Anasayfa Altcoin Önde Gelen Altcoin Projesi Duyurdu: 2.0 Test Ağında Yayında!

Önde Gelen Altcoin Projesi Duyurdu: 2.0 Test Ağında Yayında!

Altcoin

Polygon 2.0, Goreli test ağında yayınlandı ve MATIC fiyatı alıcıların lehine kaldı.

Önde Gelen Altcoin Projesi Duyurdu: 2.0 Test Ağında Yayında!

Polygon (MATIC) geçtiğimiz günlerde blockchain'in geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayacak bir güncelleme duyurdu. Duyuru, hakkında çok konuşulan Polygon 2.0 yükseltmesi ile ilgiliydi. 

Bu yükseltme tamamen başlatıldığında MATIC'in kaderini de değiştirecek. Aslında MATIC'in fiyat hareketi, piyasa koşulları sayesinde yakın geçmişte çoktan yükselişe geçti.

Polygon 2.0 Artık Yayında

Polygon Labs, son tweetinde, topluluk istişarelerinin bir sonucu olarak POL sözleşmelerinin Goerli test ağında yayınlanacağını açıkladı.

POL sözleşmeleri, Goerli test ağında devreye alındı ve gelecekteki yükseltmeler için gerekli olan yerel token yakım mekanizmasındaki potansiyel değişiklikleri ortaya koyan iki teklif de yayına girdi.

Yeni başlayanlar için POL, blockchain'in MATIC'i yenilemedeki bir sonraki adımıdır. Staking, topluluk mülkiyeti ve yönetişimi mümkün kılarak sıfır bilgi tabanlı Layer-2 zincirlerinden oluşan bir ekosistemi barındıracaktır.

Resmîduyuruya göre;  PIP yönetişim süreci, PIP-24: Change EIP-1559 Policy ve PIP-25: Adjust POL Total Supply'ın yayınlanmasıyla sonuçlandı. Her ikisi de topluluk geri bildirimlerine dayalıdır. 

Blockchain, önümüzdeki haftalarda Polygon 2.0 için önerilen yeni yönetişimin ilk adımlarının paylaşılacağını ve bunun çekirdeğini düşünce liderleri ve teknoloji uzmanlarından oluşan yeni bir Ekosistem Konseyi'nin oluşturacağını belirtti.

MATIC Nasıl Yanıt Verdi?

Önde Gelen Altcoin Projesi Duyurdu: 2.0 Test Ağında Yayında!

MATIC'in son gelişmeye tepkisi, yükseliş eğilimini sürdürmeyi başardığı için olumlu görünüyordu. CoinMarketCap'e göre; MATIC'in, değeri geçen hafta yüzde 10'dan fazla arttı. Yalnızca son 24 saat içinde tokenin fiyatı yüzde 1,1 oranında arttı.

Yazının hazırlandığı sırada MATIC, 5,2 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 0,5611 dolardan işlem görüyor. Fiyat yükselirken, MATIC'in işlem hacmi de arttı ki bu genellikle olumlu bir gelişmedir. Fiyat artışı sayesinde MATIC'in bir haftalık fiyat oynaklığı geçen hafta yükseldi.

MATIC, geçen hafta kripto dünyasında popülerliğini korudu ve bu durum yüksek sosyal hacminden de anlaşıldı. Fakat Polygon'un kırmızıya dönen Binance Fonlama Oranı düşüş sinyaliydi.

Bu durum, türev yatırımcılarının MATIC'i daha yüksek bir fiyattan satın almadığını ve bunun da fiyatında düşüşe neden olabileceğini gösterdi. CryptoQuant'a göre, MATIC'in Borsa Rezervi artıyordu. Bu da tokenin satış baskısı altında olduğu anlamına geliyordu.

Kaynak: AMBCrypto

Önde Gelen Altcoin Projesi Duyurdu: 2.0 Test Ağında Yayında! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik