Anasayfa Altcoin Önde Gelen DeFi Projesi, Solana'daki Faaliyetlerini Durduruyor!

Önde Gelen DeFi Projesi, Solana'daki Faaliyetlerini Durduruyor!

Altcoin

Merkeziyetsiz likit staking protokolü Lido, Solana'daki faaliyetlerini durduracağını bildirdi.

Önde Gelen DeFi Projesi, Solana'daki Faaliyetlerini Durduruyor!

Lido blogunda 16 Ekim'de yayınlanan bir yazıya göre; merkeziyetsiz likit staking protokolü, önümüzdeki aylarda Solana blockchain'deki faaliyetlerini kademeli olarak durduracağını bildirdi. Paylaşımın yapıldığı günden itibaren yeni staking faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.

Yaklaşan Operasyonel Değişiklikler

Mart 2022'den bu yana Lido DAO ve Lido on Solana'nın geliştirilmesine yaptıkları katkılarla tanınan P2P ekibi, geçtiğimiz günlerde Lido DAO'ya geliştirmeye devam etmek veya Lido on Solana'yı durdurmak için iki senaryo sundu.

Bir tartışma ve oylamanın ardından Lido on Solana'nın kademeli olarak kapatılmasına karar verildi. Duyurunun bir parçası olarak Lido, düğüm operatörünün gönüllü olarak ayrılma sürecinin başlayacağı tarih olarak 17 Kasım'ı ve Lido on Solana Frontend desteğinin sona ereceği tarih olarak da 4 Şubat 2024'ü vurguluyor. Bu tarihte unstaking, yalnızca Komut Satırı Arayüzü (CLI) aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

Önde Gelen DeFi Projesi, Solana'daki Faaliyetlerini Durduruyor!

Oylama Başlıyor

Yuri Mediakov ve P2P ekibi, 5 Eylül'de yayınladıkları bir yazıda, Lido on Solana faaliyetlerinin Şubat 2024 itibariyle durdurulmasını öngören bir teklif sunmuşlardı. Bu teklif, Lido'nun Solana desteğinin beş aylık bir süre zarfında kademeli olarak kesilmesini ve bakım masraflarının karşılanması için aylık 20.000 dolar tahsis edilmesini öngörüyordu.

Bu teklif için oylama sürecinin bu tarihten itibaren dört hafta içinde başlaması planlanmış ve topluluk üyelerinin Lido'nun forumunda teklif hakkında tartışmaya katılmalarına imkân tanınmıştır.

Lido DAO, şu anda yönetişim odaklı oylama gücünden yararlanarak likit staking protokollerinin kritik parametrelerini belirlemektedir.

Önde Gelen DeFi Projesi, Solana'daki Faaliyetlerini Durduruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan