Kripto Para Haberleri

Nijerya, Resmi Kripto Para birimi için Kolları Sıvadı

Nijerya Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama ile birlikte ülkenin kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye hazırlandığını öğreniyoruz. Bunu daha önce yapan ülkeler var ve bu gerçekten önemli bir gelişme. Dijital varlıkların geleneksel piyasalar kadar ilgi görmesi ve güven unsurunun daha güçlü bir şekilde işlenmesi adına önemli bir detay olduğunu düşünüyoruz.

Dijital varlıklardan her zaman için geleceğin para birimi olarak söz ediyoruz ve ülkelerin resmi kripto para birimleri ile karşımıza çıkmaları da bu iddiayı çok daha güçlü ve gerçekçi hale getiriyor. Nijerya da bu sürece katkı sağlayan ülkelerden biri oldu ve ‘’E-Naria’’ adı ile piyasaya çıkacak olan resmi kripto para birimini duyurdu.

Kısa bir süre önce yasak ve yaptırımlar ile gündeme gelen ülkenin haberini siz değerli yatırımcılar ile de paylaşmış ve bu yaptırımların gerçek nedeninin ne olduğunu da dile getirmiştik. Şimdilerde bunu sizler de çok daha iyi anlıyor olmalısınız. Ülkeler, kendi resmi para birimlerini gündeme taşımak adına yaptırımlara devam ediyor ve Nijerya da bunun en önemli örneklerinden biri oldu.

Ekim 2021’de E-Naria Piyasada Olacak

nijerya

Merkez bankası tarafından belirlenen tarih şimdilik bu şekilde. Netleştiğinde elbette tam tarihi de sizinle paylaşıyor olacağız. Kripto para yaptırımlarından kısa bir süre sonra Nijerya harekete geçti ve kendi resmi kripto para birimini duyurdu. Daha önce yaptığımız haberlerde de bu detaya yer vermiştik ve yaptırımların altında yatan en önemli nedenlerden bir tanesi de kesinlikle budur.

Ülkelerin bu konuda adım atıyor olmaları gerçekten umut verici ve sevindirici bir gelişme. Bu gelişmeler sayesinde insanların kripto paralara olan güveni de belli oranda artıyor. Dijital varlıkların kabul görmesi ve yakın gelecekte gerçek bir para birimine dönüşmesi de bu tür hamleler ile birlikte mümkün hale gelecektir diye düşünüyoruz. Elimize yeni haberler ulaştığı takdirde yine bu sayfa üzerinden sizlere de aktaracak ve bilgi edinmenize yardımcı olacağız. Şimdilik gelişmeler bu şekilde…

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün