Anasayfa Rehber OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

Rehber

OMG Network nedir? OMG nedir? Kripto para projesinin özellikleri, çalışma sistemi, kurucuları ve avantajları dâhil olmak üzere tüm ayrıntılar burada!

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

OMG Nedir?

OMG Network, yatırımcılara kazanç sağlamaları için çeşitli yöntemler sunan Ethereum tabanlı bir blockchain ekosistemi olarak karşımıza çıkıyor. OMG Network; spesifik olarak merkeziyetsiz borsa (DEX), mesajlaşma ağı, likidite sağlayıcı mekanizması ve dijital varlıklara sahip bir blockchain ağ geçididir. Eski adı OmiseGo olan platform, alternatif finansal ve dijital ticaret araçları ile popüler hale gelmiştir. Söz konusu sistemler, bir kripto borsasına gereksinim duymadan zincirler arası varlık transferlerine olanak sağlamak amacıyla birlikte çalışıyor.

OMG Network; merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetlerinin sık sık kullandığı Ethereum blockchain için üzerine inşa edilmiş, gözetimsiz, Layer 2 ölçeklendirme çözümü olarak nitelendiriliyor. Platform; kullanıcılar tarafından ETH ve ERC 20 tokenlerinin, direkt olarak Ethereum ağında işlem gerçekleştirirken olduğundan çok daha uygun maliyetli ve hızlı bir şekilde transfer edilmesine imkân tanımak amacıyla hayata geçirilmiştir.  

Finansal hizmetlere yönelik açık yaklaşımı vasıtasıyla dünyada devrim yaratmak isteyen OMG Network, daha kapsayıcı bir finansal sistem yaratmayı hedefliyor. Platform, bu hedefi yerine getirmek için direkt olarak bankalarla beraber çalışırken küresel olarak daha fazla finansal katılımın desteklenmesine katkıda bulunmaya çalışıyor.  

Dünya genelinde temel finansal hizmetlere yönelik erişime sahip olmayan 1,7 milyar insanın bulunduğunu ve söz konusu bireylerin çok çeşitli insanlardan oluştuğunu biliyoruz. Bankaları destekleyecek bir altyapının bulunmadığı bölgelerde yaşayan insanların yanı sıra mülteciler gibi evrak eksikliğinden dolayı bankacılık hizmetlerinden faydalanamayan insanlar da var.  

Geleneksel bankacılık hizmetlerini kullananlar ile bankacılık hizmetlerine erişim sağlayamayanlar için eş zamanlı olarak aynı ölçüde fayda sağlayan bir ürün oluşturmayı amaçlayan platform, yardımsever yönü ile şu anda piyasada yer alan diğer pek çok projeden farklı bir konuma sahip oluyor. Diğer yandan, platformun giderek daha fazla benimsenmesinin temel sebeplerinden biri olarak da bunu gösterebiliriz. OMG Network nedir? ve OMG nedir? sorularına yanıt ararken yolculuğumuza kripto para projesinin çalışma sistemi ile devam ediyoruz.  

OMG Nasıl Çalışır?

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

OMG Network, MoreViable Plasma denilen yeni bir ölçeklendirme çözümüne dayanıyor. Söz konusu ölçeklendirme çözümü, Ethereum kök zincirinde tek bir işlem olarak doğrulanabilen çeşitli zincir dışı işlemleri bir küme halinde gruplandırmak amacıyla bir yan zincir mimarisi kullanıyor. Platforma göre; az önce bahsettiğimiz teknoloji, Ethereum'u saniyede binlerce işleme (TPS) ölçeklendirme potansiyeline sahip görünüyor.

Merkeziyetsiz bir izleyici grubu, ağ işlemlerinin tam olarak doğrulandığını kesinleştirmek amacıyla blok üreticisini ve alt zinciri gözlemliyor. İzleyiciler; alt zincirin protokole uyup uymadığını, blokları kısıtlayıp kısıtlamadığını ya da işlem sırasını karıştırıp karıştırmadığını denetliyorlar.

OMG Network, yetki kanıtı (PoA) denilen tek bir blok üreticisi olarak çalışıyor. OMG, Ethereum üzerinde bir değer transferi katmanı meydana getiriyor. Ethereum işlemlerini bir araya getiren katman, onay için Ethereum blockchaine geri göndermeden önce hızı en uygun hale getirilmiş bir alt zincir vasıtasıyla bu işlemleri doğruluyor. Bu da işlemlerin toplu olarak doğrulanmasına izin veriyor. Böylece kullanıcılar, direkt olarak Ethereum kullanırken olduğundan çok daha düşük maliyetli işlemlerin ve çok daha iyi hızların tadını çıkarabiliyorlar.

Burada beyaz etiketli cüzdan, neredeyse anında işlem süreleri ve sıfır ücret gibi özellikler ile karşılaşıyoruz. Beyaz etiketli cüzdan, kullanıcılar tarafından önemli ölçüde ilgi görüyor. Bu SDK cüzdanı, kullanıcılar tarafından itibari para birimlerinde ve kripto para birimlerinde serbest bir şekilde ticaret gerçekleştirilmesini kolaylaştırıyor. Cüzdan, platformun ödeme ağ geçidine yönelik erişimi içeriyor. 

Platform, OMG utility token tarafından destekleniyor. OMG token, platformdaki ücretler için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanılabiliyor. OMG token, aynı zamanda stake edilebiliyor. Böylece ödüller karşılığında ağın güvence altına alınmasına katkıda bulunuyor.  

Kripto para piyasası ile yeni ilgilenmeye başlamış olsanız bile Bitcoin (BTC) gibi bir kripto para birimi karşılığında kolay bir şekilde OMG coin satın alabilirsiniz. Binance borsasında hesap açabilir ve Tether (USD) ya da Bitcoin (BTC) gibi popüler kripto para birimleri karşılığında OMG coin satın alarak ticaret ya da yatırım yapabilirsiniz.  

Eğer piyasa meraklısı olarak yatırım yapma gibi bir düşünceye sahipseniz iyi bir risk yönetimi yapmanızda fayda olacaktır. Bitcoin (BTC) ile birlikte çok sayıda kripto varlığın mevcut olduğunu düşünürsek OMG coin ile birlikte çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olabilirsiniz. OMG Network nedir? ve OMG nedir? sorularının yanıtı için şimdi de kripto para projesinin hangi ülkeye ait olduğuna bakıyoruz.  

OMG Hangi Ülkenin?

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

OMG Network, dünyanın farklı noktalarındaki 50'nin üstünde çalışandan meydana gelen bir ekibe sahiptir. Tayland doğumlu Vansa Chatikavanij tarafından hayata geçirilen şirket, önceden Omise Holdings olarak tanınan Tayland merkezli finans teknolojisi şirketi SYNQA'nın bir yan kuruluşu olarak çalışıyor.

Chatikavanij, Columbia Üniversitesi Yer ve Çevre Bilimleri yüksek lisans mezunu olmasının yanı sıra Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Dünya Bankası Grubu (WBG) gibi önemli kurumlarda danışmanlık görevlerini üstlenmiştir. Chatikavanij, 2019'a kadar OMG Network genel müdürlüğünü yapmış ve ardından CEO'luğa geçiş yapmıştır.  

Stephen McNamara operasyon direktörü olarak görev yaparken Kasima Tharnpipitchai baş teknoloji sorumlusu olmuştur. McNamara, Huawei Technologies şirketinin eski blockchain Ar-Ge stratejisi başkanıdır. Tharnpipitchai ise oldukça tecrübeli bir danışman ve mühendistir.  

Tayland Merkez Bankası ve Tayland Maliye Bakanlığının onay verdiği OMG ağı, aynı zamanda Ethereum cephesinden Vitalik Buterin ile Gavin Wood'un desteğini almıştır. 

Kullanıma sunulduğundan beri kripto para piyasası kapsamında kayda değer bir büyümeye ve gelişmeye tanıklık eden proje, Ethereum'un işlem verimliliğini artıran değerli bir Layer 2 ölçeklendirme çözümü olarak kullanıcıların ETH işlemlerini bir araya getirmelerini ve bu şekilde hem ücretlerden tasarruf etmelerini hem de verimliliği artırmalarını sağlıyor.

OMG Avantajları Nelerdir?

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır?

OMG ağı, blok zinciri üzerinde platformlar arası ödemeleri kolay hale getiriyor. Açık ödeme platformu ve merkeziyetsiz borsa, kullanıcılar için ölçeklenebilir ve tümüyle açık bir alternatif sunuyor. OMG kullanıcıları, cash-out seçeneklerinin yanı sıra hızlı işlem sürelerinden ve düşük ücretlerden faydalanıyorlar.

Kripto para projesi tarafından yeni bir ölçeklendirme çözümü tanıtılmıştır. İşlem hızı, bu ölçeklendirme çözümü sayesinde Visa gibi küresel ödeme işlemcileri ile aynı seviyeye ulaşmaktadır.  

Diğer yandan OMG ağı, küresel bakımdan kapsayıcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Herkes değer transferi hizmetlerinden faydalanabiliyor. Platformun farklı para birimlerinde ve varlık türlerinde faaliyet göstermesinden dolayı kullanıcılar, herhangi bir banka hesabına sahip olmadan ya da herhangi bir ücret ödemeden ağ üzerinden para gönderebiliyorlar.

Platformun merkezinde birlikte çalışabilirlik protokolü yer alıyor. OMG ağı, güvenilir bir ağ geçidi tokeni olmadan çeşitli blockchainler arasında ve diğer blockchainlerin bir merkeziyetsiz borsası olarak işlev görüyor. Yeni blockchainlerde kritik bir özellik olan zincirler arası işlevsellik, bir yandan rekabeti azaltırken diğer yandan amaca yönelik olarak inşa edilmiş blockchainlerin pazarlama gibi rekabete dayanan harcamalar yerine hizmet geliştirmeye yoğunlaşmasını sağlıyor.  

Son derece esnek olan OMG ağı ile birlikte kullanıcılar, ödemeler ve para transferleri gerçekleştirebiliyorlar. Platform; kurumlar arası kâr odaklı ticareti, sadakat programlarını, alım satımı, tedarik zinciri finansmanını ve varlık yönetimini destekliyor. Günümüzde çok az blok zinciri, bu platformun kabiliyetlerine sahiptir.  

OMG Network (OMG) Nedir, Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)