Kripto Para Borsaları

OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi?

Arayüzü ve bünyesinde bulundurduğu kripto para çeşitliliği ile ilgiyi üstüne çeken kripto para borsası son zamanlarda güvenilirliğini büyük oranda kaybetmiştir. OKEx kurucusunun yakın zamanda gözaltına alınması ile yatırımcıların güvenlerini yitirmesi, kullanıcıların azalması ve piyasada düşüş yaşanması bir anda gerçekleşti.

OKEx Ne İşe Yarar?

OKEx bir kripto para borsasıdır. Bitcoin, Ethereum, OKB, Ripple, Bitcoin Cash gibi kripto para birimleri için işlemler yapmanızı, alış ve satış gerçekleştirmenizi sağlayan bir platformdur.

OKEx Nasıl Kayıt Olunur?

OKEx web sitesine kayıt olmak için internet sitelerine gitmeniz ve sağ üst kısımda yer alan “Üye Ol” butonuna tıklamanız yeterlidir. İstenilen bilgilerin girilmesi ile de üyeliğiniz tamamlanmış olur ve girişinizi yapabilirsiniz.

OKEx
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi? 5

OKEx Avantajları Nelerdir?

OKEx avantajları arasında gösterebileceğimiz bir özellik olan arayüz farklılığı kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Sistem kullanımı kolay olduğu gibi detaylı uygulamalar da içermektedir. Spot, marjin ve vadeli işlemler gibi çok daha çeşitli işlemleri de bünyesinde bulunduruyor. Fakat tekrardan hatırlatmakta da fayda var. OKEx son zamanlarda problemler yaşamakta ve kullanıcıların para çekmelerini sağlayamamaktadır. Bu yüzden borsaya girmeden önce kullanıcı yorumları edinmeli daha detaylı bilgiler almalısınız.

OKEx Dezavantajları Nelerdir?

OKEx kripto para borsasının avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. OKEx dezavantajlarından biri de son zamanlarda yaşadığı olayların yatırımcılara yansımasıdır. Kullanıcıların şuanda herhangi bir para çekme işlemini gerçekleştirememesi yatırımcı ve kullanıcılara büyük oranda güvensizlik aşılamaktadır.

OKEx Kullanıcı Yorumları

OKEx kullanıcı yorumları bizlere sistem hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Bu bilgiler arasında avantajlar ve dezavantajlar da yer almaktadır. Kullanıcıların borsadan elde ettiği tecrübeleri kullanıcı yorumları aracılığıyla edinebilir ve ona göre sisteme dâhil olup olmak istemediğinize karar verebilirsiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance, Bitcoin Vadeli İşlemleri Hacminde Liderliği Aldı

OKEx Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

OKEx hesap silme işlemi için OKEx mail adreslerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. OKEx ile yapacağınız iletişimde hesabınızın silinmesini istediğinizi belirtirseniz sizlere yardımcı olacaklardır.

OKEx
https://www.okex.com/tr

OKEx Güvenilir mi?

Özellikle son zamanlarda OKEx güvenilir mi? Sorusu çok daha sık sorulmaya başlanan sorular arasında yer almaktadır. 2020 yılının Ekim ayında OKEx yöneticisine açılan soruşturma ile yatırımcılarda büyük bir güvensizlik ortaya çıktı. Para çekme işlemlerinin durdurulması ile de güvensizlik çok daha fazla arttığı söylenebilir. Para çekme işlemlerinin durdurulmasındaki ana etmen özel anahtar sahiplerinden birisine açılan soruşturma olduğu belirtildi.

OKEx yetkilileri para çekme işlemlerinin en yakın zamanda tekrardan aktif olacağını ve yatırımcıların varlıklarının güvende olduğunu belirtse de piyasada yaşadığı düşüş ve güvensizlik devam etti.

OKEx Komisyon Oranları

OKEx normal ya da VIP hesap için farklı miktarlarda komisyon oranları sunmaktadır. Normal kullanıcılar ve VIP kullanıcılar kademelerine göre de yapıcı, alıcı komisyonlarını farklı miktardan işlem yaptırmaktadır. Kademesi level 1 olan normal kullanıcı hesapları; yapıcı komisyonlarında %0.100, alıcı komisyonlarında da %0.150 oranında işlem görmektedir.

VIP 1 kademesine sahip kullanıcılar ise 30 günlük işlem hacmi (BTC) ≥ 1,000 ise yapıcı komisyonu %0.060, alıcı komisyonu ise %0.080’dir. Diğer kademelerde işlem hacimlerine göre alınan OKEx komisyon oranları için web sitelerinde bulunan fees kısmına göz atılabilir.

OKEx Nasıl Kullanılır?

OKEx bünyesinde spot işlemler, marjin işlemler, vadeli işlemler gibi çeşitli yatırımcılara fayda sağlayacak işlemler bulundurur. Her biri farklı tecrübeler gerektirdiği gibi kazançlarında da değişiklikler bulunabilir. Sistemden faydalanmak ve alış – satış işlemleri yapmak isteyen kullanıcılar ise ilk olarak site hakkında bilgi alabilir, diğer kullanıcıların görüşlerine forumlar aracılığıyla göz atabilir.

Üye olmaya karar verdiğinizde ise sağ üst kısımda yer alan “Üye Ol” butonu sizlere ilk adımınızı atmanızda yardımcı olacaktır. İstenilen bilgilerin girilmesi ile birlikte üyelik işlemleriniz kısa süre içerisinde sonlanır. Hemen ardından menüde yer alan al-sat kısmından yapacağınız işlem türünü seçip, kripto para biriminizin yatırılması ile kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Para yatırma işlemleri devam etse de son zamanlarda yaşanan olaylarda OKEx para çekme özelliğini devre dışı bırakmış durumda. Bu yüzden borsa hakkında detaylı bilgi alınmadan girilmemesi tavsiye edilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

OKEx Kimin?

Dünyaca tanınan ve başarılı olarak da nitelendirilmiş OKEx kripto para borsası kurucusu Star Xu’dur. Geçtiğimiz aylarda yaşadığı olayla da gündem haline gelmiş, OKEx hakkında soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştur. Kurucunun polis tarafından gözaltına alınmasının ardından para çekme işlemleri de durmuştu. Gelen açıklamada soruşturmanın kişisel olup yatırımcı ve kullanıcıların varlıklarında herhangi bir sorun olmayacağı, güvende olduğu belirtilmişti. Önümüzdeki günlerde olay hakkında çok daha fazla bilgi ortaya çıkmış ve her şey netleşmiş olacaktır.  

OKEx-kurucusu-star-xu
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi? 6

OKEx Ne Zaman Kuruldu?

2017 yılında Star Xu tarafından kuruldu. Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto para birimlerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Şu anki merkezi diğer birçok kripto para biriminde de olduğu gibi Malta’dır.

OKEx Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

5 dakikadan kısa bir sürede tamamlayabileceğiniz üyelik işlemlerinin sonrasında varlıklar kısmından “Para Yatırma” seçeneğine gidiniz. Gelen para yatırma ekranında istenilen bilgilerin girilmesiyle de hangi kripto para biriminin yatırılacağını seçebilirsiniz. Cüzdanınızda bulunan kripto para birimlerinizi hesabınıza yüklerken bilgileri dikkatlice giriniz ve aynı kripto para biriminin yüklemesinin yapıldığından emin olunuz. Para yatırma işleminin yanı sıra şuanda para çekme işleminin yapılamamasını da aklınızda bulundurun.

OKEx Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

OKEx para çekme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar işlemlerini gerçekleştiremeyecekler. Borsanın kurucusu Star Xu’nun gözaltına alınması ile 16 Ekim tarihinden itibaren para çekme işlemleri süresiz olarak durduruldu. Hali hazırda borsada varlıklarının bulunduğu yatırımcılara ise borsa yetkilileri güvence vermekle beraber herhangi bir sıkıntı yaşamayacağını belirtiyor. Detaylı bilgiler ışığında olay daha net bir hal alacaktır. Son durum ne olursa olsun yatırımcıların eski güveninin tazelenmesi bir hayli zor olacaktır.

OKEx Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

OKEx para çekme ücreti için net bir bilgi bulunmuyor. Çünkü hali hazırda borsanın para çekme işlemi durdurulmuş durumda. Borsanın devamlılığını ne zaman sağlayacağı ya da güvenini tazeleyip tazeleyemeyeceği de kafalarda soru işareti yaratan konuların başında gelmektedir.

OKEx Yaş Sınırı Var mı?

Diğer kripto para borsalarında da olduğu gibi OKEx yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını doldurmuş kullanıcılar kripto para borsalarında işlemler yapabilir ve üyelik oluşturabilirler.

OKEx
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi? 7

OKEx Ekşi Sözlük Yorumları

OKEx Ekşi Sözlük yorumları zaman zaman bizlere önemli ipuçları vermektedir. Platformun hataları, yapılan yanlışlar, iyi ve kötü özellikleri gibi daha birçok faydalı bilgiyi tek bir kaynaktan alabilmekteyiz. Bu yüzden sektöre giriş yapmadan önce Ekşi Sözlük ve alternatif sitelerden yararlanmanız sizi çok daha olumlu etkileyecektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  OKEX Eşler Arası Kredi Özelliği Başlattı

OKEx Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

OKEx Bitcoin (BTC) alımı arayüz sayesinde kolay bir işlem haline geliyor. Eğer bir üyeliğe sahipseniz sol üstte yer alan al sat bölümü altında açılır menüden işleminizi seçiyorsunuz. Seçtiğiniz işlemler için farklı görünümler mevcut olabilir. Hızlı ve analiz etmeden işlemde bulunmak istiyorsanız temel grafik görünümü ile devam edebilirsiniz. Bunun haricinde gelişmiş görünüm ile kripto para birimi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. 2 görünümde de kripto para biriminin BTC olduğuna emin oluyor ardından “BTC Al” kısmından emir türü, miktar gibi bilgilerin girilmesi ile işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

OKEx Bitcoin (BTC) Nasıl Satılır?

İşlem türünüzü seçip sol üstte kripto para biriminizi de belirledikten sonra gelen ekrandan “BTC Sat” kısmına geçiyoruz. Emir türünüzü ve miktarınızı girerek işlemlerinizi bitirebilir, BTC’den gelen kazancı hesabınıza alabilirsiniz. İşlem yapacağınız yerin hemen altında sizlere komisyon ücretleri de gösterilmektedir. İşlem öncesi incelemenizde fayda olabilir.

OKEx Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

Ethereum (ETH) analizini gerçekleştirmek bunun yanında alış işlemi ile de yatırım yapmak için OKEx üyeliğinize giriş yapıyorsunuz. Gelişmiş ya da temel görünümünüzü belirledikten sonra da gelen ekranda alış işlemleri için istenen bilgileri girmeniz yeterli olmaktadır.

OKEx
OKEx Nedir? OKEx Güvenilir mi? 8

OKEx Ethereum (ETH) Nasıl Satılır?

OKEx ile Ethereum (ETH) satışı yapmak için hesabınızda belirli miktarda ETH bulunması gerekmektedir. Satışını yapacağınız kripto para birimini işleminizi seçtikten sonra belirliyor ve miktarını giriyorsunuz. Girilen emirin ardından satış işlemleri de belirli bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

OKEx Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Yatırımcıların sık sık tercih ettiği bir diğer kripto para birimi Ripple (XRP) olmaktadır. İşlem türünüz ve kripto para biriminizin seçilmesi ile alışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Alış yapmak için farklı para birimlerinden de faydalanabiliyorsunuz.

OKEx Ripple (XRP) Nasıl Satılır?

OKEx Ripple (XRP) satışı yapacak kullanıcılar hesaplarına giriş yaptıktan sonra kripto para biriminin belirlendiği sol üst kısımdan XRP’yi seçiyorsunuz. Ardından XRP satışı bölümünden de istediğiniz miktarı giriyor ve satışı sonlandırıyorsunuz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu