Anasayfa NFT NFT Projesi İstismara Uğradı: Geliştirici 1 Milyon Dolar Çaldı!

NFT Projesi İstismara Uğradı: Geliştirici 1 Milyon Dolar Çaldı!

NFT

NFT koleksiyonu Milady, bir geliştirici tarafından büyük bir istismara maruz kaldı.

NFT Projesi İstismara Uğradı: Geliştirici 1 Milyon Dolar Çaldı!

Ethereum blockchain üzerindeki bir NFT projesi olan Milady Maker, platformun ücretlerini ve sosyal medya hesaplarını içeren büyük bir istismarın kurbanı oldu.

Milady Maker NFT koleksiyonunun kurucu ortağı Charlotte Fang, 11 Eylül'de X'e (eski adıyla Twitter) giderek Milady ekosistemindeki bir geliştiricinin, Remilia Corporation'dan elde edilen ücretlerden yaklaşık 1 milyon doları başka yöne çevirmeyi başardığını duyurdu. Remilia, Milady Maker NFT'nin arkasındaki bir merkeziyetsiz otonom organizasyondur. 

Fang tarafından yapılan bir duyuruya göre; DAO, Nisan 2023'te oluşturulan deneysel finans sanatı projesi Bonkler'den elde ettiği gelirin tehlikeye girdiğini gördü.

Fang, "Bonkler rezervleri, ana sözleşme ve NFT'ler güvende. Yalnızca Remilia'nın Bonkler'den elde ettiği gelir tehlikeye girdi." dedi. Yaratıcı, Remilia'nın rezervlerinin "etkilenmediğini" ve kullanıcı varlıklarının "tamamen güvende" olduğunu vurguladı.

Ücret rezervlerine ek olarak saldırgan, ayrıca kod tabanlarını ele geçirdi ve Remilia'nın sosyal medyasının kontrolünü ele geçirmek için diğer ekip üyeleriyle koordine oldu.

Fang'a göre; saldırgan, Miladymaker ve Remilionaire dâhil olmak üzere üç X hesabını ele geçirmeyi başarırken, Remiliacorp kilitlendi. "Bir sonraki duyuruya kadar bu üç hesabı ele geçirilmiş olarak kabul edin." diyen Fang, RemiliaCorp333, MiladyMaker333 ve RemilioBaby dâhil olmak üzere yeni resmî hesaplar sağladı. 

NFT Projesi İstismara Uğradı: Geliştirici 1 Milyon Dolar Çaldı!

Fang: Yasalarla Haklarından Geleceğiz!

Fang, Remilia'nın suiistimale karışan kişileri "kolayca tespit ettiğini" ve bu kişileri yasaların elverdiği ölçüde takip etmeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi. "Tüm varlıklarımızın iade edilmesini bekliyoruz." diyen Fang, şunları söyledi:

Böylesi bir kötülüğe göz yumamam. Olaya karışan kişilerin Remilia Corporation ile ilişiği kesildi ve şimdi yasalar sayesinde haklarından gelinecek.

2021 yılında başlatılan Milady, Fang tarafından tasarlanan ve 10.000 anime profil resmi NFT'sinden oluşan bir koleksiyondur. Mayıs 2023'te Milady NFT'leri, Milady NFT koleksiyonundan görüntüler kullanarak bir meme yayınlayan Tesla CEO'su Elon Musk tarafından alenen onaylandı. Bu hareket, bir Milady NFT'nin taban fiyatında hızlı bir yükselişi tetikledi. Taban fiyat 3,8 ETH'den 7,8 ETH'ye yükseldi.

OpenSea'den alınan verilere göre, bu yazının yazıldığı sırada bir Milady NFT'nin taban fiyatı 2,86 ETH olup son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 15 düşüş göstermiştir.

NFT Projesi İstismara Uğradı: Geliştirici 1 Milyon Dolar Çaldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan