Coin Fiyatı

Nexo (NEXO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Nexo (NEXO) Kaç TL Kaç Dolar?

Nexo (NEXO) Nedir?

Nexo (NEXO), kripto para birimlerini teminat olarak kullanırken borç verme hizmetleri sunmayı hedefleyen bir proje olarak tanımlanıyor. Bu hedefi yerine getirmek için mutlaka çözüme kavuşturulması gerekli olan bazı problemler mevcut. Fakat ekibin iyi yolda göründüğünü ve güçlü bir desteğe sahip olduğunu görüyoruz. Kripto para sahipleri, gerektiği zaman NEXO ile itibari para alıp, aynı zamanda dijital varlıklara sahip olmayı da sürdürebiliyorlar.

Nexo, borç alanların, itibari para karşılığında kripto paralarını teminat olarak kilitlemelerine imkân tanıyor. Nakit para, direkt olarak bir banka hesabına gönderiliyor ya da bir banka kartına ilave ediliyor. Banka kartında bulunan limit, piyasa volatilitesi durumunda temel kripto para biriminin piyasa değerindeki değişikliklere göre ayarlanıyor. Alınan herhangi bir kredi; Nexo tokeni, itibari para ya da kripto para kullanılarak kolay bir şekilde geri ödenebiliyor. Nexo, herhangi bir krediyi geri ödemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırıyor.

NEXO sahipleri, söz konusu tokeni ellerinde tutmaları konusunda temettü ile teşvik ediliyor. Nexo kredilerinden sağlanan kârın yüzde 30’u, daha sonra NEXO sahiplerine dağıtılmak üzere bir temettü havuzuna gönderiliyor. Ethereum’da temettü ödemeleri gerçekleştiriliyor. Fakat bunun ilerleyen zamanlarda diğer kripto para birimlerine yayılması da mümkün. NEXO tokenleri, bir temettü kaynağı olmanın yanı sıra, kredileri geri ödemek amacıyla da kullanılıyor. Kredilerin geri ödeme faizlerinde görülen azalma da NEXO sahiplerine bir teşvik sağlıyor.

Cüzdanınızda daha çok NEXO tokeni bulundurmanız, daha yüksek kredi limitlerinin de önünü açıyor. Kripto para birimleri, günlük yüzde 10 oranındaki fiyat dalgalanmaları, aylık yüzde 50 ya da daha fazla orandaki fiyat dalgalanmalarıyla en değişken varlıklar olarak biliniyor. Tether (USDT) ve TrueUSD gibi sabit coinler, yukarı yünlü fiyat hareketleriyle mücadele etmeyi öğrense de aşağı yönlü fiyat hareketleri onlar için hala sorun teşkil ediyor. Nexo, riski hesaplamak için Kredi-Değer Oranı (Loan-to-Value)(LTV) olarak bilinen bir konsept kullanıyor.

Geleneksel borç vermede, temerrüt riski (borcu zamanında ödememe riski) olarak kabul edilen borçluya daha yüksek LTV veriliyor. Nexo, borçlular için LTV oranını belirlemek amacıyla Nexo Oracle denilen bir algoritma kullanıyor. Kripto para birimlerindeki volatilite değerlendirildiğinde, LTV oranlarının genel olarak yüzde 50’den fazla olması muhtemeldir. Kripto para piyasalarında varlık değerlerinde daima düşüş riski mevcut olduğu için Nexo Oracle, marj çağrılarında bulunmak için kullanılıyor. Söz konusu algoritma, krediyi iyi durumda tutabilmek amacıyla ilave teminat gerektiğine dair borçlulara yönelik bildirimler yayınlıyor. Bu bildirimleri dikkate alan borçlu, uygun LTV oranı için kredilerinin zorla tasfiye edilme ihtimalini göze alıyor.

Nexo; cüzdan bakımı, varlık gözetimi, kredi dağıtımı ve analitik dâhil olmak üzere platformun bütün yönlerini takip etmek ve düzenlemek amacıyla Nexo Oracle’ı kullanıyor. Borçlular, borç alırken kripto paralarını Nexo cüzdanına gönderiyor. Kredi verilmesi ve geri ödemelerin yapılması, doğrudan borçlu tarafından Nexo kullanıcı arayüzü vasıtasıyla hallediliyor.

Nexo (NEXO) Hangi Borsalarda Bulunur?

Nexo (NEXO); Huobi Global, Uniswap, Bitfinex, Probit Global, Hoo, 1inch Exchange ve Bitrue gibi borsalarda bulunur. NEXO, Hindistan Rupisi ve ABD Doları gibi itibari para birimleriyle işlem görüyor. Öte yandan, Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin yanı sıra sabit coin Tether (USDT) ile de işlem görüyor.

Nexo (NEXO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Nexo (NEXO) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Nexo (NEXO) Fiyatı 2021

Nexo (NEXO) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakacak olursak, Nexo (NEXO) fiyatı, şu anda TL seviyesinde. Nexo (NEXO), 12 Eylül 2018 tarihinde 0,04333 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, Nexo (NEXO), 12 Mayıs 2021 tarihinde 4,05 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Nexo (NEXO) Piyasa Değeri

Nexo (NEXO) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Nexo (NEXO) piyasa değeri, 2021 yılının başında 325,476,030 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Nexo (NEXO) toplam arzı 1,000,000,000 NEXO olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 560,000,011 NEXO yer alıyor. Maksimum arz ise 1,000,000,000 NEXO ile sınırlandırılıyor.

Nexo (NEXO) Hacmi

24 saatlik Nexo (NEXO) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Nexo (NEXO) işlem hacmi, 2021 yılının başında 10,380,152 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Nexo (NEXO) işlem hacmi, Temmuz ayının başında ise 7,304,792 dolar olarak gerçekleşmişti.

Nexo (NEXO) Grafiği

Nexo (NEXO) grafiğine baktığımızda, 1 Mayıs 2018 tarihinde 0,1906 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. 12 Eylül 2018 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,04333 dolara gerileyen Nexo (NEXO), söz konusu tarihte 25,543,952 dolarlık piyasa değerine ve 905,782 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. Nexo (NEXO), 2019 yılının başında 0,08011 dolardan, 2020 yılının başında ise 0,09491 dolardan işlem gördü.

2021 yılının başında 0,5536 dolar seviyesinde olan Nexo (NEXO), 12 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 4,05 dolara ulaştı. Nexo (NEXO), söz konusu tarihte 2,034,223,506 dolarlık piyasa değerine ve 9,673,674 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolar seviyesinde olan Nexo (NEXO), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Nexo (NEXO) grafiği şu şekilde:

Nexo (NEXO) Alınır mı?

Wallet Investor, Nexo (NEXO) için “harika bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” değerlendirmesini yapıyor. Nexo (NEXO) fiyatının bir yıl içerisinde 4,349 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 170’ten fazla kâr sağlanabileceği ifade ediliyor. Bu durumda Nexo (NEXO) yatırımının kârlı olabileceği vurgulanıyor.

Nexo (NEXO) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 15,550 dolara ulaşabileceği belirtiliyor. Şimdi 100 dolarlık bir yatırım yaptığınızı varsayarsak, bu tahminlere göre söz konusu yatırımınız 2026 yılında 990 doları geçebilir.

İlgili İçerik: Nexo (NEXO) Nedir, Nasıl Alınır?

Nexo (NEXO) Madenciliği

Nexo (NEXO) madenciliği yapılamıyor. Nexo, NEXO’ya yatırım yapmayı ve platformu kullanmayı sürdüren bir müşteri tabanı yaratmayı hedefliyor. Bu yüzden hesaplarında NEXO tokenlerini bulunduranları ödüllendiren bir sadakat programına sahip.

Söz konusu sadakat programı ile NEXO sahiplerine tasarruflarda daha yüksek getiri ve kredilerde tercihli faiz oranı sağlanıyor. Şirket, kârının yüzde 30’luk bölümünü de NEXO sahiplerine temettü olarak dağıtıyor. Sonuç olarak NEXO kazanmanın farklı yolları bulunuyor. Siz de bu yollardan birini tercih edebilirsiniz.

Nexo (NEXO) Yorumları

Nexo (NEXO) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

En popüler kripto ödünç verme platformlarından biri olduğunu düşünüyorum. Kripto ödünç verme endüstrisinin daha ciddi bir konuma ulaşması durumunda lider olmayı amaçlayan bir platform. İlerleyen zamanlarda kripto kredisinin şimdiye kıyasla daha yaygın olacağı konusunda iyimser davranıyorlar.

Proje hem çok basit hem de bir o kadar iyi. Hatta bence en iyi projelerden biri. Piyasanın gelecekte kapital bakımından daha fazla genişlemesi durumunda NEXO kullanım oranı da ciddi derecede artacak. Bence birçok yatırımcı, mevcut kripto yatırımlarını muhafaza ederek kredi kullanmayı tercih edecektir. Bu nedenle geleceğinin parlak olduğuna inanıyorum.

Yüzde 5,9-yüzde 11,9’dan kredi verip senelik yüzde 8-yüzde 12’den günlük faiz ödeyen kripto ödünç verme hizmeti. Yüzde 80’e varan teminatlandırma oranıyla kredi çekmeniz mümkün. Krediyi NEXO ile ödemeniz durumunda, ödeyeceğiniz senelik faiz de yüzde 5,9’a kadar iniyor.

İlgili İçerik: Nexo (NEXO) Yorum ve Tahminleri 2021

Nexo (NEXO) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Nexo (NEXO), Ağustos ayında ortalama 2,15 dolar seviyesinde olabilir. Eylül ayında ortalama 2,51 dolar ve Ekim ayında ortalama 2,3 dolar seviyesinde olması beklenen Nexo (NEXO), Kasım ayında ortalama 2,13 dolardan ve Aralık ayında ortalama 2,42 dolardan işlem görebilir.

TradingBeasts tarafından yapılan detaylı tahminlere de bakalım.

Nexo (NEXO) Ağustos ayı fiyat tahmini

Nexo (NEXO) fiyatının, Ağustos ayının başında 1,553 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,972 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,340 dolar olarak ifade ediliyor.

Nexo (NEXO) Eylül ayı fiyat tahmini

Nexo (NEXO) fiyatının, Eylül ayının başında 1,577 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 2,002 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,361 dolar olarak belirtiliyor.

Nexo (NEXO) Ekim ayı fiyat tahmini

Nexo (NEXO) fiyatının, Ekim ayının başında 1,601 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 2,031 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,381 dolar olarak ifade ediliyor.

Nexo (NEXO) Kasım ayı fiyat tahmini

Nexo (NEXO) fiyatının, Kasım ayının başında 1,625 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 2,062 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,402 dolar olarak belirtiliyor.

Nexo (NEXO) Aralık ayı fiyat tahmini

Nexo (NEXO) fiyatının, Aralık ayının başında 1,649 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 2,092 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 1,422 dolar olarak ifade ediliyor.

Nexo (NEXO) Güvenilir midir?

Nexo (NEXO) için “Güvenlidir.” denilebilir. Özel bir şirket olan Nexo, hem kullanıcı fonlarının hem de ağlarının güvenliğinden sorumlu olur. Nexo, dijital varlıklarını BitGo aracılığıyla saklıyor. BitGo, tokenleri soğuk depolama cüzdanlarında saklayan bir güvenlik şirketi olarak biliniyor. Nexo; Consortium for IT Software Quality ve RINA tarafından 2019 yılının Kasım ayında denetlendikten sonra sertifika aldı.

Nexo’nun yerel tokeni NEXO, Ethereum blok zincirinde piyasaya çıkarılan bir ERC-20 tokendir. Yani on-chain NEXO işlemleri, Ethash denilen konsensüs mekanizması tarafından doğrulanıyor ve güvenceye alınıyor. Madenciler, blok zincirine yeni bloklar ilave etmek amacıyla kendi aralarında rekabet ediyorlar. Bir kaydın yayınlanması için ağda bulunan düğümlerin büyük bir bölümü tarafından doğrulanması şart.

NEXO tokeninin, piyasaya sürüldükten sonra tümüyle denetlendiği açıklandı. Castillo Network, 2019 yılının Kasım ayında akıllı sözleşmeleri bağımsız bir şekilde denetledi ancak herhangi bir kritik güvenlik sorunu tespit etmedi.

Nexo (NEXO) Nereden Satın Alabiliriz?

Nexo (NEXO); Huobi Global, Uniswap, Bitfinex, Probit Global, Hoo, 1inch Exchange ve Bitrue gibi borsalardan satın alınabilir. “Nexo Exchange” kullanarak da NEXO satın almak mümkün. Diğer alternatiflere de bakalım.

Nexo platformuna girip “Buy NEXO Tokens” butonuna tıklayabilir ve sizden istenen bilgileri girdikten sonra NEXO sahibi olabilirsiniz. Nexo uygulaması da bir diğer seçenek. Bu uygulamada da “Buy NEXO Tokens” butonuna tıklamanız ve gerekli adımları tamamlamanız yeterli olacaktır.

NEXO’yu temettü için tutmakla ilgileniyorsanız, tokenlerinizi ya NEXO platformundaki hesabınızda yer alan cüzdanda ya da NEXO mobil cüzdanlarında saklamanız gerekiyor. Mobil cüzdanlar hem Android hem de iOS’da mevcut. NEXO, ERC-20 tokeni olduğu için varlıklarınızı Ethereum’u destekleyen herhangi bir cüzdanda saklayabilirsiniz.

Nexo (NEXO) Fiyatı ve Grafiği – 1 Nexo (NEXO) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Nexo (NEXO) Kaç TL?

1 Nexo (NEXO), şu anda TL’den işlem görüyor. Nexo (NEXO), şu ana kadar en yüksek 35,18 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,3766 TL olarak kayıtlara geçti.

1 Nexo (NEXO) Kaç Dolar?

1 Nexo (NEXO), şu anda dolardan işlem görüyor. Nexo (NEXO), şu ana kadar en yüksek 4,05 doları gördü. En düşük seviye ise 0,04333 dolar olarak gerçekleşti.

Nexo (NEXO) Yükselir mi?

Nexo (NEXO) fiyatının yıllar içerisinde nasıl bir seyir izleyebileceğine hep birlikte bakalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Nexo (NEXO) fiyatı, 2022 yılında 2,77 dolara, 2023 yılında 3,28 dolara, 2024 yılında 3,81 dolara, 2025 yılında 4,86 dolara, 2026 yılında 5,33 dolara, 2027 yılında 5,07 dolara ve 2028 yılında 6,98 dolara kadar yükselebilir.

Wallet Investor’a göre, Nexo (NEXO) fiyatı, bir yıl içerisinde 4,349 dolara ve 5 yıl içerisinde 15,550 dolara ulaşabilir.

Gov Capital’e göre, Nexo (NEXO) fiyatı, bir yıl içerisinde 3,214192 dolara ve 5 yıl içerisinde 15,481 dolara yükselebilir.

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Nexo (NEXO) fiyatı, 2022 yılının Ocak ayında ortalama 1,698 dolar ve Temmuz ayında ortalama 1,844 dolar, 2023 yılının Ocak ayında ortalama 1,992 dolar ve Temmuz ayında ortalama 2,135 dolar, 2024 yılının Ocak ayında ortalama 2,275 dolar ve Temmuz ayında ortalama 2,409 dolar seviyesinde olabilir.

Nexo (NEXO) Ne Zaman Çıktı?

Nexo (NEXO) projesi ilk olarak 2017 yılının Aralık ayında duyuruldu. Nexo, 2018 yılının Nisan ayında piyasaya sürüldü. Kripto para birimlerinin ödeme aracı ve değer transferi aracı olarak gerçek dünyada faydalarının bulunduğuna inanıyorsanız, Nexo projesine de inanmalısınız. Bu proje, kripto para sahiplerinin, kripto varlıklarından vazgeçmek zorunda kalmaksızın kredi kullanmalarını sağlayan büyük bir anlaşma olarak görülüyor.

Nexo (NEXO) Kurucusu Kim?

Nexo (NEXO), 14 kişiden oluşan çekirdek bir ekibe sahip. Bu kişilerin önemli bir bölümünün, FinTech şirketi Credissimo’da üst düzey görevlerde bulunduğu biliniyor. Kosta Kantchev, Nexo’nun kurucu ortağı ve baş yönetici ortağıdır. Kantchev, ayrıca Credissimo’nun da kurucu ortağıdır.

Nexo’nun ikinci kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev’dir. Trenchev, daha önce Bulgaristan Cumhuriyeti Ulusal Meclisi’nde Parlamento Üyesi olarak görev yürüttü. Söz konusu isim, e-ticaret alanında 7 yıldan fazla tecrübeye sahip.

Nexo’nun üçüncü kurucu ortağı ve yönetici ortağı Georgi Shulev’dir. Yatırım bankacılığı endüstrisinde 6 yılı aşkın deneyime sahip olan Shulev, açık finansal tahmin platformu olarak bilinen Consestimate’in de kurucu ortağıdır.

Bilgi teknolojisi tarafında olan isim ise Vasil Petrov’dur. Nexo’nun dördüncü kurucu ortağı olan Petrov, back-end geliştirme ve sistem yönetimi gibi alanlarda sahip olduğu 16 yılı aşkın tecrübesini bu projeye de getirdi.

Nexo’nun danışmanları arasında Arrington XRP Capital ve TechCruch kurucusu Michael Arrington yer alıyor. Polymath kurucusu olan Trevor Koverko da Nexo’nun danışmanlarından biri.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu