NFI ve IBM gıda izlenebilirliği üzerinde çalışacak

1 Dakikada Okunabilir


Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI) bünyesinden yapılan resmi açıklamada IBM ile blok zinciri temalı olarak izlenebilirlik ile ilgili yeni bir gıda güvenliği hakkında çalışma yapılacağı açıklandı. Resmi açıklamaya göre dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olarak adını tarihe geçiren IBM ile Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI) arasında yapılacak olan ortak Blockchain teknolojisi temelli çalışmanın sonuçlarının basına açıklanıp açıklanmayacak olduğu açıklanmadı.

Yapılan açıklamada IBM’in Blockchain teknolojisi gıda izlenebilirlik ve güvenlik ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI) ile ortak olarak test edecek olduğu ve en iyi test edilebilecek olan alanlardan birisi olarak su ürünleri alanında yapılacak bu boyutta bir çalışmanın ilk kez yapılacağı açıklandı.

IBM ve NFI arasında yapılacak olan çalışmanın sonuçlarının ne zaman kesin hale geleceği konusunda henüz bir açıklama yapılmazken, IBM’in blockchain temelli ürünlerine olan ilginin tüm ülkelerden giderek daha fazla ilgi görmeye başladığını gizlemiyor.

ABD’de Blockchain şirketlerine büyük bir özgürlük alanı sunan yasalar sayesinde şirketler her türlü çalışmada adından söz ettirebilir ve ABD’li şirketler dışında farklı bazı büyük dev şirketler ile Blockchain konusunda çalışmalar yapabilirler. ABD’de bazı eyaletlerde Blockchain teknolojisi ile ilgili resmi olan çalışmalarda bugün devam etmekte.

*Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Su Ürünleri Enstitüsü (NFI) yapılacak çalışmada kişisel özel verileri kullanmayacak olduklarını açıkladı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!