ve diğerleri yer almaktadır. 

Nate Chastain Kimdir?
Nate Chastain Kimdir? Nate Chastain Kimdir? Hayatı, Eğitimi, Kariyeri ve OpenSea hakkında bilinmesi gerekenler...

Nate Chastain Kimdir? ile ilgili Haberler