NS Nappinai: Hindistan kripto paraları düzenlemeli!

1 Dakikada Okunabilir


Siber Hukuk Uzmanı ve Hint Yüksek Mahkemesi Yetkilisi NS Nappinai, Hindistan hükümetine bazı öneriler sundu ve kripto para konusunda nasıl hareket etmesi gerektiği konusunda açıklamalar yaptı.

Siber Hukuk Uzmanı ve Hint Yüksek Mahkemesi Yetkilisi NS Nappinai, kripto para düzenlemelerinin iyi yapılması durumunda Hindistan’da kripto para birimlerinden elde edilecek gelir ve insanların hayatlarında bazı değişimlerin görülmesi mümkün.

KRİPTO PARA DÜZENLEMESİ ŞEFFAFLIĞI, GÖZETİMİ VE HESAP VEREBİLİRLİĞİ SAĞLAYACAKTIR. HÜKÜMETİN ÜZERİNDEKİ SIKINTI YA DA YÜK, SANAL PARA BİRİMLERİ SUNAN YA DA TİCARET YAPAN BORSALARA YA DA DİĞER PLATFORMLARA KAYDIRILABİLİR BU DA HÜKÜMETİN KRİPTO PARALAR SORUNLAR YAŞAMASINI VE KORKMASINI ENGELLEYECEK BİR DÜZENLEME OLUR.

Nappinai, düzenlemelerin, yatırımcı koruma hükümlerini de içermesi gerektiğini ve tüm kripto para yatırımcılarının korunması gerektiği açıklamasında bulundu. Yatırımcıların ve devletin aynı düzenlemeler ile korunması gerektiğini, düzenlemelerin devlete hak tanırken, kripto para sahibi olanlara da haklar tanıması ve kripto paraları düzenlemesi gerektiğini açıkladı.

Kripto para birimlerinin yasaklanıp yasaklanmayacak olduğu hakkında henüz tartışmalar var. Bu tartışmaları bitirmek için herkese olumlu olarak kabul edilecek kripto para düzenlemeleri yaparak sorunların üstesinden gelmek mümkün olacak. Ülkedeki düzenlemelerin en kısa sürede yapılması gerek.

Hindistan Merkez Bankası düzenlemelerde kripto paraları yasaklamak üzere birçok çalışma yaptı. Banka kripto paraların yasaklanması için hükümet ile beraber tehdit dilini bile kullanmaya varan bazı açıklamalar yapmıştı.


error: Kopyalama Engellendi!