Anasayfa NFT NFT Verileri Patlama Yaptı: Adeta 2. Baharlarını Yaşıyorlar...

NFT Verileri Patlama Yaptı: Adeta 2. Baharlarını Yaşıyorlar...

NFT

NFT işlem hacmi hafta başında üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve adeta patlama yaptı. İşte detaylar...

NFT Verileri Patlama Yaptı: Adeta 2. Baharlarını Yaşıyorlar...
Hızlı İçerik

Analist Hildobby tarafından Dune panosunda derlenen halka açık blockchain verilerine göre, günlük NFT işlem hacmi hafta başında üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 19,1 milyon dolar değerindeki JPEG'ler ve diğer tokenize edilmiş varlıklar el değiştirdi.

Bu rakamın kayda değer bir kısmı, pahalı bir CryptoPunks NFT'si satın alan ve günün en büyük satın alımını gerçekleştiren Bored Ape Yacht Club (BAYC) kurucu ortağı Wylie "Gordon Goner" Aronow'a atfedilebilir.

BAYC'nin yaratıcısı Yuga Labs, Mart 2022'de CryptoPunks'ın fikri mülkiyetini satın aldı ve Aronow, ikincil piyasa 600 Ethereum (ETH) (1,1 milyon dolar) karşılığında CryptoPunk 7458'i satın aldı. Ayrıca, NFT odaklı analiz platformu Pazartesi günü 3,6 milyon dolar değerinde CryptoPunks satışı kaydetti.

Yedi haneli CryptoPunks satışı, en yüksek satışlar açısından yükselişe geçti, ancak piyasanın aylardır en iyi gününe katkıda bulunan tek faktör bu değildi.

Simpsonlar!

NFT Verileri Patlama Yaptı: Adeta 2. Baharlarını Yaşıyorlar...

Ticaret hacmindeki artış, NFT endüstrisiyle alay eden "Simpsonlar" eşliğinde oldu. Gerçek hayattaki projelere göndermelerle dolu olan dizinin 34. yıllık Cadılar Bayramı temalı "Treehouse of Horror" bölümü birçok popüler sahte NFT koleksiyonuna ilham kaynağı oldu.

Toplu olarak bu tür projeler Pazartesi günü milyonlarca dolarlık satış elde etti.

"Simpsonlar" milyonlarca izleyicinin önünde NFT'leri ezmeden önce, satışların bir önceki aya göre %32 artmasıyla NFT işlem hacimleri Ekim ayında bir yıl boyunca süren düşüş eğilimini kırmıştı. Hafta başındaki 19,1 milyon dolarlık NFT işlem hacmi, o ayın herhangi bir gününde gerçekleşen aktiviteyi gölgede bıraktı.

Proof Araştırma Direktörü Punk9059, Twitter'da "The Simpsons" segmenti bazı ana akım izleyicileri NFT'lerle karşı karşıya getirmiş olsa da, son zamanlarda piyasaya "çok fazla yeni girişin olmadığını" belirtti ve " NFT satın alanların aynı insanlar" olduğunu söyledi. Ethereum tabanlı NFT'leri satın alan benzersiz cüzdanların sayısını takip ederek, NFT piyasası "iki yılın en düşük üçüncü haftasını geçirdiğini" de ekledi.

Salı günü Punk9059, benzersiz NFT alıcılarının sayısının segmentin ardından Haziran ayından bu yana en yüksek günlük seviyesine ulaştığını söyledi.

Ekim ayında, NFT ticaret hacmi, bu yılın başlarında bir zamanlar yerleşik olan OpenSea'yi geride bırakan NFT pazarı Blur'da daha fazla yoğunlaştı. Hildobby'nin kontrol paneline göre ay sonu itibarıyla Blur, toplam NFT işlem hacminin %73'ünü oluştururken OpenSea %18'lik bir paya sahipti.

Punk9059, Blur'daki artan aktivitenin platformun "2. Sezonun yakında sona ermesiyle" ilgili olabileceğini söyledi. Kullanıcılara belirli bir süre boyunca davranışları karşılığında BLUR token verildiği bir airdrop ihtimaline dayanarak tacirleri aktif kalmaya teşvik etme durumu ise bazı tartışmalara yol açtı.

Son olarak Hildobby'nin kontrol paneline göre, Nisan 2022'de NFT pazarının zirvesinde haftalık işlem hacmi 1,4 milyar doları buldu. Ve geçen hafta sadece 98 milyon dolar değerinde NFT'ler el değiştirdi diyebiliriz.

Kaynak: Decrypt

NFT Verileri Patlama Yaptı: Adeta 2. Baharlarını Yaşıyorlar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Rehber Dilara Avcıoğlu