Anasayfa NFT NFT Piyasası Çöktü: İşte En Çok Zarar Gören Ünlü İsimler

NFT Piyasası Çöktü: İşte En Çok Zarar Gören Ünlü İsimler

NFT

NFT piyasası 2022'de önemli ölçüde düştü ve işte, bu çöküşten çok fazla zarar gören Justin Bieber'dan Logan Paul'a kadar tüm önemli isimler...

NFT Piyasası Çöktü: İşte En Çok Zarar Gören Ünlü İsimler

Justin Bieber'ın NFT'lerinin değerindeki son büyük düşüşle birlikte, Web3 endüstrisindeki en büyük 10 ünlü NFT kaybı belirlendi ve devalüasyon listesinin başında Gary Vee ve Logan Paul yer aldı. İşte listedeki tüm isimler:

Beklendiği gibi, NFT piyasası 2022'de önemli ölçüde düştü ve birçok ünlü ve sporcu için büyük kayıplara neden oldu. Özellikle Justin Bieber, 1,2 milyon doların üzerinde kayıpla en büyük ünlü NFT kayıpları arasında ilk üç sırada yer alıyor.

Ardından Gary Vee, tek bir NFT'de en yüksek ünlü kaybını yaşadı ve 3,8 milyon dolarlık bir değer kaybı kaydetti. Bu arada, Logan Paul'un NFT'si orijinal değerinin %99,9995'ini kaybederek dünyanın en büyük devalüasyonuna maruz kaldı.

Bildiğimiz gibi, kripto para birimi ve NFT piyasası 2022'ye doğru hızla ilerliyordu ve çok sayıda önde gelen ünlü bu yeni yatırım biçimine atlıyordu. Justin Bieber, Gary Vaynerchuk, Logan Paul ve diğerleri NFT'lere milyonlarca yatırım yaptı, ancak bir yıl sonra bu yatırım kararlarının çoğunun oldukça talihsiz olduğu ortaya çıktı.

"Bored Ape Yacht Club" koleksiyonu, son iki yılda toplu olarak %88'lik bir devalüasyonla özellikle ağır darbe aldı. Kripto para birimi Ethereum (ETH) da %82'lik ciddi bir düşüş yaşadı ve bu da yatırımcıların kayıplarını daha da kötüleştirdi.

Justin Bieber, "Bored Ape Yacht Club" koleksiyonundan 3001 numaralı bir NFT'yi satın alma anında 1.301.550$'a satın aldı. O zamandan beri, NFT'nin değeri %95,65 düşerek 56.560$ gibi düşük bir fiyata düştü.

Bazı ünlüler NFT piyasasında büyük başarılar elde etti, ancak diğerleri büyük kayıplar yaşadı. Eminem, Neymar, Snoop Dogg, Madonna, Paris Hilton, Serena Williams ve Marshmello, NFT piyasasında yüz binlerce dolar kaybeden ünlülerden sadece birkaçı.

Tüm NFT Kayıpları: Gary Vee, Logan Paul, Neymar ve Daha Fazlası...

Başlangıçta NFT'lerin geçici bir heves olmadığını iddia etse de, Gary Vaynerchuk CryptoPunk #2140'ı satın aldığından beri önemli bir değer kaybı yaşadı ve bu da onu tek bir NFT'de ünlüler arasında en büyük kayıp haline getirdi. Vaynerchuk, birçok NFT projesinin kötü yatırım olacağı yönündeki uyarıya rağmen, genel piyasa görünümüne olan güvenini sürdürdü. Pek çok alıcının ikincil piyasada hızlı kârlar elde etmeye çalışmasıyla, NFT piyasasındaki çöküşünün öngörülebilir olduğunun farkındaydı.

Bununla birlikte, onun için, NFT'lerin koleksiyon ve sözleşmeler olarak gerçek faydası, toplumda sürekli bir varlık olarak kalacaktır. Böylece Logan Paul, şu anda dünyanın en büyük indirimli NFT'si unvanını da elinde tutuyor. 667.000$'a bir Bumble Bee NFT satın aldıktan sonra değeri yalnızca 10$'a düştü ve %99,9985'lik bir kayıp kaydederek 660.990$ net zarara ulaştı. 

NFT Piyasası Çöktü: İşte En Çok Zarar Gören Ünlü İsimler

PSG futbolcusu Neymar da futbolcular arasında en büyük NFT kaybını yaşadı. Ocak 2022'de Bored Ape Yacht Club #5259'u 569.531$'a satın alan NFT, değerinin %89,81'ini kaybetti ve NFT koleksiyonunun minimum fiyatlarına göre şu anda yalnızca 58.039$ değerinde oldu.

Ünlülerin NFT'lerinin fiyatları ve satışları, OpenSea gibi platformlar aracılığıyla çevrim içi olarak izlenebilir ve halka ünlülerin desteklediği NFT'lere ilişkin genel bir bakış sunar ve kayıp veya kazançları ortaya çıkarır.

NFT piyasasındaki zorluklarına ve aşırı oynaklığına rağmen, Gary Vee, Logan Paul ve Neymar, nihai çetele henüz belirlenmemiş olsa da, NFT dünyasının hala umut verici bir geleceğe sahip olduğuna inanarak uzun vadeli bir görüşe sahipler.

NFT Piyasası Çöktü: İşte En Çok Zarar Gören Ünlü İsimler içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar