Anasayfa NFT NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz!

NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz!

NFT

Son dönemde popüler hale gelen NFT staking nedir? NFT stake etme işlemi nasıl gerçekleşir? Ayrıntılar burada...

NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz!

Kripto staking, yatırımcıların varlıklarından pasif gelir elde edebilecekleri yöntemlerden biri haline geldi. Bu, yatırımcıların sürekli olarak yatırım getirisi elde etmelerine katkıda bulunmanın birkaç yönteminden biridir. 

Bununla birlikte yatırımcıların pasif gelir elde etmek için NFT stake edebileceklerini hala bilmeyenler söz konusu. Bu yazıda NFT staking nedir? sorusuna yanıt arayacağız. 

NFT Staking Nedir?

NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz!

NFT stake eden kullanıcılar, varlığı bir blockchain üzerinde çalıştırarak ödüller kazanabilirler. Bunu yapmak için yatırımcılar ve koleksiyonerler, NFT'lerini bir platforma veya protokole ekleyebilirler. Bu hamle, söz konusu kişilere staking ödülleri kazandıracaktır.

NFT stake etmek, merkeziyetsiz finans (DeFi) likidite madenciliğinde staking yapmak ile kıyaslanabilir. Likidite madenciliğinde kripto, likidite sağlayıcılarına ödünç verilir veya dağıtılır. Kripto stake edenler, "faiz" veya "işlemler sırasında başkalarının maruz kaldığı masraflar" yoluyla ödüller kazanırlar. 

NFT tokenize edilmiş bir varlık olduğundan bunları stake etmek, kripto para birimlerini stake etmeye benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte tüm NFT'lerde staking mümkün değildir.

NFT stake etmek için kullanıcıların söz konusu NFT ile uyumlu bir cüzdana ihtiyacı olacaktır. Bir sonraki adım, cüzdanı staking platformuna bağlamaktır. Böylece yatırımcı, NFT'sini gönderebilir.

NFT staking platformlarının çoğu, periyodik teşvikler sağlar. Bu ödüller genellikle günlük veya haftalık olarak verilir. Belirli istisnalar olmasına rağmen platformun utility tokeni sıklıkla bu ödülleri ödemek için kullanılır.

Staking ödül tokenlerini takas edebilir ve ödülleri staking için kullanılan tokenden bağımsız olarak diğer kripto para birimlerine veya itibari para birimlerine dönüştürebilirsiniz.

Popüler Staking Platformları Nelerdir?

NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz!

NFT staking hizmetleri sunan birkaç platform vardır.  Bunlar arasında Binance NFT PowerStation ve MOBOX (MBOX) gibi popüler platformlar bulunuyor. Binance'in platformunu kullanan staker'lar, bunun karşılığında Binance Fan Tokenleri alırlar.

Token, staker'lar tarafından Binance ekosisteminde çeşitli avantajlar için kullanılabilir. Staker'lar, bilet satın alırken veya önemli kulüp kararlarına dâhil olurken token sahibi olarak ayrıcalıklı muamele görebilirler. Binance Fan Tokenlerinin ana kullanıcıları spor kulüpleridir ancak sanatçılar gibi önemli hayran kitlelerine sahip ünlüler de bunlardan yararlanabilir.

Merkeziyetsiz otonom organizasyonlara (DAO'lar) sahip staking platformları da vardır. Burada NFT sahipleri, varlıklarını bazen NFT staking havuzu olarak adlandırılan bir DAO havuzunda güvence altına alabilirler. Bu da onların platformun yönetişim görevlerinde yer almalarını sağlar.

NFT Nasıl Stake Edilir? Bu Şekilde Pasif Gelir Kazanabilirsiniz! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan