Anasayfa NFT NFT Etkinliğinde Skandal: Katılımcıların Ciddi Göz Sorunları Var!

NFT Etkinliğinde Skandal: Katılımcıların Ciddi Göz Sorunları Var!

NFT

ApeFest etkinliğine katılanların gözlerinde ciddi rahatsızlıkların ortaya çıktığı bildirildi.

NFT Etkinliğinde Skandal: Katılımcıların Ciddi Göz Sorunları Var!

Yuga Labs'ın 4 Kasım'da Hong Kong'da düzenlediği ApeFest etkinliğine katılan çok sayıda katılımcı; gözle ilgili olarak yanık, görme bozukluğu ve ciddi rahatsızlık gibi sorunlarla karşılaştıklarını belirtti.

Bunun üzerine Yuga Labs, X'te yaptığı açıklamada, Bored Ape Yacht Club temalı ApeFest'te katılanların bir kısmını etkileyen göz sorunlarının nedenini araştırdıklarını belirtti.

Yuga Labs'a Göre Katılımcıların Yüzde 1'inden Daha Azı Etkilendi

NFT Etkinliğinde Skandal: Katılımcıların Ciddi Göz Sorunları Var!

Yuga Labs, mevcut bilgilere dayanarak katılımcıların ve personelin yüzde 1'inden daha azının etkilendiğini tahmin etti. Hala semptomlar yaşayan herkesin tıbbi yardım almaya teşvik edildiği bildirildi. 

Bazı eleştirmenler bu durumdan dolayı şirketi eleştirirken BAYC'nin sadık bir sahibi, katılım için kredi aldıklarını ve şimdi gözleri için önemli tıbbi faturalarla karşı karşıya olduklarını iddia etti.

Etkinlik sonrasında sosyal medyada dolaşan fotoğraflar yaralı gözleri gösteriyordu. Olayın kesin nedeni belirsizliğini korurken, hipotezler arasında sahne aydınlatması veya görsel efektlerle ilgili sorunlar yer alıyor.

Bored Ape Yacht Club gibi büyük bir NFT koleksiyonu etrafında şekillenen bir etkinlikte göz yaralanmalarının patlak vermesi bariz endişelere yol açıyor. Yuga Labs, bunun nedenini ve yeterli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını belirleme baskısıyla karşı karşıya.

Raporlar, en iyi NFT topluluklarını bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliğe gölge düşürdü. Yuga Labs'ın, markasına ve etkinliklerine duyulan güveni yeniden inşa etmek için işlerin nasıl yanlış gittiğini ele alması gerekecek.

NFT Etkinliğinde Skandal: Katılımcıların Ciddi Göz Sorunları Var! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu