Anasayfa Sektörel Önde Gelen Borsa, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Botunu Tanıttı!

Önde Gelen Borsa, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Botunu Tanıttı!

Sektörel

Kripto para borsası Bybit, gerçek zamanlı kripto piyasası verilerini ve alım satım ipuçlarını sunan yapay zekâ destekli sohbet botu TradeGPT'yi tanıttı.

Önde Gelen Borsa, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Botunu Tanıttı!

Dubai merkezli kripto para borsası Bybit, TradeGPT adlı yapay zekâ (AI) destekli bir aracı tanıttı. Yeni sohbet botu, borsanın mevcut piyasa verilerini inceleyebiliyor ve örnek olarak Bitcoin'in mevcut metriklerini kullanarak derinlemesine bir fiyat değerlendirmesi sunabiliyor. TradeGPT, ayrıca  o günkü seanslar için uygun alım satım yaklaşımlarını önerebiliyor ve gerçek zamanlı Bybit piyasa verilerine dayanarak ek kripto piyasası bilgisi sağlayabiliyor.

Yapay zekâ çerçeveleri ve fikirleri genişlemeye devam ettikçe çok sayıda kişi ve kuruluş, kripto para ve blockchain bilgilerini bu kapsamlı dil modelleri (LLM'ler) ve gelişmiş öğrenme algoritmalarıyla entegre etmektedir. Kripto para borsası Bybit, ToolsGPT adlı yapay zekâ paketinin bir bileşeni olan TradeGPT adlı bir yapay zekâ aracını tanıttı.

 Önde Gelen Borsa, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Botunu Tanıttı!

Bybit Kullanıcıları, TradeGPT'den Ücretsiz Olarak Faydalanabilecek

Bybit, yaptığı açıklamada, ChatGPT'nin yalnızca Eylül 2021'e kadar ilgili verilere sahip olduğunu ancak TradeGPT sayesinde Bybit kullanıcılarının, gerçek zamanlı piyasa değerlendirmelerinin yanı sıra sorularına çeşitli dillerde yanıt alabileceklerini açıkladı.

Platform, kayıtlı Bybit kullanıcıları için ücretsiz. Kullanıcı başına günlük 20 sorgu sınırı olduğu belirtiliyor. Platformda "TradeGPT'ye hoş geldiniz. Bana kripto piyasaları hakkında herhangi bir şey sorun ya da başlamak için aşağıdaki konulardan herhangi birine tıklayın." ifadeleri yer alıyor. 

TradeGPT ana sayfasındaki popüler bir örnek soru şöyledir:

Bana seri olarak 3 cümleyle söyleyin: BTC bugün yükselecek mi yoksa düşecek mi, uzun veya kısa pozisyon almak için uygun mu ve uygun giriş fiyatı nedir?

Bybit'in finansal ürünler başkanı Vivien Fang, ToolsGPT ve TradeGPT'nin, günümüzün hızlı hareket eden finansal ortamında faydalı varlıklar olduğunu belirtti. Fang, "Analistlerimiz ve teknoloji ekibimiz, hiper-finansallaşmış dünyamızda şiddetle ihtiyaç duyulan finansal eğitim ve mentorluğu sağlamak için ToolsGPT'yi yarattı." dedi. 

Bybit'in yapay zekâ araçları, çok sayıda borsanın bu teknolojiye yöneldiği bir dönemde ortaya çıktı. Hacim bakımından en büyük kripto borsası olan Binance, Binance Academy paketini yapay zekâ ile entegre etti ve buna Binance Sensei adını verdi. Crypto.com, kripto para birimi ve blockchain uzmanlığına adanmış Amy adlı üretken bir sohbet botu tasarladı.

Chatbtc adlı bir platform, Bitcoin (BTC) bilgisine adanmıştır ve kullanıcılar Matt Corallo ve Greg Maxwell gibi belirli geliştirici kişiliklerle, yazarların bazı halka açık yazılarından esinlenen bilgilerle donanmış olarak sohbet edebilirler.

Önde Gelen Borsa, Yapay Zekâ Destekli Sohbet Botunu Tanıttı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik