Anasayfa Sektörel Önde Gelen Banka Duyurdu: Kripto ETF İşlemlerini Başlatıyor!

Önde Gelen Banka Duyurdu: Kripto ETF İşlemlerini Başlatıyor!

Sektörel

UBS Group AG'nin Hong Kong'daki varlıklı müşterilerinin, artık kripto ETF'leriyle işlem yapabilecekleri bildirildi.

Önde Gelen Banka Duyurdu: Kripto ETF İşlemlerini Başlatıyor!

UBS Group AG, çığır açan bir hamleyle Hong Kong'daki varlıklı müşterilerinin ETF'ler aracılığıyla kripto para dünyasına girmeleri için kapıları açtı. Bu arada HSBC Holdings Plc'nin izinden giden UBS, Samsung Bitcoin Futures Active ve CSOP Bitcoin Futures dâhil olmak üzere üç yetkili kripto ETF'sine erişime izin vererek Hong Kong'un gelişen dijital ortamını kucaklıyor.

Buna ek olarak söz konusu gelişme, Hong Kong'un kripto para sektörünün ortaya çıkardığı zorlukları aşarken kendisini bir dijital varlık merkezi olarak kurma çabasıyla da uyumlu.

UBS, Kripto ETF Potansiyelini Açığa Çıkarıyor

Finans dünyasının önde gelen oyuncularından UBS Group AG, Hong Kong'daki varlıklı müşterilerinin kripto para ticareti yapabilmelerini sağlayarak cesur bir adım attı. Özellikle Samsung Bitcoin Futures Active ve CSOP Bitcoin Futures dâhil olmak üzere kripto bağlantılı üç borsa yatırım fonuna, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun (SFC) onayının ardından UBS'in Hong Kong platformundan erişilebiliyor.

Bu arada müşteriler, sadece bu yenilikçi yatırım fırsatlarına erişmekle kalmayacak, aynı zamanda ilgili riskleri anlamak için eğitim kaynaklarına da sahip olacak. Bu da UBS'in bilinçli karar verme konusundaki kararlılığına işaret edecek.

Ayrıca bu hamle, küresel kripto piyasasının ABD'de spot Bitcoin ETF onayını ve bunun kripto fiyatları üzerindeki potansiyel etkisini beklediği bir zamanda geldi.

Kripto ETF onayı spekülasyonlarının, piyasadaki son kazançlara katkıda bulunduğunu belirtmekte fayda var. Birçok analist; spot Bitcoin ETF onayının, yeni yatırımcılardan Bitcoin piyasasına milyarlarca dolar enjekte edebileceğine ve bunun da BTC fiyatını yeni bir zirveye taşıyabileceğine inanıyor.

Bu arada bir Bloomberg raporuna göre; içeriden anonim bir kişi, UBS'in kripto ETF'lerini dâhil etmesinin, Hong Kong'un bir dijital varlık merkezini besleme girişimiyle senkronize olduğunu ve bankayı stratejik olarak buranın gelişen finans sahnesine yerleştirdiğini açıkladı.

Önde Gelen Banka Duyurdu: Kripto ETF İşlemlerini Başlatıyor!

Hong Kong'un Düzenleyici Sistemi ve Karşılaştığı Zorluklar

Bu hamle, Hong Kong'un yatırımcıları korumayı ve burayı önde gelen bir dijital finans merkezi haline getirmeyi amaçlayan dijital varlık düzenleme rejimi uygulamasının ardından geldi. Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, perakende yatırımcıların lisanslı borsalarda büyük token ticareti yapmalarına izin verirken, vadeli işlemlere dayalı ETF'lerin yetkilendirilmesi, spot kripto ETF'lerine ilişkin karardan önce geliyor.

Bununla birlikte Hong Kong'un iddialı çabalarına rağmen, kripto endüstrisi son zamanlarda yaşanan JPEX borsası tartışmalarıyla bir gerileme yaşadı. Bu da şüpheli faaliyetleri izlemek için ortak bir SFC-polis görev gücü kurularak incelemenin artırılmasına neden oldu. Bu durum, Hong Kong'un bir yandan kripto sektörünün karmaşıklıklarını aşarken bir yandan da son teknoloji bir finans merkezi olma arayışında karşılaştığı zorlukların altını çiziyor.

Bu arada kripto sektörü 2022'deki piyasa gerilemesinden yavaş yavaş kurtulurken, küresel finans kurumları uyumluluk riskleri konusunda temkinli olmaya devam ediyor. DBS Group Holdings Ltd. ve ZA Bank gibi kurumların Hong Kong müşterilerine kripto hizmetleri sunmayı planlamasıyla artan katılımın cesaret verici işaretleri var. Bu gelişmeler, kripto ekonomisinin artan etkisine uyum sağlayan geleneksel kurumlarla birlikte finansal ortamın değişen dinamiklerini vurgulamaktadır.

Kaynak: CoinGape

Önde Gelen Banka Duyurdu: Kripto ETF İşlemlerini Başlatıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar