Anasayfa Altcoin Olay Yaratan Altcoin için Kritik Haber: Oran Düşürüldü!

Olay Yaratan Altcoin için Kritik Haber: Oran Düşürüldü!

Altcoin

Floki DAO, TokenFi (TOKEN) protokolünde alınan zincir üstü vergi oranını düşürdü.

Olay Yaratan Altcoin için Kritik Haber: Oran Düşürüldü!
Hızlı İçerik

Meme coin protokolü Floki'nin merkeziyetsiz yönetişim organı Floki DAO, ilk protokolü TokenFi'yi (TOKEN) içeren işlemlerden alınan zincir üstü vergi oranını yüzde 0,30'a düşürdü.

Floki 26 Ekim'de TokenFi'yi tanıttığında, Uniswap ve PancakeSwap'te listelendikten sonra ilk vergilendirme oranının, lansmanın ilk saati için yüzde 20 olarak belirleneceğini açıkladı. O zamanki bu hamle, listeleme üzerine varlığın piyasa değerlemesini istikrarsızlaştırabilecek keskin nişancılardan TOKEN'in aşırı satışlarını caydırmayı hedefliyordu.

O dönemde ana hatları çizilen plan, ilk saatten sonra vergilendirmeyi yüzde 5'e düşürmek ve ardından limiti düşürme veya yükseltme kararını Floki DAO'ya bırakmaktı. Floki'den yapılan son duyuru ile birlikte giriş engellerini azaltmak ve TokenFi ekosistemine daha fazla kullanıcı çekmek amacı ile alım/satım işlemleri vergisi yüzde 0,30’a düşürüldü. 

Tokenizasyon dünyasını kasıp kavurmak üzere tasarlanan Floki, TokenFi'yi 2030 yılına kadar 16 trilyon dolarlık bir değerlemeye ulaşması öngörülen bu alanda rekabet edebilecek şekilde konumlandırıyor.

TokenFi'nin piyasaya sürülmesi, Floki'nin sadece bir meme coin olmanın ötesine geçerek tanımlanmış işlevselliğe ve kullanım alanlarına sahip bir protokole dönüşmesine yardımcı oldu. Test ağının bu yılın sonundan önce hayata geçmesi planlanırken lansman, piyasa değerine göre geçici olarak ilk 100'e geri dönmek için yüzde 80'den fazla yükselen FLOKI'de yükseliş eğilimi ile TOKEN'e olan ilgiyi artırdı.

Olay Yaratan Altcoin için Kritik Haber: Oran Düşürüldü!

TokenFi ve Listelemeler

TOKEN, kripto topluluğunun üyelerinden gelen popüler talebe dayanarak önde gelen borsa listelemelerine tanıklık etti. Uniswap ve PancakeSwap'in ötesinde, TOKEN'i listelemek için benimseyen en iyi merkezi borsalar arasında Binance, KuCoin ve Bybit yer alıyor.

Bitget, piyasaya sürüldükten sonra TOKEN'i listeleyen ilk borsalar arasındaydı ancak ticaret platformu, Floki ekibini varlığın dolaşımdaki arzını manipüle etmekle suçlayarak planlarından geri adım attı.

Fakat Floki, bu konuyu ele aldı. Daha önceki bir rapora göre ekip, Bitget'in yatırımcıları korumak için daha önce yaptığı bir uyarıyı göz ardı ederek TOKEN'in yetkisiz bir versiyonunu listelediğini ortaya çıkardı.

Vergilerin azalmasıyla birlikte hem TOKEN hem de FLOKI fiyatlarını yeniden artırabilecek şeyler yeni alıcıların ilgisini çekebilir. TOKEN ve FLOKI fiyatları sırasıyla yüzde 12,73 ve yüzde 1,15 düşüşle 0,03996 dolar ve 0,0000306 dolar seviyelerine geriledi.

Kaynak: CoinGape

Olay Yaratan Altcoin için Kritik Haber: Oran Düşürüldü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik