Nike’tan yeni Blockchain adımı

2 Dakikada Okunabilir


ABD merkezli çok uluslu ayakkabı üretim şirketi Nike, fikri mülkiyet ve marka tescilleri yoluyla Blockchain’in geleceğini iyi gören üretici şirketler arasına girdi.

Dünyada tüm ülkelerde ürünlerine büyük ilgi duyulan ve kalitesi ile adından çok fazla söz ettirmiş olan nadir markalar arasında bulunan, Alman rakibi Adidas’a karşı birçok ülkede başarı elde etmeye devam eden Nike, kripto paralar konusunda yakın zamanda Adidas’ın bir adım atmasa da Nike bu adımı atacak gibi görünüyor.

Bu ay ayakkabı devi, Nike’ın gelecekte kripto para birimi ve blok zinciri işletmelerine gireceğini açıkça ortaya koyduğu açıkça belirtildiği gibi ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile ‘Cryptokicks’ için bir ticari marka başvurusunda bulundu. 1B esası, gelecekte kullanım amaçlı olarak başvuru olduğu ve henüz şimdilik bu teknolojilerin kullanılmayacak olduğu açıklandı.

Nike Blockchain teknolojisine ilgi gösteriyor

Bir ticari marka yasal uzmanı ve Gerben Hukuk Bürosu kurucusu Josh Gerben, bir tweette Nike’ın niyetinin “kripto-döviz işlemlerinin kolaylaştırılması, yani belirli bir nakit paraya sahip olan transfer edilebilir elektronik nakit eşdeğer birimler için sanal döviz alış-satış işlemleri hizmetleri sunabilmenin kısa yoldan yapılabilmesi” olarak ifade edilen finansal hizmetleri kapsayacağını açıkladı.

Kripto paralar ve zincir teknolojisi çalışmalarının dünyada birçok ülkede birçok markanın hizmetine sunulabilecek olduğu uzak bir yılda, insanlarında bu teknolojilere daha fazla ilgi göstermesi ve daha fazla insanın bu teknolojilerden yararlanması bekleniyor. Kripto para sahibi olan insanların yakın ve uzun vadede bu konudan dolayı daha fazla para kazanabilecek oldukları aşikar. Nike ve benzer büyük markaların kripto paralara ve zincir teknolojisine yönelik bazı adımları atması dikkat çekiyor.

Ticari markanın, çevrimiçi bir topluluk için Nike’in ürünlerini toplayacağı ve topluluk üyelerine pazarlayacağı çevrimiçi bir topluluk için bir yardımcı program belirleme amacına hizmet edeceği anlaşılıyor. Başka bir deyişle, Cryptokicks, ilişkili mobil uygulamalar veya yazılım platformuyla, şirket tarafından geliştirilen bir kripto para olacaktır.

Nike’ın yakın zamanda çevrimiçi varlığını en üst düzeye çıkararak gelirini arttırdığını göz önünde bulundurarak; Reuters’e göre “Nike, yeni ürün lansmanlarının hızını artırıyor ve çevrimiçi perakendecilerle ortaklıklarını genişletiyor, bu da iç pazarda dijital satışlarda yüzde 30’dan fazla artış sağladı” diyor Reuters’e göre ayakkabı devinin Bu etkiyi arttırmak için gelişmekte olan bir takım yeni teknolojilerden yararlanılıyor, kripto paralara tamamen kendisini adamış olmayan marka, yakın zamanda daha fazla insanın kripto para birimlerini kullanarak alışveriş yapmalarına izin vermese de gelecekte bunu kendilerinden isteyebilecek olduğunu belirtiyor.

Son zamanlarda, Samsung kripto para piyasasında adından söz ettirmeye başladı. Samsung, yeni akıllı telefon serisi S10 modelinde bir kripto para cüzdanına yer verdi ve bu cüzdan ile adından söz ettirdi.

Nike, Samsung, Amazon, MicrosoftMastercardAlibaba ve diğer büyük markaların blockchain ve kripto para sektöründe yer alması, dünyadaki uyumsuz düzenleyici duruşa rağmen ortaya çıkan teknoloji hakkında olumlu konuşmaya devam etmemize yarar sağlıyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!