Anasayfa Sektörel Önde Gelen DEX, Kimlik Avı Girişimini Engellediğini Duyurdu!

Önde Gelen DEX, Kimlik Avı Girişimini Engellediğini Duyurdu!

Sektörel

Avalanche tabanlı bir merkeziyetsiz borsa olan Trader Joe, kimlik avı girişimini engellediğini duyurdu.

Önde Gelen DEX, Kimlik Avı Girişimini Engellediğini Duyurdu!

Avalanche ağındaki en büyük DEX'lerden biri olan Trader Joe, yakın zamanda güvenlikle ilgili bazı sorunlarla karşılaştı. Trader Joe, saldırganlar sözleşme adresini sahte bir adresle değiştirdiğinde bir güvenlik tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Bu kimlik avı girişimi, kullanıcıları yanlış yere token göndermeleri için kandırmış olabilir.

Bu bağlamda kimlik avı, saldırganların bir platformun gerçek adresini sahte bir adresle değiştirerek kullanıcıları kandırmaya çalıştıkları bir hiledir. Bu, kullanıcıların tokenlerini yanlış yere göndermelerini sağlayarak varlıklarını riske atmak için yapılan sinsi bir girişimdir.

Trader Joe Ekibi Hızlı Bir Şekilde Harekete Geçti

Önde Gelen DEX, Kimlik Avı Girişimini Engellediğini Duyurdu!

Trader Joe örneğinde ise ekip, kimlik avı girişimini hızla yakaladı ve kullanıcıları tuzağa düşmekten korumak için harekete geçti.

Ekip, sorunu hızlı bir şekilde tespit etti ve kullanıcıları korumak için zararlı kodu kaldırdı. Bazı kullanıcılar, Avalanche, Arbitrum, BNB ve Ethereum gibi farklı blockchain'lerde yaklaşık 100 kişiyi etkileyen token takaslarıyla ilgili sorunlar bildirdiler.

İyi haber ise bu durumun likidite işlemleri, borç verme ya da staking gibi önemli eylemleri doğrudan etkilememiş olması.

Ekip, daha derine indikçe web sitelerinde kullanılan üçüncü taraf bir analiz eklentisinin JavaScript kodunda potansiyel bir açık keşfetti. Daha fazla risk oluşmasını önlemek için bu kod derhal kaldırıldı.

Güvenlik sorununa rağmen Trader Joe, artık alım satım, likidite, staking, borç verme ve daha fazlası için güvenlidir. Ekip, harici entegrasyonların veya üçüncü taraf çözümlerinin bulunmadığını ve kullanıcı güvenliğini artırdığını vurguladı.

Bu faktörler nedeniyle Avalanche ağındaki genel DEX hacimlerinde hafif bir düşüş yaşandı. Bununla birlikte Avalanche üzerindeki TVL de düştü.

AVAX da çapraz ateş altında kaldı. Tokenin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 4,41 oranında düştü ancak düzeltme, bir trend oluşturmak için yeterli olmadı.

Kaynak: AMBCrypto

Önde Gelen DEX, Kimlik Avı Girişimini Engellediğini Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar