Kripto Para Haberleri

Nvidia, Kripto Para Madencilerinin Oyuncu GPU’larını Almasını İstemiyor

Güçlü oyuncu GPU’ları, gamer diye nitelendirdiğimiz profesyonel oyuncular için artı bir detaya dönüşüyor fakat madencilerin, yeni çıkan GPU’ları ksa süre içerisinde tüketmesi ve Nvdia’nın stok sıkıntısı çekmesi ile birlikte ortaya yeni bir iddia atıldı. Madenciler, satın aldıkları ürünleri uzunca bir süre kullanıyor ve yıpranma sonrası satışa sunuyordu. Hal böyle olunca piyasada çok sayıda ikinci el GPU dolanıyor ve daha da önemlisi verim bir hayli azalıyordu.

Nvidia, buna çözüm üretmek adına madenciler için değil, oyuncular için çalışacağını duyurdu ve yeni çıkacak ekran kartlarında madencilerin işine yarayacak artık bir detaya yer verilmeyecek. Yani madenciler bu kartlardan istedikleri verimi elde edemeyecek.

Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır - 2020 Tam Rehber
Nvidia, Kripto Para Madencilerinin Oyuncu GPU'larını Almasını İstemiyor - Koinbox.net

Maden Çiftlikleri Hazırda Bekliyor

Ekran kartları piyasaya çıkar çıkmaz dev maden çiftlikleri bu ekran kartlarını tüketiyor ve stoklar da kısa süre içerisinde tükeniyor. Yeni seri kartlarda da aynı durum söz konusu oldu ve oyun severler de bir süre açıkta kaldı diyebiliriz. Üretimde yeni bir politika benimseyeceklerini duyurdular ancak bu ne kadar mümkün bilemiyoruz.

Maden çiftliklerinde çok sayıda madenci, yeni ekran kartlarını büyük bir sabırsızlık ile bekliyor ve stokların tükenmesindeki en önemli etken de kesinlikle budur. Özellikle Ethereum madencileri için Nvidia bulunmaz bir nimet ancak oyun dünyasını da unutmamak gerekiyor.

Kartlar Madenciler için Değil, Oyuncular için

Nvidia, Kripto Para Madencilerinin Oyuncu GPU'larını Almasını İstemiyor - Koinbox.Net
Nvidia, Kripto Para Madencilerinin Oyuncu GPU'larını Almasını İstemiyor - Koinbox.net

Nvidia tam olarak bunu dile getiriyor ve üretilen yeni kartların oyuncular için olduğunu söylüyor. Madenciler, bu yeni kartlardan istediği verimi elde edemeyecek ve bu sayede stok sorunu da ortadan kalkacaktır. Nvidia, ürettiği ürünler bakımından hem madenciler hem de oyun severler için vazgeçilmez bir marka ve hatta bu sektörün zirvesinde yer almayı da başarıyorlar. Fakat madencilerin amiyane tabirle aç gözlü tutumları oyun sektörünü olumsuz etkiliyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi yıpranmış ürünleri piyasaya salmaları da cabası. Neyse ki buna bir çözüm üretilmiş durumda ve yeni seri kartlar oyuncular için ayrılmış durumda ve madenciler de bu durumdan şikayetçi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu