Anasayfa Sektörel OKX, Kurumsal Benimseme için Ses Getirecek Bir Ortaklık Kurdu

OKX, Kurumsal Benimseme için Ses Getirecek Bir Ortaklık Kurdu

Sektörel

OKX, dijital varlıklara yönelik kurumsal benimsemeyi artırmak için Komainu ve CoinShares ile ortaklık kurdu.

OKX, Kurumsal Benimseme için Ses Getirecek Bir Ortaklık Kurdu

Kripto para borsası OKX, dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesini ilerletmek amacıyla ayrılmış (segregated) varlıkların 24 saat süren ticaretini kolaylaştırmak için saklama sağlayıcısı Komainu ve varlık yöneticisi CoinShares ile ortaklık kurdu.

OKX'e göre; CoinShares OKX borsasında işlem yaparken, üçüncü taraf bir saklama sağlayıcısı olan Komainu ise teminat varlıklarını elinde tutacak. Bu, diğer tarafın bir alım satım işleminde anlaşmanın kendisine düşen kısmını yerine getirememesi gibi karşı taraf risklerini azaltmak için yapılıyor.

Komainu'nun strateji müdürü Sebastian Widmann'a göre; bu, geleneksel finansal piyasa altyapısını yansıttığı için kurumları dijital varlıkları benimsemeye çekmek için gerekli bir adım. Widmann, yaptığı açıklamada, "Teminat varlıkları için bağımsız, güvenilir ve düzenlenmiş üçüncü taraf saklayıcılar olarak hareket ederek müşterilerimize ticaret yaşam döngüleri boyunca ek güvenceler veriyoruz." dedi.

OKX Yetkilisi: Karşı Taraf Riski, Kurumsal Yatırımcılar için Büyük Bir Engel!

OKX, Kurumsal Benimseme için Ses Getirecek Bir Ortaklık Kurdu

OKX'in baş ticari sorumlusu Lennix Lai; yeni gelişmenin, kurumsal traderlara yönelik büyük engellerden biri olan karşı taraf risklerini ele aldığına inanıyor. Lai, şunları söyledi:

Güvenli saklama çözümleri kullanımda. Düzenleyici çerçeveler şekilleniyor. Borsa likiditesi, ticaret ekosisteminin gelişmesiyle birlikte derinleşiyor. Fakat karşı taraf riski, kurumsal yatırımcılar için hala büyük bir engel teşkil ediyor.

Lai'ye göre; bu koruma, kurumsal yatırımcıların güvenini ve itimadını pekiştiriyor ve dijital varlıklar ile işlem yapmaları için daha güvenilir bir ortam yaratıyor. Lai, daha önce yaptığı bir açıklamada, kripto alanına daha fazla geleneksel finans yatırımcısı çekmek için uyumluluk standartlarını yükseltmenin önemli olduğunu belirtmişti.

CoinShares'in koruma fonu çözümleri başkanı Lewis Fellas; ortaklığın, varlıkların karşılıklı yönetimi için "yasal olarak sağlam bir mekanizma" oluşturduğunu söyledi. Fellas'a göre; ortaklık, şirketin kurumsal yatırımcılar için önemli olan "teminat, güvenlik ve yasal riskleri kapsayan karmaşık üçlü anlaşmaları müzakere etme" konusundaki uzmanlığını da gösteriyor.

OKX, Kurumsal Benimseme için Ses Getirecek Bir Ortaklık Kurdu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik