Anasayfa Sektörel Ödül Avcılığı Programı 24 Milyon Dolar Topladı

Ödül Avcılığı Programı 24 Milyon Dolar Topladı

Sektörel

Ödül avcılığı programı Immunefi, A Serisi finansman turunda 24 milyon dolar topladı.

Ödül Avcılığı Programı 24 Milyon Dolar Topladı

Akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri için popüler bir hata ödül sistemi olan Immunefi, Framework Ventures tarafından yönetilen A Serisi finansman turunda 24 milyon dolar topladığını duyurdu.

Immuefi, turdaki diğer katılımcıları Electric Capital, Polygon (MATIC) Ventures, Samsung Next, P2P Capital, North Island Ventures, Third Prime Ventures, Lattice Capital ve Stratos DeFi olarak sıraladı.

Immunefi, güvenlik araştırmacılarının kodları gözden geçirebileceği, güvenlik açıklarını ifşa edebileceği ve çabaları için ödüllendirilebileceği, etik bilgisayar korsanları (beyaz şapkalar olarak da bilinir) için ödül programları sunan bir platformdur.

Firmaya göre, şu anda birden fazla DeFi protokolü ve akıllı sözleşmede kilitli 100 milyar doların üzerinde kullanıcı fonunu koruyor ve 301 kadar proje Immunefi'de hata ödül programlarını barındırıyor. Bunlar arasında Chainlink (LINK), MakerDAO, Compound (COMP), Synthetix (SNX) , SushiSwap (SUSHI), PancakeSwap (CAKE), Bancor, Cream Finance ve OlympusDAO gibi bazı iyi bilinen isimler yer alıyor.

Ödül Avcılığı Programı 24 Milyon Dolar Topladı

Toplam 60 Milyon Dolar Ödül Verildi

Immunefi ayrıca, bu yıl Şubat ayında 320 milyon dolarlık bir saldırının kurbanı olan zincirler arası bir iletişim protokolü olan Wormhole'da keşfedilen bir güvenlik açığı için 10 milyon dolar ve bir güvenlik açığı için 6 milyon dolar da dahil olmak üzere, yazılım tarihindeki en büyük hata ödül ödemelerini kolaylaştırdı. Aurora'da Ethereum (ETH) için bir köprü ve ölçeklendirme çözümü keşfedildi. Firma bugüne kadar toplam 60 milyon dolar ödül verdiğini söyledi.

Immunefi'nin kurucusu ve CEO'su Mitchell Amador, "Alan büyümeye devam ettikçe, güvenliğin endüstrinin başarısının merkezinde ve teknolojinin daha fazla benimsenmesini sürdürmenin anahtarı olduğu açıktır. Güvenlik ve güvende büyük bir artış olmadan Web3'ün sonraki yüz milyon kişiye nasıl ölçeklendiğini görmek zor." dedi. 

Amador'a göre, 24 milyon dolarlık finansman, hizmetlerine yönelik artan talebi karşılamak için altyapı oluşturmasını sağlayacak bir "konsolidasyon çabasının" bir parçası.

Framework Ventures Müdürü Roy Learner yaptığı açıklamada, "Immunefi'nin A Serisine katılımımız, şirketimizin halka açık olarak yazdığı en büyük tek çeki temsil ediyor. Şu haliyle Immunefi, kripto güvenliği ve hata ödülleri alanında açık ara en yaygın olarak benimsenen çözüm." ifadelerini kullandı. 

Amador: Muazzam Bir Büyüme Yaşadık

Amador, "Aralık 2020'deki ilk lansmanımızdan bu yana, özellikle geçen yıl ve bu yıl şimdiye kadar muazzam bir büyüme gördük. Ödül avcılığı programlarını kurmak için platformumuza katılan büyük bir proje dalgası ve ayrıca hata raporları gönderen büyük bir beyaz bilgisayar korsanları dalgası gördük." açıklamasında bulundu.

Geçen yıl Ekim ayında 5.5 milyon dolar toplayan Immunefi, CEO'ya göre yaklaşık 50 kişilik mevcut ekibini genişletmek için yeni fonu kullanmayı planlıyor. Bu da mevcut çalışan sayısını iki katına çıkarmak anlamına geliyor. Ayrıca, rapordan ödemeye kadar olan süreçte hesap verebilirliği ve şeffaflığı artırmayı ve güvenlik platformunun bir sonraki sürümünün geliştirilmesine fon sağlamayı da amaçlayacak.

Buna ek olarak, firma geleceğin beyaz şapkalılarını eğitmek, yeni araçlar tanıtmak ve sunulan ödüllerin boyutunu artırmak için bir eğitim platformu oluşturmaya çalışıyor. Amador'a göre; bu, mevcut 10 milyon dolarlık rekordan daha büyük ödülleri görebilecek bir hareket.

Kaynak: Decrypt

Ödül Avcılığı Programı 24 Milyon Dolar Topladı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Aysel Başaran
Web3 Nedir? Web3’e Nasıl Yatırım Yapılır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi 2021
Rehber Aysel Başaran
En İyi Donanım Kripto Cüzdanları
Rehber Hakan Günar
Avalanche Coin (AVAX) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
TVL Nedir? - Koinbox.Net
Rehber Burak Atik