Kripto Para Haberleri

Nijerya’nın Dijital Ekonomiye Yakın Durması Gerekiyor

Nijerya Merkez Bankası Başkanı Godwin Emefiele, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Nijerya’nın dijital ekonomiye bir adım daha yakın durması gerektiğini ifade etti. Dünyadaki en genç nüfusa sahip olduklarını ve bu nüfusu doğru yönlendirebildikleri takdirde daha güçlü bir ekonomiye sahip olacaklarını ifade etti. Dijital varlıklar, dijital ekonominin hali hazırda en popüler para birimleri olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok hükümet bu paraları kabul etmek istemese de Nijerya gibi ülkeler de tam tersini düşünüyor ve dijital ekonominin geleceğin ekonomisi olduğunu savunuyor. Aynı şeyleri düşündüğümüzü bir kez daha ifade etmek isteriz. Hatta yakın gelecekte daha fazla ülkenin bu konuda önemli adımlar atacağına olan inancımız da bir hayli fazla.

Nijerya, sahip olduğu genç nüfusu bu alanda geliştirebildiği takdirde gerçekten ses getirecek olan ülkelerden birine dönüşecektir. Dijital varlıklar, hali hazırda dünya ekonomisine yön verecek güce sahip değil ancak geliştirmeler ve düzenlemeler ile birlikte bunun mümkün olacağını hepimiz çok ama çok iyi biliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Paralara Ne Oluyor?

Dijital Paralar, Geleceğin Parası Olmaya Aday Konumda

Nijerya'nın Dijital Ekonomiye Yakın Durması Gerekiyor –
Nijerya'nın Dijital Ekonomiye Yakın Durması Gerekiyor 2

Geleceğin parası sıfatını en çok hak edenlerden biri ise Bitcoin. Şu an birçok kurum ve kuruluş, yatırımlarını bu varlığa yapmaya devam ediyor ve ne kadar doğru bir hamle olduğunu da yine gelecek yıllarda daha net bir şekilde görüyor olacağız. Nijerya’nın asıl hedefi de bu olmalıdır. Dijital ekonomi projesi ile birlikte güçlü bir ekonomiye sahip olmak elbette mümkün.

Bitcoin, en çok konuştuğumuz ve haberini yaptığımız varlıkların başında geliyor ancak dijital varlık piyasasına bakıldığında Bitcoin ile birlikte daha birçok farklı alt koin’in var olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. bu varlıkların sayısı da günden güne artıyor ve piyasaya yeni katılım sağlayan dijital varlıklar ile birlikte daha kalabalık bir piyasaya adım atıyoruz. Hükümetlerin desteği önemli ve bu desteğin en büyüğü de Nijerya’dan gelecek gibi görünüyor. Gelişmeler var olduğu sürece siz değerli yatırımcı dostlarımız ile paylaşmaya devam edeceğiz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu