Anasayfa Sektörel O Ülkeden Yapay Zekaya Destek: Tam 125 Milyon Dolar...

O Ülkeden Yapay Zekaya Destek: Tam 125 Milyon Dolar...

Sektörel

Birleşik Krallık başbakanı ve teknoloji sekreteri, hükümetin yeni bir AI görev gücünün geliştirilmesini finanse edeceğini açıkladı. İşte detaylar...

O Ülkeden Yapay Zekaya Destek: Tam 125 Milyon Dolar...

Yapay Zeka, OpenAI ChatGPT'nin ortaya çıkışı sayesinde muazzam bir popülerlik kazanmayı başardı. Ancak, bu sektördeki coşku yepyeni bir hal aldı ve topluluğun varlığından korkmasına neden oldu. Birkaç hükümet büyümesini sınırlamak için adım attı, ancak Birleşik Krallık farklı bir yol izledi.

Yakın tarihli bir duyuruda, Birleşik Krallık başbakanı ve teknoloji sekreteri, hükümetin yeni bir AI görev gücünün geliştirilmesini finanse edeceğini açıkladı. Görev gücüne toplam 100 milyon İngiliz sterlini veya 124,8 milyon dolar tahsis edilecek.

Görev gücüne, başarması için bir dizi hedef atanacaktır. Bunun amacı, komitenin AI'nın kamu hizmetleri sunacağından emin olması ve "güvenli ve güvenilir temel modellerin" kullanımını teşvik etmesi gerektiği anlamına gelir. Bu son hamleyle, Rishi Sunak liderliğindeki hükümet, bölgenin yapay zekaya yönelik coşkusunu vurgulamayı amaçlıyor.

Ayrıca, Birleşik Krallık'ın 2030 yılına kadar bilim ve teknolojide dünya lideri olma hedefiyle de örtüşüyor.

Bu "güvenli yapay zeka" görev gücü hakkında ayrıntılı bilgi veren başbakan Sunak, ayrıca şunları söyledi:

"Yeni uzman görev gücümüzle gelişmekte olan teknolojilere yatırım yaparak, daha yenilikçi bir Birleşik Krallık ekonomisini şekillendirmenin bir parçası olarak güvenli ve güvenilir yapay zeka geliştirmeye öncülük etmeye devam edebiliriz."

Birleşik Krallık AI Kapışmasında Zirvede Yer Alacak Mı?

O Ülkeden Yapay Zekaya Destek: Tam 125 Milyon Dolar...

Duyuruya göre Birleşik Krallık, yapay zekanın sağlık ve eğitim gibi sektörleri etkileme konusunda nasıl muazzam bir potansiyele sahip olduğunun altını çizdi. Hükümet, teknolojinin teşhisleri, ilaç keşfini ve geliştirmeyi hızlandırabileceğine inanıyordu. Eğitimle ilgili olarak, öğretmenlerin günlük görevlerini yerine getirme şeklini değiştirebilir. Bu, onlara kaliteli eğitim sağlamaya ayırmaları için daha fazla zaman verebilir.

Duyuruda ayrıca şu sözlere yer verildi:

"Bu teknolojinin ayrıca on yıl içinde küresel GSYİH'yı %7 artıracağı ve bunun benimsenmesini Birleşik Krallık ekonomisini büyütmek için hayati bir fırsat haline getireceği tahmin ediliyor."

Ayrıca, İngiltere'nin son hamlesi kesinlikle ülkeyi zirveye taşıyabilir. Ülke kesinlikle inovasyonu engellemek yerine güvenli bir şekilde destekliyor.

O Ülkeden Yapay Zekaya Destek: Tam 125 Milyon Dolar... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Oyun Dünyasında Kripto Şöleni: DEXGame (DXGM) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Hayal Dünyanızı Gerçeğe Dönüştüren Wilder World Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar