Kripto Para Haberleri

Noel, kripto para piyasalarında durgunluk yarattı

ABONE OL:

Noel kutlamaları ABD ve dünyanın onlarca ülkesinde 1 milyardan daha fazla insan tarafından büyük bir çoşku ile kutlandı. Türkiye’de belirli gruplar tarafından kutlanan ve özel olarak yapılan toplantılar ve eğlencelere katılan vatandaş sayısında bu sene geçen seneye oranla pek fazla bir artış olmazken, gençlerin büyük bir kısmı Noel’i maddi sebepler ve belirli nedenler dolayısı ile evlerinde geçirmek zorunda kaldı. ABD’de ve AB üyesi ülkelerde ise Noel dolayısı ile kripto para işlemleri yapan yatırımcı sayısının çok az olması ve buna bağlı olarak fiyatların dengeli bir 12 saat geçirmesi piyasada sakinliğin nedeninin Noel olduğunu gösteren bir gelişme oldu.

3.800 dolara yakın bir seviyede seyreden Bitcoin, kripto para piyasalarında %51.7 oranı ile etkisini korumayı sürdürürken, yatırımcıları ise henüz Noel dolayısı ile satışların ve alımların az olmasından ötürü bu fiyat seviyesinde kaldığını ve tekrar 3.500 dolar seviyesinden daha düşük bir seviyeye gerileyebilecek olduğunu düşünüyor.

Yeterli ilgi görmüyor

Bitcoin‘i yeterli ilgi görmediği iddiası ile eleştirenlerin sayısı ise son 24 saat içerisinde artarken, yatırımcıların büyük çoğunluğunun görüşü yeterli ilgi olmadığından dolayı satışların oranı az bile olsa Bitcoin fiyatında değer kaybı artıyor ve buna bağlı olarak fiyatlarda gerileme devam ediyor. Bitcoin dengeli bir fiyat seviyesine gelene kadar bu ve buna benzer fiyat değişimlerinin yaşanması ve yaşanacak değişimlerin yüksek fiyatlı değişimler olması çok olası.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para almanın doğru zamanı bugün mü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu