Coin Fiyatı

NEAR Protocol (NEAR) Fiyatı ve Grafiği – 1 NEAR Protocol (NEAR) Kaç TL Kaç Dolar?

NEAR Protocol (NEAR) Nedir?

Near Protocol (NEAR), akıllı sözleşme işlevine sahip olan bir blok zinciri olarak tanımlanıyor. Geliştirici dostu olan Near Protocol, merkeziyetsiz uygulamaların oluşumunu kolay bir hale getirecek biçimde tasarlandı. Öte yandan, Near Protocol, Ethereum ile beraber işlem görebiliyor. NEAR, saniyede 100 binden fazla işlem gerçekleştirmek için “Doomslug” isimli bir blok oluşturma mekanizması ile “Nightshade” isimli bir parçalama mekanizması kullanıyor. Near Protocol’deki işlem ücretleri çok düşüktür. Bu nedenle özel bir ölçü birimi olan “yocto”ya ihtiyaç duyuluyor.

Near Protocol, NEAR Collective tarafından geliştirilmiş bir blok zinciridir. NEAR Collective, dünya genelinde bulunan 50’yi aşkın kabiliyetli geliştiriciden meydana geliyor. 2020 yılının Nisan ayında Near Protocol’ün ana ağı piyasaya sürüldü. Söz konusu blok zincirinin kısmi mülkiyeti de böylece NEAR token sahiplerine verildi.

İsviçre merkezli olan NEAR Foundation, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Söz konusu kuruluş, Near Protocol’ün gelişimini ve yönetimini denetliyor. NEAR Foundation, kripto para alanındaki kritik isimlerden meydana geliyor. Bunlardan biri de Near Protocol’ün kurucu ortağı Illia Polosukhin’dir. Blok zincirinin tüm kontrolü zamanla NEAR token sahiplerinin eline geçecek. Böylece Near Protocol, merkeziyetsiz özerk bir organizasyon haline gelecek.

Near Protocol, performansı en uygun hale getirmek için “sharding” (parçalama) kullanan yetkilendirilmiş hisse kanıtı (delegated proof-of-stake) blok zinciri olarak biliniyor. Near Protocol’de bulunan bütün parçalar, tek bir blok zincirinin parçası olarak görülüyor. Near Protocol, Rainbow Bridge vasıtasıyla Ethereum ile beraber çalışabiliyor. Bahsettiğimiz bu süreç de “Nightshade” mekanizması sayesinde gerçekleşiyor. Söz konusu mekanizma ile blok zincirinde bulunan bir bloka her bir parçanın anlık durum görüntüsü ekleniyor.

Her parça, kendi doğrulayıcı düğümleri tarafından ayakta tutuluyor. Bu düğümler, her blok üretildiğinde parçanın durumunu yayınlıyor. Bunu çok sayıda yolun kesişmesi olarak düşünün. NEAR blok zinciri kavşak iken, her parça ise bir yol olarak görülebilir. Öte yandan, parçalar, üzerlerinde gerçekleştirilen işlemler çakışmadığı için paralel bir şekilde çalışabiliyor. Bu sayede verimlilik de ciddi derecede artmış oluyor.

Near Protocol’ün kritik unsurlarından biri de “Doomslug” mekanizmasıdır. Bu mekanizma, ağda bulunan doğrulayıcı düğümlerin sırayla blok üretmelerine imkân tanıyor. Bu, 12 saat uzunluğundaki her bir devrede (epoch) gerçekleşiyor. Yani her saniyede yeni bir blok üretiliyor.

NEAR Protocol (NEAR) Hangi Borsalarda Bulunur?

NEAR Protocol (NEAR); Binance, Huobi Global, Gate.io, Bitfinex, OKEx, Crypto.com Exchange ve CoinDCX gibi çok sayıda borsada bulunuyor. Binance borsasında likiditenin çok yüksek olduğu fark ediliyor. İşlem hacminin en fazla olduğu borsaların ise sırasıyla Binance, OKEx ve Huobi Global olduğu görülüyor.

NEAR Protocol (NEAR) Fiyatı ve Grafiği – 1 NEAR Protocol (NEAR) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika NEAR Protocol (NEAR) Fiyatı 2021

NEAR Protocol (NEAR) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, NEAR Protocol (NEAR) fiyatı şu anda TL seviyesinde. NEAR Protocol (NEAR), 4 Kasım 2020 tarihinde 0,526 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, NEAR Protocol (NEAR), 13 Mart 2021 tarihinde 7,57 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

NEAR Protocol (NEAR) Piyasa Değeri

NEAR Protocol (NEAR) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. NEAR Protocol (NEAR) piyasa değeri, 2021 yılının başında 267,271,666 dolar olarak kayıtlara geçmişti. NEAR Protocol (NEAR) toplam arzı 1,000,000,000 NEAR olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 411,256,676 NEAR yer alıyor. Maksimum arz ise 1,000,000,000 NEAR ile sınırlandırılıyor.

NEAR Protocol (NEAR) Hacmi

24 saatlik NEAR Protocol (NEAR) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. NEAR Protocol (NEAR) işlem hacmi, 2021 yılının başında 37,706,129 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Diğer yandan, NEAR Protocol (NEAR) işlem hacmi, Haziran ayının başında ise 95,778,151 dolar olarak gerçekleşmişti.

NEAR Protocol (NEAR) Grafiği

NEAR Protocol (NEAR) grafiğine baktığımızda, 14 Ekim 2020 tarihinde 1,69 dolardan işlem görmeye başladığını, 4 Kasım 2020 tarihinde ise tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,526 dolara gerilediğini, söz konusu tarihte 93,420,718 dolarlık piyasa değerine ve 6,449,745 dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu fark ediyoruz. NEAR Protocol (NEAR), 2021 yılındaki yolculuğuna 1,39 dolar seviyesinde başladıktan sonra 16 Ocak 2021 tarihinde 2,24 dolara kadar yükseldi.

7 Şubat 2021 tarihinde 3,48 dolara ulaşan NEAR Protocol (NEAR), 13 Şubat 2021 tarihinde ise 5 doların üstünü gördü. NEAR Protocol (NEAR), 13 Mart 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 7,57 dolara kadar yükseldi. Söz konusu tarihte 2,345,730,603 dolarlık piyasa değerine ve 213,444,641 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolardan işlem gören NEAR Protocol (NEAR), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

NEAR Protocol (NEAR) grafiği şu şekilde:

NEAR Protocol (NEAR) Alınır mı?

Wallet Investor, NEAR Protocol (NEAR) için “muhteşem bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım ifadesini kullanıyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, bir yıl içerisinde 8,056 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 240’tan fazla getiri sağlanabileceği, dolayısıyla da NEAR Protocol (NEAR) yatırımının kârlı olabileceği belirtiliyor.

5 yıllık tahminlerini de aktaran Wallet Investor, NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 31,220 dolara kadar ulaşabileceğine dikkat çekiyor. Şimdi 100 dolarlık bir yatırım yaptığınızı düşünelim. Söz konusu yatırımınız, bu tahminlere göre 2026’da 1,300 doları geçebilir.

İlginizi Çekebilir: Shiba Coin Geleceği 2021 – SHİB Coin Alınır mı?

NEAR Protocol (NEAR) Madenciliği

NEAR Protocol (NEAR) madenciliği yapılamıyor. NEAR Protocol (NEAR), blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve güvence altına almak amacıyla hisse kanıtı denilen konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Blok zinciri, merkeziyetsiz bir doğrulayıcı ağı tarafından sürdürülüyor. Operatörler topluluğu olan doğrulayıcılar, ağın işlevini sürdürebilmesi için gerekli olan sunucuları çalıştırıyor. Doğrulayıcılar, her sene yüzde 4,5’lik statik enflasyon oranı şeklinde yeni bloklar üreterek NEAR Token ödülleri kazanıyor.

Doğrulayıcı olmakla ilgilenmeyen token sahipleri ise bir doğrulayıcı havuzuna staking yapıp, token ödüllerinin bir bölümünü kazanabiliyor. Böylece token sahipleri de topluluğa katılmaya ve ağın problemsiz bir biçimde çalışmasını sağlayan doğrulayıcılara destek vermeye teşvik edilmiş oluyor.

NEAR stake eden bütün token sahipleri için enflasyon ödülleri etkinleştirilmiş durumda. Near Protocol, hisse kanıtını kullandığı için enflasyon ödülleri de staking yoluyla ağa katılımı teşvik etmek üzere dağıtılıyor. Dolaşımda bulunan her NEAR tokeni, bu şekilde sahibine yeni tokenler basabiliyor.

NEAR Protocol’ün token ödüllerini nasıl hesapladığını ve dağıttığını anlamak önem arz ediyor. Birinin kazanabileceği staking ödüllerinin miktarı, ağa stake edilen token miktarıyla orantılı oluyor. Mesela stake edilen toplam token sayısının 1,000 olduğunu ve sizin de bunlardan 100’ünü stake ettiğinizi düşünelim. Bu durumda ağa dağıtılan toplam ödüllerin yüzde 10’unu kazanabiliyorsunuz. Şimdi de stake edilen toplam token sayısının 2,000 olduğunu ve bunlardan 100’ünü stake ettiğinizi varsayalım. Bu durumda toplam ödüllerin yüzde 5’ini kazanabiliyorsunuz.

NEAR Protocol (NEAR) Yorumları

NEAR Protocol (NEAR) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Piyasaya çok güçlü bir para girmesi gerekiyor. Aksi takdirde NEAR yükselecek gibi durmuyor.

Benim gibi zararda olanlara sesleniyorum. Bence yakın zamanda eski yükselişler geri gelecek. Umutsuzluğa kapılmayın.

Nightshade mekanizması sayesinde ücretlerin dengede tutulması ve dinamik ölçeklenebilirlik sağlanması gibi olumlu yönlere sahip.

NEAR Protocol (NEAR) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, NEAR Protocol (NEAR), Ağustos ayında ortalama 4 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 4,42 dolara ve Ekim ayında ortalama 5,63 dolara kadar yükseleceği tahmin edilen NEAR Protocol (NEAR), Kasım ayında ortalama 5,6 dolardan ve Aralık ayında ortalama 4,73 dolardan işlem görebilir.

NEAR Protocol (NEAR) Ağustos ayı fiyat tahmini

Wallet Investor tarafından yapılan tahminlere göre, NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Ağustos ayının ilk günü minimum 0,8016 dolar, maksimum 4,928 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Ağustos ayının son günü minimum 1,100 dolardan, maksimum 5,205 dolardan işlem görmesi bekleniyor.

NEAR Protocol (NEAR) Eylül ayı fiyat tahmini

NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Eylül ayının ilk günü minimum 1,101 dolar, maksimum 5,318 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Eylül ayının son günü minimum 1,577 dolardan, maksimum 5,579 dolardan işlem göreceği öngörülüyor.

NEAR Protocol (NEAR) Ekim ayı fiyat tahmini

NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Ekim ayının ilk günü minimum 1,585 dolar, maksimum 5,734 dolar seviyesinde olması bekleniyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Ekim ayının son günü minimum 2,011 dolardan, maksimum 6,143 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor.

NEAR Protocol (NEAR) Kasım ayı fiyat tahmini

NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Kasım ayının ilk günü minimum 1,976 dolar, maksimum 6,047 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Kasım ayının son günü minimum 2,577 dolardan, maksimum 6,723 dolardan işlem görmesi bekleniyor.

NEAR Protocol (NEAR) Aralık ayı fiyat tahmini

NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Aralık ayının ilk günü minimum 2,531 dolar, maksimum 6,695 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, Aralık ayının son günü minimum 3,010 dolardan, maksimum 7,212 dolardan işlem göreceği öngörülüyor.

NEAR Protocol (NEAR) Güvenilir midir?

NEAR Protocol (NEAR) için “Güvenilirdir.” diyebiliriz. NEAR Protocol (NEAR), konsensüs mekanizması olarak hisse kanıtını kullanıyor. Söz konusu mekanizma sayesinde işlemler hem doğrulanıyor hem de güvence altına alınıyor.

NEAR Protocol (NEAR), izin gerektirmeyen ve güvenli bir blok zinciridir. Merkeziyetsiz bir uygulama platformu olan NEAR Protocol (NEAR), yüksek değere sahip varlıkları yönetme konusunda yeteri kadar güvenlidir. Öte yandan, yukarıda bahsettiğimiz Nightshade mekanizması da hem ücretlerin dengede tutulmasını hem de ölçeklenebilirliği sağlıyor.

NEAR Protocol (NEAR) Nereden Satın Alabiliriz?

NEAR Protocol (NEAR); Binance, Huobi Global, Gate.io, Bitfinex, OKEx, Crypto.com Exchange ve CoinDCX gibi borsalardan satın alınabilir.

“NEAR nerede kullanılıyor? Neden alalım?” diye sorarsanız da şunları söyleyebiliriz: NEAR, işlemleri yürütme ve verileri depolama ücreti olarak kullanılıyor. Ağda bulunan doğrulayıcı düğümleri, NEAR tokenlerinin stake edilmesiyle çalışıyor. Öte yandan, ağ kaynaklarının nasıl pay edileceğini tespit etmek için yönetim oyları kullanılıyor. Söz konusu oylarda da NEAR tokenlerinden faydalanılıyor.

NEAR, senelik yüzde 5 enflasyon oranına tabi tutuluyor. Bu yüzden tokenleri tutmaktan veya alım-satım yapmaktan ziyade stake etmeniz daha kârlı olabilir.

NEAR Protocol (NEAR) Fiyatı ve Grafiği – 1 NEAR Protocol (NEAR) Kaç TL Kaç Dolar?

1 NEAR Protocol (NEAR) Kaç TL?

1 NEAR Protocol (NEAR), şu anda TL’den işlem görüyor. NEAR Protocol (NEAR), şu ana kadar en yüksek 65,74 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 4,57 TL olarak gerçekleşti.

1 NEAR Protocol (NEAR) Kaç Dolar?

1 NEAR Protocol (NEAR), şu anda dolardan işlem görüyor. NEAR Protocol (NEAR), şu ana kadar en yüksek 7,57 doları gördü. En düşük seviye ise 0,526 dolar olarak gerçekleşti.

NEAR Protocol (NEAR) Yükselir mi?

NEAR Protocol (NEAR) fiyatlarının yıllar içerisinde nasıl bir seyir izleyebileceğini anlamak için farklı tahminlere göz atalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, 2022 yılında 4,09 dolara, 2023 yılında 4,85 dolara, 2024 yılında 5,72 dolara, 2025 yılında 7,23 dolara, 2026 yılında 8,04 dolara, 2027 yılında 7,29 dolara, 2028 yılında ise 10,36 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Wallet Investor, NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, bir yıl içerisinde 8,056 dolara ve 5 yıl içerisinde 31,220 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital, NEAR Protocol (NEAR) fiyatının, bir yıl içerisinde 11,14331 dolara ve 5 yıl içerisinde 35,347 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

NEAR Protocol (NEAR) Ne Zaman Çıktı?

NEAR Protocol (NEAR), 2018 yılının Temmuz ayında duyuruldu. İlk ana ağ, 22 Nisan 2020 tarihinde faaliyete geçti. Ana ağın son versiyonu ise 13 Ekim 2020 tarihinde yayınlandı.

NEAR Protocol (NEAR) Kurucusu Kim?

NEAR Protocol (NEAR), Illia Polosukhin ve Alexander Skidanov tarafından kuruldu. Söz konusu isimler, 2018 senesinde Y Combinator sayesinde tanıştı. Y Combinator’ı bilmeyenler için ne olduğunu hatırlatalım. Y Combinator; Reddit, Filecoin, Airbnb, Dropbox ve Coinbase gibi hem kripto hem de teknoloji alanındaki en önemli projeleri başlatan bir girişim hızlandırma şirketidir.

Alexander Skidanov, Microsoft’ta yazılım mühendisi olarak görev yaptı. Skidanov, NEAR’dan önce MemSQl’de mühendislik direktörü olarak çalıştı. Illia Polosukhin ise Google’ın araştırma departmanında görev yürüttü. Polosukhin, şu anda Google Translate’te kullanılmakta olan dil teknolojileri üzerinde çalıştı.

Skidanov ve Polosukhin, 2018 yılının Temmuz ayında Near Protocol’ü duyurdu. İki kişiden oluşan ekip, bir gün içerisinde 10 kişilik oldu. Öte yandan, hiçbir şey geliştirmeden önce Near Protocol için 15 milyon dolara yakın bir finansman sağlandı. Hem de ayı piyasası esnasında! Ekip, söz konusu süreçten beri 50 kişinin üstüne çıktı. Şirketin San Francisco merkezli olması sayesinde NEAR Protocol ekibi, Polkadot, Cosmos, Solana ve Ethereum gibi projelerin geliştiricileriyle adeta komşu oldu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu