Anasayfa NFT NFT Çılgınlığı: Veriler Adeta ''Dudak'' Uçuklatıyor...

NFT Çılgınlığı: Veriler Adeta ''Dudak'' Uçuklatıyor...

NFT

Piyasa takipçileri, bir süredir sessizliğini koruyan NFT sektörü ile ilgili çarpıcı verileri açıkladı. Yeni rakamlar ise, adeta ''dudak'' uçuklatacak nitelikte...

NFT Çılgınlığı: Veriler Adeta ''Dudak'' Uçuklatıyor...

Geçen haftaya ait NFT verileri, piyasanın önceki haftaya göre yaklaşık %41 artışla 348.426 alıcı çektiğini gösteriyor. NFT veri platformu CryptoSlam'e göre, geçen hafta yaklaşık 350.000 olan alıcı sayısı %40,99'a karşılık geliyor. 

24 Ocak 2023 Salı sabahı itibariyle, yılbaşından bugüne kadar 419.000'den fazla tekil alıcı vardı. Artış, kripto genelinde bir ralli ile aynı zamana denk geliyor ve volatilite, Bitcoin (BTC) fiyatını 23.000 doların üzerine ve Ethereum (ETH) Kasım 2022'nin başından bu yana ilk kez 1.600 doların üzerine çıkarıyor.

Gerçekten de, CoinGecko verilerinin gösterdiği gibi, Bitcoin'in fiyatı geçen haftaya göre %7'den fazla arttı. Son iki hafta içinde ise, lider kripto paranın değeri yaklaşık %35 oranında arttı diyebiliriz. 

7 günlük zaman diliminde en çok alıcıya sahip en iyi blok zincirleri arasında, Ethereum (ETH) 146.380 (%36 artış) ile lider ve Solana (SOL) , geçtiğimiz hafta %73 artışla 89.800'den fazla NFT alıcısı ile ikinci sırada yer alıyor. 

Cardano (ADA) üçüncü, BNB Chain ise alıcı katılımında %74 artışla 7. sırada yer alıyor.

NFT Satışları Yükseliyor!

NFT Çılgınlığı: Veriler Adeta ''Dudak'' Uçuklatıyor...

Aynı zamanda, son yedi gündeki küresel NFT satış hacmi, o dönemde işlem gören 244 milyon dolardan fazla NFT ile %5,4'lük bir artışa işaret ediyor.

En çok satış hacmi yaklaşık 200 milyon Ethereum (ETH) olurken, Solana (SOL), Cardano (ADA), Immutable X (IMX) ve Polygon (MATIC) 24 Ocak itibarıyla ilk beşi tamamladı.

CryptoSlam'den alınan verilere göre (24 Ocak 2023 itibariyle) NFT satışları ayda 623.439.866$ olarak gerçekleşti ve yılbaşından bugüne kadarki toplam NFT işlemleri yaklaşık 4,2 milyon'a ulaştı (Aralık 2022 için 4,7 milyondu).

Önceki haftaya göre metrikte hafif bir düşüş olsa da istatistikler, NFT piyasa daha geniş kripto piyasa hareketlerle birlikte ticaret hacmi ve alıcı katılımının sallandığını gösteriyor diyebiliriz.

NFT Çılgınlığı: Veriler Adeta ''Dudak'' Uçuklatıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar