Anasayfa Sektörel Önde Gelen Borsa, Singapur'dan Lisans için Prensipte Onay Aldı!

Önde Gelen Borsa, Singapur'dan Lisans için Prensipte Onay Aldı!

Sektörel

Kripto para borsası Upbit, Singapur'dan MPI lisansı için prensipte onay aldı.

Önde Gelen Borsa, Singapur'dan Lisans için Prensipte Onay Aldı!

Güney Kore'nin hacim bakımından lider kripto para borsası Upbit, Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) Büyük Ödeme Kurumu (MPI) lisansı için prensipte onay aldı.

İlk onay; Upbit Singapore'un, tam lisans yetkilendirmesini beklerken kurumsal yatırımcılara dijital ödeme tokeni hizmetleri sunmaya devam etmesini sağlayacak.

Upbit, 15 Kripto Firmasından Oluşan Gruba Katılacak

Önde Gelen Borsa, Singapur'dan Lisans için Prensipte Onay Aldı!

Tam onayın ardından Upbit, MAS'tan MPI dijital ödeme tokeni hizmet lisanslarına sahip 15 kripto firmasından oluşan özel bir gruba katılacak.

Bu düzenleyici yeşil ışık, kripto endüstrisindeki daha geniş bir eğilimle uyumludur. Ekim ayında kripto para odaklı birkaç kuruluş, MAS'tan lisanslarını aldı.

Upbit Singapur'un kurucusu ve CEO'su Alex Kim, prensipte lisans onayını stratejik bir dönüm noktası olarak nitelendirerek borsanın yerel ayak izini sağlamlaştırma taahhüdünü vurguladı.

Sektörün önde gelen oyuncularından Coinbase'e tam MPI lisansı verildi. Aynı gün kripto ticaret firması GSR, MPI için prensipte onay aldı. İsviçre merkezli kripto bankası iştiraki Sygnum Singapore ise tam MPI lisansını sadece bir gün sonra aldı.

Upbit APAC, şu anda Endonezya ve Tayland'daki düzenlenmiş dijital varlık borsalarını ve önde gelen bir Travel Rule çözüm sağlayıcısı olan VerifyVASP'ı içermektedir. Upbit Singapore'un kurucusu ve CEO'su Alex Kim, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Küresel güç merkezimiz olan Singapur; perakende, kurumsal ve altyapı odaklı işletmeler için yeni yeteneklerin kilidini açıyor.

Ripple, 4 Ekim'de tam MPI lisansının alınmasını kutladı ve Singapur'un kripto para dostu bir yetki alanı olarak büyüyen statüsünün altını çizdi.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Singapur'u överek, ülkenin MAS'ın liderliğinde önde gelen fintech ve kripto merkezlerinden biri haline geldiğini ve "yenilik, tüketicinin korunması ve sorumlu büyüme arasındaki dengeyi sağladığını" dile getirdi. 

Kaynak: Cryptonews

Önde Gelen Borsa, Singapur'dan Lisans için Prensipte Onay Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Bitexen Nedir? Bitexen Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Rug Pull Vakasıyla Gündemde Yer Alan BALD Coin Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu