Kripto Para Haberleri

OKEx, Sahte Hacim Suçlamalarını Yalanladı

CMC’de bildirilen hacime göre en büyük borsalardan biri olan OKEx’in, sahte hacim yaratma işlemlerinde yer aldığı bildirildi ve bu da temsilcilerin iddiaları reddetmesine neden oldu. Blockchain Şeffaflık Enstitüsünün sahte hacim yaratma işlemleri ile ilgili Eylül ayında yayınlanan raporunda, 6 ay boyunca “en temiz borsaların” Coinbase, Upbit, Kraken ve Poloniex olduğunu ve sahte hacme sahip olan borsaların OKEx ve Bibox olduğu bildirildi.

Araştırmaya göre:

“Bu borsaların sahte hacimleri % 75’i geçmesine rağmen, yine de gerçek hacimleri (sahte hacim kaldırıldığında) bu borsalar ilk 20’de yer alıyor”.

Bunu açıklamadan kısa bir süre sonra, OKI’nin CEO’su Jay Hao, BTI’nin araştırmasını Twitter’da küçümsedi. Hao;

“Sahte hacim ile ilgili iddiaların yanlış olduğunu” belirtti. Borsa bu tür faaliyetlere kesinlikle tolerans göstermedi. Ayrıca, bir borsanın işlem hacmini hesaplamak için farklı sonuçlar veren birkaç yöntem olduğunu açıkladı.

Hao ayrıca, OKEx tarafından kullanılan pazar yapısının diğer borsalardan tamamen farklı olduğunu söyledi ve “doğru bir sonuç elde etmek için gereken kapsamlılığın sağlanması” gerektiğini belirtti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance'ın CEO'su: Coinbase, XRP'yi listelemek için dava sonucunu bekliyor olabilir

“Benzer diğer borsalardan dolayı, OKEx’in yatırımcılarının büyük bir kısmı koruma fonlarından, özel yatırımcılardan ve yüksek frekanslı ticaret firmalarından üst düzey ticaret uzmanlarıdır.

Rapor ayrıca OKEx Hong Kong Başkanı Andy Cheung’un da dikkatini çekti. Cheung Blok Şeffaflık Enstitüsünün raporun metodolojisini ve raporlanan rakamlara nasıl son verdiklerini açıklamadığını belirtti.

Andy Cheung;

“Blok Şeffaflık Enstitüsü internet sitelerinde pek şeffaf görünmüyor. Eşsiz pazar yapımız göz önüne alındığında, doğru sonuç elde etmek için kapsamlılıktan yoksun bir metodoloji kullanılması beklenemez. Her şeyi aynı cetvelle ölçemezsin.”

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu