Kripto Para Haberleri

NYDFS kripto para şirketlerinin lisansını denetleyecek çalışan arıyor

ABONE OL:

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), kripto para şirketlerinin güncel ve eski lisanslarını denetleyebilecek çalışanlar aradıklarını açıkladı. Kripto para şirketlerinin lisanslarının değerlendirilmesi gerektiği tüm dünyada bilinen bir gerçek. ABD’de her yıl 1 milyondan daha fazla şirket denetime tabi tutuluyor ve bu şirketler sürekli olarak yasal güvenceler alsalar bile lisansı olmadan lisanssız olarak hizmet sunan şirketlerde az da olsa var.

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) ise bu konuda eyalet sınırlarında kripto para şirketlerinin listesini tutarak sürekli güncel lisanslarını denetleyecek, bunlarla ilgili kendilerine rapor verecek olan çalışanlar aradıklarını açıkladı. Açıklamada iş tanımı ile ilgili ”kripto para şirketlerini denetleyecek” ifadesini kullanan kurum, bu denetimlerin önemli olduğunu anlamış olmalı.

Denetimler artacak

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), tarafından bu iş ilanı ile birlikte eyalet sınırları dahilinde kripto para şirketlerine yönelik denetimlerin artacak olduğu tahmin edilmekte. SEC tarafından zaten denetimler yapılsa da bu denetimlerin sıkılaştırılmış olması ülkede daha fazla güvenlik getirecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple ortağı SBI Holdings, R3 Blockchaini Corda'yı Kullanmaya Başladı

Denetimlerin ne kadar sıklıkla ve tüm kripto para birimi şirketlerini kapsayıp kapsamayacağı hakkında ise henüz bir bilgi yok. New York, kripto para birimi ve borsalar açısından en zengin bölgeler arasında yer almakta ve ABD’nin en fazla finans gücü olan eyaletlerinden.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu