Coin Rehberi

Nem (XEM) Nedir, Nasıl Alınır?

Kendi bünyesinde özerk yapıya sahip, diğer alt coinler gibi yine merkeziyetsiz olan ve Mart 2015 tarihinde piyasaya sürülen bir dijital varlıktan söz edeceğiz bugün. Nem, kendisini ilginç bir şekilde tanımlıyor ve dünyanın ilk akıllı varlığı gibi iddialı bir söylem ile karşımıza çıkıyor.

Ne işe yarar ya da neyi hedefliyor sorularına olduğu gibi yine nasıl alınır sorusuna da kendi başlığı altında yanıt verelim istiyoruz.

Nem (XEM) Ne İşe Yarar?

Piyasa yer aldığı günden itibaren tek ve büyük bir hedefleri var ve aslında bu hedefi de yerine getirdiklerini net bir şekilde görebiliyoruz. ‘’Kullanıcıların her birinin eşit hakkak sahip olmasını istiyoruz’’ gibi bir söylem ile piyasa çıkan ve çıkartılan Nem, bunu da başarmış durumda.

nem-xem
Nem (XEM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Yeni bir ekonomi planı yaratmak gibi büyük bir hedefleri daha var. Ethereum’a benzeyen ancak C++ ile birlikte Rust programlama dilini kullanmayı tercih eden ve bunun yanı sıra Java’yı da bu dillerin arasına ekleyen Nem, çift katmanlı gerçek bir blockhain olarak görev alıyor.

Pos ve PoW algoritmasını kullanmadığını da belirtmek isteriz ve ilerleyen başlıklarda madencilik konusunda daha detaylı bir şekilde bilgi aktarımı sağlayacağız.

Nem (XEM) Nereden Alınır?

Btc ve Eth karşılığı temin edebileceğiniz ve doğrudan Türk Lirası ile işlem yapamayacağınız bir alt coin. Aslında bu duruma alışkınsız ve dolaylı yoldan alım yapabiliyorsunuz. Bunun için Binance’ı tercih edebilirsiniz ve şu an güvenilir ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmanıza da fırsat sağlıyor.

Nem (XEM) Nasıl Alınır?

Borsa hesabınızdaki btc ya da eth varlıklarınızın karşılığında sizler de Nem alımı yapabiliyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi direkt Türk Lirası varlığı karşılığında alım yapmanıza şu an için izin vermiyor. Dilerseniz yerli borsa hesabınıza Türk Lirası gönderebilir ve bu para karşılığında btc ya da eth aldıktan sonra bu varlıkları da yabancı borsa hesaplarınıza transfer edip işlemi bu hesaplar üzerinden sorunsuz bir şekilde yerine getirebilir ve tamamlayabilirsiniz.

Nem (XEM) Kurucusu Kimdir?

31 Mart 2015 tarihinde piyasadaki yerini alan Nem, kaynaklarda anonim olarak karşımıza çıkıyor.

nem-xem
Nem (XEM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Nem (XEM) Neden Artıyor?

Japonya’da bulunan coincheck para borsasından yüklü miktarda Xem çalınmıştı ve birçoklarımız bu haberi hatırlıyoruz. Bu hırsızlık olayı sonrası grafiklerde inanılmaz bir düşüş yaşandı ve hatta bazıları bu düşüşün sonsuza dek devam edeceğini dile getirmişti. Aslında endişe edilecek bir sorun olmadığını kısa süre önce hepimiz net bir şekilde gördük. Zarar kısa süre içerisinde kapatıldı ve kripto para borsasındaki hareketlilik Xem’in de lehine oldu. Özellikle Btc’de yaşanan dalgalanma Xem için de artı bir değer olarak grafiklere yansıdı.

Nem, Büyük Değer Kazanacak!

Hırsızlık olayı sonrası devam eden büyük düşüş, analistlerin gözünü de bu para birimine dikmesine neden oldu. 2020 sonrası dönemde birçok kaynak, bu kripto para biriminin yükselişe geçeceğini ve dikkat edilmesi gereken para birimlerinden biri olduğunu ifade ediyor.

Aslında 2020 sonrası dönem için analistlerin büyük bir kısmı alt coin yılı olacak gibi bir iddia ortaya attı ve öyle zannediyoruz ki Xem de bu yükselişten nasibini alacak isimlerden biri olacak.

Nem (XEM) Fiyatı

1 Nem fiyatı şu an için Türk Lirası olarak karşımıza çıkıyor.

Nem (XEM) Piyasa Değeri

Toplam piyasa değerine bakıldığında Dolar gibi bir değer karşımıza çıkıyor. Küresel kripto para sıralamasında 17. Sırada yer aldığını da hatırlatmak isteriz. Ayrıca son 24 saatlik hacmi Dolara denk geliyor.

nem-xem
Nem (XEM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

1 Nem (XEM) Kaç TL?

1 nem güncel olmamakla beraber Türk Lirası’dır.

1 Nem (XEM) Kaç dolar?

1 XEM şu anda dolardan işlem görüyor.

Nem (XEM) yükselir mi?

2020 sonrası dönemin btc ile birlikte alt coinler için de harika bir çıkış dönemi olacağı dile getiriliyor. Nem, şu an en kıymetli alt coinlerden biri ve bu çıkışa katılım sağlayıp sağlayamayacağını da yine bekleyip göreceğiz. Şu an için net bir şeyler söylemek ne yazık ki mümkün değil.

Nem (XEM) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Nem’i diğer coinlerden ayıran en önemli özelliklerden biri ile tanışmaya hazır mısınız? Madencilik yapılmıyor olabilir ancak kendi bünyelerinde hasat adını verdikleri bir eylem mümkün. Oluşturdukları blockhain zincirini korumak için hasat teknolojisini geliştirdiler ve bunu tek yapan isim diyebiliriz.

Bu sistem tamamen blok üretme üzerine dayalı ve gayet kolay görünüyor. Herhangi bir kullanıcının yaptığı yine herhangi bir işlem, bir bilgisayar yakındaki bütün kullanıcılara anlık olarak aktarılıyor ve bu da blok üretimini gündeme taşıyor.

Nem (XEM) Madenciliği Kazançlı mı?

Kazançlı ya da değil bunu bilemeyiz ancak her kullanıcıya büyük fayda sağlayan bir blok üretiminden söz etmek mümkün. Bu detay nem’e değer kazandırdığı gibi kullanıcılara da büyük kolaylık sağlıyor ve aslında artı bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

nem-xem
Nem (XEM) Nedir, Nasıl Alınır? - Koinbox.net

Nem (XEM) Geleceği

En popüler alt coinlerden biri olduğunu söyleyebiliriz ve zaten piyasa değerine ve listede yer aldığı noktaya baktığımızda da bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Geleceğin coinleri incelemesi yapıldığında da Xem ismini daha sık görüyoruz. An itibarıyla güvenilir bir yatırım planı ve gelecekte de bu şekilde karşımıza çıkmaya devam edecektir diye düşünüyoruz.

Nem (XEM) Twitter Adresi

Resmi hesaba sizler de https://twitter.com/nemofficial bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Nem (XEM) Analist Yorumları

  • Bitcoin’deki dalgalı grafik, alt coinleri de etkisi altına alacaktır ve yatırımcıların özellikle yıl sonuna kadar beklemeleri ve sabırlı davranmaları tavsiye ediliyor.
  • Ani düşüş ve çıkışlar ön görülebilir. 2020 sonrası dönemde alt coinler için harika bir yıl olacak ve Btc’nin toparlanışı, alt coinler için de fayda sağlayacaktır. Xem de bu konuda takibe alınacak alt coinlerden bir tanesidir.

Nem (XEM) Ne Zaman Çıktı?

Utopian Future takma adı ile piyasada yer alan bir imza söz konusu. Mart 2015 yılında bu imza, Nem2i duyurdu ve piyasadaki yerini almasını sağladı. Nem, yeni nesil alt coinlere farklılık getiren ve sahip olduğu özgün teknoloji ile birlikte bir adım daha önde yer alan isimlerden bir tanesidir.

Geleceği ile ilgili sayısız ön görü var ancak an itibarıyla güvenilir bir yatırım aracı ve yine kendi bünyesinde hasat gibi bir eylem sunuyor olması da aslında her kullanıcıyı üretici ve yardım sever bir madenciye dönüştürüyor. Bu da blok sayısını arttırarak Nem’i daha güvenli hale getiriyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu