Anasayfa Sektörel Nexo'dan Yeni Hamle: Kripto Tabanlı Kart Kullanıma Sunuluyor!

Nexo'dan Yeni Hamle: Kripto Tabanlı Kart Kullanıma Sunuluyor!

Sektörel

Nexo, Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşları için kripto tabanlı kartını kullanıma sunacak.

Nexo'dan Yeni Hamle: Kripto Tabanlı Kart Kullanıma Sunuluyor!

Merkeziyetsiz borç verme platformu Nexo, Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki kripto kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış özelliklere sahip yeni bir Mastercard'ın piyasaya sürüleceğini duyurdu. Firma, Bulgaristan merkezli ve o zamandan beri bölgede yaşanan jeopolitik gerilimler nedeniyle düzenleyici incelemeye tabi tutuluyor.

Yeni başlatılan kart, Euro, ABD doları ve İngiliz sterlini cinsinden işlemleri ve dünya çapında 100 milyondan fazla trader terminali için stablecoin'leri destekliyor.

Özellikler ve Sigortalı Varlıklar

Nexo Card, banka ve kredi işlemlerinde ikili bir işlevsellik sağlar. Borç tarafında, kullanıcıların stablecoin harcamasına izin verir ve depolanan bakiyeler için yıllık yüzde 9'a kadar faiz vadeder.

Kredi işlemleri söz konusu olduğunda kart, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerini teminat olarak kullanır. Kullanıcılar yüzde 2'ye kadar nakit iadesi ve kullanılan kredi limitleri için yıllık yüzde 16 faiz oranı bekleyebilirler. Nexo, gözetimde tutulan varlıkların Ledger ve Bakkt tarafından sigortalandığını vurguluyor.

Ücretler açısından, Nexo Card'ın aylık ücret veya hareketsizlik ücreti uygulamadığı bildiriliyor. Ayrıca, döviz işlemlerinde cömert bir limit sunuyor ve ayda 20.000 euro'ya (21.700 dolar) kadar ücretlerden feragat ediyor.

Ayrıca, kullanıcıların aylık ATM'den para çekme limiti 10.000 euro (10.800 dolar) olarak belirlenmiştir. Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulama kontrollerinin başarıyla tamamlanmasının ardından hem sanal hem de fiziksel bir kart verilecek ve her iki kart türü de Apple Pay ve Google Pay gibi dijital cüzdanlara bağlanabilecek.

Nexo'dan Yeni Hamle: Kripto Tabanlı Kart Kullanıma Sunuluyor!

Yasal Zorluklar ve Operasyonel Kapsam

Bloomberg'in ilk raporuna göre; Nexo'nun Bulgaristan'daki şirket ofislerinin, bu yılın başlarında bir polis baskınına maruz kaldığını dikkate almakta fayda var.

Şirket, Rusya'ya yönelik yaptırımları ve Kara Para Aklamayı Önleme yasalarını ihlâl ettiği iddialarıyla karşı karşıya kaldı. Buna karşılık Nexo, olay sırasında meydana gelen zararlar için Bulgar hükûmetine karşı yasal işlem başlatmayı planladığını açıkladı.

İlginçtir ki Nexo, hizmetlerini şirketin merkezinin bulunduğu Bulgaristan'da ikamet edenlere sunmuyor. 30 ülkeli EEA'nın vatandaşları, hem itibari parayı hem de kripto parayı entegre eden bir karttan yararlanmaya devam ediyor. Nexo Card'ın hem banka hem de kredi işlemlerini kolaylaştıran ikili yapısı, geleneksel ödeme kartlarında yaygın olarak bulunmayan bir esneklik derecesi sunuyor.

Bununla birlikte her finansal ürün gibi bu kart da özellikle faiz oranları ve ATM'den para çekme ve yurt dışı işlemlerine ilişkin sınırlamalar olmak üzere potansiyel kullanıcıların anlaması gereken bir dizi şart ve sınırlamayla birlikte geliyor. 

Kaynak: Crypto Daily

Nexo'dan Yeni Hamle: Kripto Tabanlı Kart Kullanıma Sunuluyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Barimeks Nedir? Barimeks Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik